Αποστολέας Θέμα: Επιτελους RWYB (Run What You Bring) στο Ηρακλειο Κρητης ! ! !  (Αναγνώστηκε 69960 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος andre
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 650
Το octavia είναι για πώληση σε μάντρα, έτρεξα με το παραπάνω toledo ,  13,8 κάνουν τα μαμά evo 9 στα περιοδικά παρουσίασης τους.


Παρόλα αυτά εχω ενα video με ενα μαύρο octavia που έτρεξα και αφήνει κάτω όλοι την πρώτη και όλοι την δευτέρα λόγο έλλειψης πρόσφυσης ελαστικών (fulda φαγωμένα)

Θα το ανεβάσω το βράδυ.
coming soon

Μακρια απο Fulda, ειναι παλιο λαστιχα! :down:

Τι χρονο εκανε ? 15,2-15,4 ? Ταχυτητα εξοδου θυμασαι ?

13,8 ειναι με 2 ατομα μεσα!!

Αυτοι που ξερουν(εχουν περιοσιστη στροφων) κανουν 13,4-13,6

  • Αποσυνδεδεμένος andre
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 650
Μακρια απο Fulda, ειναι παλιο λαστιχα! :down:

Τι χρονο εκανε ? 15,2-15,4 ? Ταχυτητα εξοδου θυμασαι ?

13,8 ειναι με 2 ατομα μεσα!!

Αυτοι που ξερουν(εχουν περιοσιστη στροφων) κανουν 13,4-13,6

Κάπου εκεί, το καλό είναι ότι είδα στο κοντέρ 175 χιλ. οπότε λογικά βγήκε με 160-165,
Στον προηγούμενο αγώνα είχε βγει με 156 ,περίπου
coming soon

Αποκλειεται Αντρεα μου!!

Με τοσα περιπου βγαινω εγω-165χλμ.

K03s δεν ειναι το Octavia ?

  • Αποσυνδεδεμένος plutevo
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 344
  • TOLEDO 20VT
Αποκλειεται Αντρεα μου!!

Με τοσα περιπου βγαινω εγω-165χλμ.

K03s δεν ειναι το Octavia ?
Γιώργο και τι χρόνο κάνεις στα 0-400?Το συγκεκριμένο octavia που έτρεξε ο Αντρέας είναι κ03s, αλλά είναι πολύ δυνατό.

TOLEDO 20VT

Παλιοτερα με Fulda λαστιχα και γω αλλα 2καβαλος ειχα κανει 6,8sec@0-100χλμ. και για το 0-400m. 14,9sec.

Βεβαια ολα αυτα οταν ημουν 220 ροδα .. εποχη ΑΒΤ. Καμια σχεση με τωρα δηλ.

Το δυνατο ειναι σχετικο και λογικο για octavia :wink:


υ.γ. οι μετρησεις γιναν με vboxII

  • astalavista
  • Επισκέπτης
Για αλλη μια φορα καποιοι ειναι διπροσωποι και το παιζουν φιλοι απο κοντα και εδω μεσα,που γραφω πλεον διακριτικα,σεβομενος τον χωρο,,μπαινουν και λενε τα δικα τους.
1ον.Το αμαξι δεν κατεβηκε με κανενα ντουλαπακι και τασακι ξυλωμενο.Προς τι αυτα τα σαλια Αντωνη?Ειδες με τα ματακια σου να λειπουν?????
2ον.Λειπαν τα πισω καθισματα οπως λειπαν και σε σας τοτε....αλλα εσεις ησασταν και τιγκα στα ζουμακια.
3ον.Εσεις κανατε το 13 μια φορτα στις 100 προσπαθειες ενα ολοκληρο διημερο...και ηταν ο καλυτερος σας χρονος...ενω εμενα παλι το 13.1 ηταν στην παρθενικη μου εμφανιση και μαλιστα πιαστηκατε απο τον χειροτερο μου χρονο....για την ακριβεια να μην λεμε και ψεμματα,απο τον 2ο χειροτερο μου χρονο,μιας και στην κοντρα με το ΣΚΟΥΜΠΥ που εκανα 3 αποπειρες για να μπει η 2α,εκανα 13.7!
5 πατηματα εκανα συνολικα,2 ακυρα,1 με χαμμενη αλλαγη και 2 σωστα,εκ τον οποιον στο ενα με το ΕΒΟ δεν μαθαμε χρονο και στο αλλο ηταν το 13.1 που πιαστηκατε για τα σαλια!  :wink: Μπραβο σας!!! :clap2: :ok:
4ον.Το αμαξι κατεβηκε με χαλια λαστιχα και σε καθε εκκινηση,εφευγα η με το πλαι η σπρινιαρα με τα 4!Παρολα αυτα,ουτε ΕΒΟ,ουτε ΣΚΟΥΜΠΥ,μου πεταχτηκε ποτε μπροστα!!!!! ::hiphop::
5ον.Στο τυμπακι εβραζε ο τοπος και γω εχω τρελλο θεμα με τις θερμοκρασιες λογο μουφοκουλερ....συν οτι εχω ΜΑΦ για πεταμα!!!
6ον.ΕΒΟ 9,ΦΠΕ παρακαλω...εφαγε 1 καροτσακι....χρονοι δεν ανακοινωθηκαν ομως.
7ον.Αντρεα το μαυρο ΕΒΟ ειναι τελικα εγκεφαλατο και ειναι πολυ πανω απο 370 τελικα....!!!400+ :ok:
8ον.Ετρεξα απο βλακεια μου λογο ζημιας της τελευταιας στιγμης,χωρις μασκα...και αυτο μου στοιχιζε τρομερα στην αεροδυναμικη!!!Το παραδεχτηκαν προς τιμην τους,ακομα και οι χειροτεροι εχθροι μου-επικριτες μου....

Τι να λεμε λοιπον τωρα....φτανουν αυτα!!!
Ελατε να με περασετε κυριοι να δουμε ποσα απιδια βαζει ο σακος,αφου υποστηριζετε και πιστευτε οτι ειστε γρηγοροτεροι στα 0-400!!!! :xa:
Αντε και σας κανω δωρο αλλα 100 μετρα!!!Ελατε για ενα 0-500 λοιπον σαν αντρες και αφηστε τα σαλια στα φορουμ!!!
Η Παντανασσα σας περιμενει για να σας ξεναγησω...! ::sfyrao:: :ok: :wink:

  • astalavista
  • Επισκέπτης
Προς αποφυγην παρεξηγησεων απο την διαχειριση,δεν εχω καμια διαθεση για ιστοριες και δεν θα δωσω εγω καμια συνεχεια.
Τον Αντωνη θα τον βρω και θα τα πουμε και απο κοντα.
Εδω μεσα απλα απαντησα για να μαθουν και τα αλλα μελη που δεν θα μαθαιναν αλλιως πως εχουν τα πραγματα! :ok:

  • Αποσυνδεδεμένος plutevo
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 344
  • TOLEDO 20VT
Παλιοτερα με Fulda λαστιχα και γω αλλα 2καβαλος ειχα κανει 6,8sec@0-100χλμ. και για το 0-400m. 14,9sec.

Βεβαια ολα αυτα οταν ημουν 220 ροδα .. εποχη ΑΒΤ. Καμια σχεση με τωρα δηλ.

Το δυνατο ειναι σχετικο και λογικο για octavia :wink:


υ.γ. οι μετρησεις γιναν με vboxII
Ωραίος, 14.9 είχα κάνει και εγώ με το toledo μου στον προηγούμενο αγώνα αλλά με fulda και εγώ, στον επόμενο αγώνα θα δοκιμάσω με καλύτερα λάστιχα και μια και έχω δυναμώσει και λίγο περισσότερο, ελπίζω να πέσω στο 14.5, αν και τα αμάξια μας είναι βαριά και δεν κάνουν για 0-400 ,αλλά χαβαλές να γίνετε.

TOLEDO 20VT

Ναι οντως αυτο ειναι γεγονος!!

Παντως για να κανεις καλο χρονο για το 400αρι θελει προσφυση!

Πιστευω με 2 καλα λαστιχα και με την σωστη πιεση, ο χρονος κατεβαινει αρκετα δεκατα ακομα με προσπαθεια! :wink:

Ομως το βασικοτερο ειναι να περναμε καλα .. αυτο που ειπες "χαβαλες να γινεται"

Για αλλη μια φορα καποιοι ειναι διπροσωποι και το παιζουν φιλοι απο κοντα και εδω μεσα,που γραφω πλεον διακριτικα,σεβομενος τον χωρο,,μπαινουν και λενε τα δικα τους.
1ον.Το αμαξι δεν κατεβηκε με κανενα ντουλαπακι και τασακι ξυλωμενο.Προς τι αυτα τα σαλια Αντωνη?Ειδες με τα ματακια σου να λειπουν?????
2ον.Λειπαν τα πισω καθισματα οπως λειπαν και σε σας τοτε....αλλα εσεις ησασταν και τιγκα στα ζουμακια.
3ον.Εσεις κανατε το 13 μια φορτα στις 100 προσπαθειες ενα ολοκληρο διημερο...και ηταν ο καλυτερος σας χρονος...ενω εμενα παλι το 13.1 ηταν στην παρθενικη μου εμφανιση και μαλιστα πιαστηκατε απο τον χειροτερο μου χρονο....για την ακριβεια να μην λεμε και ψεμματα,απο τον 2ο χειροτερο μου χρονο,μιας και στην ανοιγμα με το ΣΚΟΥΜΠΥ που εκανα 3 αποπειρες για να μπει η 2α,εκανα 13.7!
5 πατηματα εκανα συνολικα,2 ακυρα,1 με χαμμενη αλλαγη και 2 σωστα,εκ τον οποιον στο ενα με το ΕΒΟ δεν μαθαμε χρονο και στο αλλο ηταν το 13.1 που πιαστηκατε για τα σαλια!  :wink: Μπραβο σας!!! :clap2: :ok:
4ον.Το αμαξι κατεβηκε με χαλια λαστιχα και σε καθε εκκινηση,εφευγα η με το πλαι η σπρινιαρα με τα 4!Παρολα αυτα,ουτε ΕΒΟ,ουτε ΣΚΟΥΜΠΥ,μου πεταχτηκε ποτε μπροστα!!!!! ::hiphop::
5ον.Στο τυμπακι εβραζε ο τοπος και γω εχω τρελλο θεμα με τις θερμοκρασιες λογο μουφοκουλερ....συν οτι εχω ΜΑΦ για πεταμα!!!
6ον.ΕΒΟ 9,ΦΠΕ παρακαλω...εφαγε 1 καροτσακι....χρονοι δεν ανακοινωθηκαν ομως.
7ον.Αντρεα το μαυρο ΕΒΟ ειναι τελικα εγκεφαλατο και ειναι πολυ πανω απο 370 τελικα....!!!400+ :ok:
8ον.Ετρεξα απο βλακεια μου λογο ζημιας της τελευταιας στιγμης,χωρις μασκα...και αυτο μου στοιχιζε τρομερα στην αεροδυναμικη!!!Το παραδεχτηκαν προς τιμην τους,ακομα και οι χειροτεροι εχθροι μου-επικριτες μου....

Τι να λεμε λοιπον τωρα....φτανουν αυτα!!!
Ελατε να με περασετε κυριοι να δουμε ποσα απιδια βαζει ο σακος,αφου υποστηριζετε και πιστευτε οτι ειστε γρηγοροτεροι στα 0-400!!!! :xa:
Αντε και σας κανω δωρο αλλα 100 μετρα!!!Ελατε για ενα 0-500 λοιπον σαν αντρες και αφηστε τα σαλια στα φορουμ!!!
Η Παντανασσα σας περιμενει για να σας ξεναγησω...! ::sfyrao:: :ok: :wink:


Διπροσωπεια??Χα,εγω τουλαχιστον σου λεω κι ενα ''γεια'' ετσι για το γαμωτο...σε σχεση με εσενα που τις τελευταιες 2-3 φορες εκανες οτι δεν με εβλεπες...
Ουτως η αλλως ποτε δεν ημασταν φιλοι...

Οσο για το ξηλωμα,δεν ημουν εκει,ακουσα ομως οτι το αυτοκινητο ηταν τελειως γυμνο, αν μου τα ειπαν λαθος , τοτε ολα καλα ζηταω και συγγνωμη αν θελεις για την υπερβολη μου.....
Δεν εκανες 13,1 Μιχαλη αλλα 13,192...Σωστα...?
Οπως και να εχει,με οποιον τροπο και να εγινε, δεν εχει σημασια...Σωστα..?Παντως το χαρτακι του Σωκρατη γραφει 13,000...
Αναφερεσαι για ζουμια εσυ....???Δεν το σχολιαζω αλλο...

οσο για την παντανασα....μια ζωη εκει που σε βολευει ανοιγεις , τουλαχιστον εδω στο ηρακλειο, εκει που ευνοειται περισσοτερο το αυτοκινητο σου εναντι αλλων...
παντως απο τα λιγα που ξερω ανοιγματα στις κατηφορες κανουν μονο εκεινοι που δεν πανε τα αμαξια τους...
 
Αυτα τα λιγα κι απο εμενα....για να μην νομιζεις οτι κερδισες παλι τις εντυπωσεις...τα υπολοιπα απο κοντα...

If everything seems under control, you are not going fast enough..

  • Αποσυνδεδεμένος andre
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 650
Παλιοτερα με Fulda λαστιχα και γω αλλα 2καβαλος ειχα κανει 6,8sec@0-100χλμ. και για το 0-400m. 14,9sec.

Βεβαια ολα αυτα οταν ημουν 220 ροδα .. εποχη ΑΒΤ. Καμια σχεση με τωρα δηλ.

Το δυνατο ειναι σχετικο και λογικο για octavia :wink:


υ.γ. οι μετρησεις γιναν με vboxII

Γιώργο το αμάξι είναι με κ03ς αλλά είναι πολύ κοντά στο  δικό σου , φοράει παραπάνω πράγματα από εσένα.

158χιλ είχε έξοδο στον προηγούμενο αγώνα και τώρα έχει καμιά 20αρια hp παραπάνω.
Αλλά λόγο οτι ο ιδιοκτήτης είναι οικογενειάρχης δεν φοράει ούτε q . shift ούτε dog bon ουτε λάστιχα με πρόσφυση , δεν ξεκινάει αλλά αν ξεκινήσει Γιώργο σίγουρα θα είναι πολύ κοντά σου  :xa: :xa: :ok:
Έχει και η κρητη καλά Octavia.

coming soon

Eτσι .. Octavia rullezzz!!!!!!!!!!!! :notworthy:

Ισως τελος της επομενης εβδομαδας να ξαναδοκιμασω να κανω καποιες μετρησεις με Vbox :wink:

Διπροσωπεια??Χα,εγω τουλαχιστον σου λεω κι ενα ''γεια'' ετσι για το γαμωτο...σε σχεση με εσενα που τις τελευταιες 2-3 φορες εκανες οτι δεν με εβλεπες...
Ουτως η αλλως ποτε δεν ημασταν φιλοι...

Οσο για το ξηλωμα,δεν ημουν εκει,ακουσα ομως οτι το αυτοκινητο ηταν τελειως γυμνο, αν μου τα ειπαν λαθος , τοτε ολα καλα ζηταω και συγγνωμη αν θελεις για την υπερβολη μου.....
Δεν εκανες 13,1 Μιχαλη αλλα 13,192...Σωστα...?
Οπως και να εχει,με οποιον τροπο και να εγινε, δεν εχει σημασια...Σωστα..?Παντως το χαρτακι του Σωκρατη γραφει 13,000...
Αναφερεσαι για ζουμια εσυ....???Δεν το σχολιαζω αλλο...

οσο για την παντανασα....μια ζωη εκει που σε βολευει ανοιγεις , τουλαχιστον εδω στο ηρακλειο, εκει που ευνοειται περισσοτερο το αυτοκινητο σου εναντι αλλων...
παντως απο τα λιγα που ξερω ανοιγματα στις κατηφορες κανουν μονο εκεινοι που δεν πανε τα αμαξια τους...
 
Αυτα τα λιγα κι απο εμενα....για να μην νομιζεις οτι κερδισες παλι τις εντυπωσεις...τα υπολοιπα απο κοντα...


Τα πολλα λογια ειναι φτωχια!
Το πα και του Σωκρατη χθες βραδυ.Ετοιμασε το αμαξι σου.Γδυστο-ντυστο-πλυνε το-ξυρισε το-βαλτου ΤΟΓΙΟ-ΞΕΤΟΓΙΟ,ζουμια,σουπες και τα ρεστα και ελα για πατημα!
Εσυ ο ιδιος με το δικο σου αμαξι.ΚΑι επειδη λες παλι βλακειες οτι ανοιγω οπου με βολευει,ελα λοιπον για πατημα ΓΕΡΜΑΝΟΥ στην ολοφρεσκια πισσα,το καλυτερο σημειο αυτην την στιγμη αν δεν απατωμαι στο Ηρακλειο,να πατησουμε 0-400,να δουμε ποιος ειναι μπροστα!!!!Ολο λογια εισαι για να κερδιζεις τις εντυπωσεις!Σε περιμενω σημερα το βραδυ κιολας!!!
Να σε ΓΡΗΓΟΡΗ στις 11.ΤΕΛΟΣ.
ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ

ΠΕΣΑΝ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ....ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...
https://www.facebook.com/peter.georgopoulos2/posts/10202547432309525?comment_id=64619680&notif_t=like

Eτσι .. Octavia rullezzz!!!!!!!!!!!! :notworthy:

Ισως τελος της επομενης εβδομαδας να ξαναδοκιμασω να κανω καποιες μετρησεις με Vbox :wink:
Ρε τεμετερον εσυ που χεις εξαφανιστει?Ουτε ενα μυνημα,τηλεφωνο...τι επαθες? :dunno:
ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ

ΠΕΣΑΝ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ....ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...
https://www.facebook.com/peter.georgopoulos2/posts/10202547432309525?comment_id=64619680&notif_t=like