Αποστολέας Θέμα: Καλησπερα,καλως σας βρηκα.Λιγη Βοηθεια..........  (Αναγνώστηκε 3602 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Μολις σημερα ηρθα στη παρεα σας κι εγω με ενα Leon 1.8 του 09' μαμα,ουτε καν με αλλαγμενη εξατμιση.Εψαχνα τετοιο αμαξι γιατι πεον στα 42 με παιδακια δεν θελω να ξαναγυρισω στην εποχη που εκανα αμαξια τουμπανα,ειχα αλλωστε και 10 χρονια punto gt2 παλια,και εχω ακομα σουβενιρ τουρμπινες  :xa: :xa: :xa:Ηθελα αμαξι σβελτο,ησυχο,ασφαλες,να μπορω να παω με την φαμιλια την βολτα μου χωρις να σερνομαι,αλλα και με καμια διαθεση να καιω λαστιχα.Πηρα λοιπον το λιονταρακι και σαν επιλογη θα ηθελα μια γνωμη,οπως και για ελαστικα,γιατι ειναι για αλλαγμα.Αυτο που με ψιλοεσκασε ειναι οτι μετα την αγορα ανακαλυψα οτι εχει 2-3 κομματια βαμμενα το αμαξι....δεν τα πηρα γραμμη,μη μουτζωνετε,και μη ρωτατε γιατι.... :gkrrrrr: Στο δρομο παει μια χαρα βεβαια,ολισιο,καρφι.Πορτες,ολα τα παντα κλεινουν μια χαρα,κενα δεν βρισκω,μπορει να ηταν και κανα χαζοχτυπημα.Τι,και που μου προτεινετε να το δω(εστω και τωρα)...

  • Αποσυνδεδεμένος billys tsi
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1202
  • Φύλο: Άντρας
  • STAGE || -ACE MOTORSPORT
    • 1.8 TSI SPORT UP
Απ: Καλησπερα,καλως σας βρηκα.Λιγη Βοηθεια..........
« Απάντηση #1 στις: 20-12-2014, 22:07:37 »
Καλησπερα και καλως ηρθες.Καλοριζικο το λιονταρι και καλα χλμ να εχεις.Αν το πας σε κανα φαναρτζη να το δει θα καταλαβει αμεσως τι στουκο εχει φαει κ αν εχει φαει στουκο.Μπορει  να ειναι απο τιποτα γρατζουνιες :ok:
Tuned by  καραφλας motorsport!!!!!!

Απ: Καλησπερα,καλως σας βρηκα.Λιγη Βοηθεια..........
« Απάντηση #2 στις: 20-12-2014, 23:42:26 »
Για ελαστικά διάβασε στο τοπικ με τα " Ελαστικά για Leon 2"


Για τα βαψίματα κοίτα φανοποιό να δεις αν είναι στο τρακάρισμα ή απλά ξανα βαμμένο για γρατζουνιές και σημάδια, και εγώ ετοιμάζομαι να βάψω καπό γιατί έχει σημάδια απο πετραδάκια....



Καλώς ήρθες και καλές βελτιώσεις !!!

  • Αποσυνδεδεμένος madnos78
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3882
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΝΟΣ
    • LEON 1P 1.8 TSI CDAA
Απ: Καλησπερα,καλως σας βρηκα.Λιγη Βοηθεια..........
« Απάντηση #3 στις: 21-12-2014, 14:32:42 »
 :welcomeani:
Συμφωνώ με προλαλησαντες. λαστιχα αν και δεν τα έχω δοκιμάσει καλά λόγια λένε τα παιδιά για τα gy eagle f1 assym 2 και τα dunlop sport maxx rt. Τωρα έχω τα bridgestone RE050A και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος, αν και διαβάζω πως δεν βρίσκοντας ευκολα πλέον κι οτι πανε για αντικατάστασή.

Απ: Καλησπερα,καλως σας βρηκα.Λιγη Βοηθεια..........
« Απάντηση #4 στις: 31-12-2014, 17:02:01 »
Τελικα ηταν ενα κοπανημα συνολου 100ο ευρω.Μπροστα δεξια,και ακουμπησε λιγο πλαι,γι'αυτο εχει βαφτει.Εχει αλλαξει δεξι ψαλιδι,μασκα,και εχουν φτιαχτει βαφτει και τα 2 φτερα-καπω.Ακουγεται μπολικο πραμα,αλλα ο φαναρτζης(γνωστος)μου ειπε ''ξεκκολα,δεν εχει τιποτα τ'αμαξι,σασι,κολωνες τα παντα ειναι απειραχτα,πορτες δεν εχουν βγει,μη μασας για ενα ψαλιδι και λιγη φαναρτζοδουλεια''Ο,κ δεν ενθουσιαστηκα,αλλα αφου το αμαξι δδεν εχει θεμα,παμε παρακατω....
 :auto:

Απ: Καλησπερα,καλως σας βρηκα.Λιγη Βοηθεια..........
« Απάντηση #5 στις: 31-12-2014, 18:38:18 »
Πόσο το πήρες ??

  • Αποσυνδεδεμένος Giannis20VT
  • Χαζομπαμπάς
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3038
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλησπερα,καλως σας βρηκα.Λιγη Βοηθεια..........
« Απάντηση #6 στις: 31-12-2014, 19:02:08 »
Τελικα ηταν ενα κοπανημα συνολου 100ο ευρω.Μπροστα δεξια,και ακουμπησε λιγο πλαι,γι'αυτο εχει βαφτει.Εχει αλλαξει δεξι ψαλιδι,μασκα,και εχουν φτιαχτει βαφτει και τα 2 φτερα-καπω.Ακουγεται μπολικο πραμα,αλλα ο φαναρτζης(γνωστος)μου ειπε ''ξεκκολα,δεν εχει τιποτα τ'αμαξι,σασι,κολωνες τα παντα ειναι απειραχτα,πορτες δεν εχουν βγει,μη μασας για ενα ψαλιδι και λιγη φαναρτζοδουλεια''Ο,κ δεν ενθουσιαστηκα,αλλα αφου το αμαξι δδεν εχει θεμα,παμε παρακατω....
 :auto:

Μια χαρα ειναι, μην ανησυχεις, τετοια συμβαινουν και φτιάχνονται ευκολα, χωρις να αφησουν το παραμικρό προβλημα στο αμαξι.
Κοιτα να το χαρεις...

Απ: Καλησπερα,καλως σας βρηκα.Λιγη Βοηθεια..........
« Απάντηση #7 στις: 02-01-2015, 23:07:56 »
6.800 αδερφε μου....ειναι 4/09 λιγο πριν το face lift.

Απ: Καλησπερα,καλως σας βρηκα.Λιγη Βοηθεια..........
« Απάντηση #8 στις: 02-01-2015, 23:13:53 »
Φιλε Γιαννη κι εγω ετσι λεω πλεον,αν και ειχα τσαμπουκαλευτει ασχημα μεχρι να το ψαξω καλα....εκανα λιγο βιαστικη κινηση (για λογους που θα κουρασουν αμα τους πω..),και φαντασου οτι ειμαι οδηγος σε νταλικες 20 χρονια,δεν ειμαι και κανας ασχετος με το θεμα.Το οδηγησα,και αρκετη ωρα,το κοιταξα μηχανικα,και το φαναρτζιλικι το περασα στα ψιλα.Εψαξα το ιστορικο του απο την ημ.αγορας,δεν εχει απασχολησει με αλλο ατυχημα ποτε,στο δρομο παει μια χαρα,ολοισιο,και το μοτερακι κελαηδαει.Τωρα τι να πω...ειναι που θελει λιγο καιρο να μου φυγει η ιδεα,καταλαβαινεις.....