Αποστολέας Θέμα: ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-  (Αναγνώστηκε 60024 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος sleon20vt
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #75 στις: 21-09-2004, 14:36:16 »
Η Νάυπακτος είναι ~200χλμ απο την Αθήνα αυτό σημαίνει ότι με νορμάλ οδήγηση και τά νέα έργα (κακιά σκάλα, γέφυρα) ο χρόνος είναι αρκετά κάτω απο 2 ώρες και αρκετά ξεκούραστη διαδρομή. Αν τώρα επιλεγεί ο έπανω δρόμος θήβα, Γαλαξίδι κτλ η διαδρομή είναι αρκετά ποιο όμορφη αλλά ελαφρώς μεγαλύτερη και με αρκετές στροφές ο υπολογιζόμενος χρόνος ταξιδιού απο αυτή την διαδρομή είναι περίπου 3-3,5 ώρες με αρκετά χαμηλές ταχύτητες.
Η Νάυπακτος προσφέρει Θάλασσα (με ψαράκι κτλ) καθώς και βουνό με αρκετά στροφιλίκια αλλά και πανέμορφες διαδρομές μέσα στα έλατα. Σε μόλις 45 λεπτά απο το κέντρο της Ναυπάκτου βρίσκεται η ¶νω χώρα σε υψόμετρο ~1400μ (αν θυμάμαι καλά) με αρκετό τουρισμό και παραδοσιακά ταβερνάκια (βλ κοψίδια κτλ) αλλά υπάρχουν σε όλη την διαδρομή πάρα πολλά μικρά χωριουδάκια που όλα έχουν κάτι να προσφέρουν (όλα μέσα στα έλατα).
Εγώ θα πρότεινα ξεκίνημα Σάββατο πρωί απο Αθήνα μέσω νέας εθνική οδού και γέφυρας. Καφεδάκι ή ουζάκι και ανασυγρότιση στην παραλία  Γριμπόβου με θέα την Γέφυρα. Διευθέτηση στα ξενοδοχεία κτλ όσων μείνουν το βράδυ. Φαγητό (ψαράκι, κοψίδια ή και τα δυο), ελέυθερος χρόνος για περιήγηση στη Ναύπακτο ή ύπνο, καφεδάκι στο λιμάνι ή στο κάστρο. Μετά ανάλογα τα γούστα όσω καθίσουν το βράδυ φαγητό σε ταβερνάκι, ποτό, clubbing Μπουζούκια κτλ. Το επόμενο πρωί μπορούμε να κάνουμε μία συγκέντρωση σε κάποιο σημείο της Ναυπάκτου για φωτογράφιση (και πιθανώς κάποιιο event απο την τοπική αντιπροσωπία SEAT). Μετά μία ορεινή διαδρομή με το κλασικό φαγοπότι επιστροφή στην Ναύπακτο και καφεδάκι και το απογευματάκι επιστροφή απο Ιτέα, Γαλαξίδι κτλ.
Το καλό με τη Ναύπακτο είναι ότι μπορούν να έρθουν και οι Γιαννιώτες και οι Πατρινοί και Καλαματιανοί κα

SLeon 20VT + ???hp !!!) 
>>>Loud ICE<<<
ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ :(

  • Αποσυνδεδεμένος Labros
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1565
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB για παντα!
    • Το μοναδικο Ελληνικο SEATclub στο διαδυκτιο
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #76 στις: 21-09-2004, 15:12:42 »
Ακη βλεπω να σου ερχομαστε!!!

  • Αποσυνδεδεμένος sleon20vt
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #77 στις: 21-09-2004, 20:02:34 »
lampro για άλλη μια φορά ¶ΛΚΗΣ (απο το Αλκιβιάδης)
άκου εκει άκης@!#@!#$%$

Δεν πειράζει πάντος, είναι πολλοί που το κάνουν το λάθος!

Λάμπρο δεν βάζεις ανακοίνωση για το θέμα στην κεντρική σελίδα ώστε να ενημεροθούν όλοι! Γιατί δεν μένουν και πολλές ημέρες για την ημερομηνία που συζητάμε και βλέπω ότι πολλοί λίγοι έχουν ενημερωθεί.

SLeon 20VT + ???hp !!!) 
>>>Loud ICE<<<
ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ :(

  • Αποσυνδεδεμένος Labros
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1565
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB για παντα!
    • Το μοναδικο Ελληνικο SEATclub στο διαδυκτιο
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #78 στις: 21-09-2004, 20:10:51 »
Παράθεση από: sleon20vt
lampro για άλλη μια φορά ¶ΛΚΗΣ (απο το Αλκιβιάδης)
άκου εκει άκης@!#@!#$%$

Δεν πειράζει πάντος, είναι πολλοί που το κάνουν το λάθος!


εμεις Ακη θα λεμε το χαιδευτικο σου ;00;  :mrgreen:

  • Αποσυνδεδεμένος sleon20vt
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #79 στις: 21-09-2004, 20:14:59 »
καλααααα!!!!! :evil:  ::farao::

SLeon 20VT + ???hp !!!) 
>>>Loud ICE<<<
ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ :(

  • Αποσυνδεδεμένος Mad Max
  • The Interceptor
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 2718
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon 1.8 20V
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #80 στις: 21-09-2004, 21:15:44 »
Παράθεση από: George
Μιας και μέχρι στιγμής τουλάχιστον η Ναύπακτος προηγείται στην ψηφοφορία, έχει κανείς να προτείνει κάποια καλή διαδρομή στην ευρύτερη περιοχή της ορεινής Ναυπακτίας για όσους μπορέσουν να το συνδυάσουν με διανυκτέρευση?


Η καταγωγή μου είναι από ορεινή Ναυπακτία. Το χωριό μου λέγεται Τερψιθέα (στο χάρτη στο Β-3). Αν ενδιαφέρεστε για διανυκτέρευση και το δικό μου χωριό έχει ξενοδοχείο αλλά και η ¶νω Χώρα (στο χάρτη Β-2) έχει 2-3 φοβερά (το ένα με πισίνες και δεν συμμαζεύεται). Έχει γενικά φοβερή διαδρομή (φαίνεται με πράσινο και κίτρινο) μέσα στα βουνά και μέσα στα έλατα κτλ. απλά θέλει και λίγο προσοχή, ειδικά για πολύ χαμηλωμένους.Περισσότερο είναι για απόλαυση του τοπίου και όχι τις διαδρομής εκτός και αν κάποιοι το κάνουν ειδική διαδρομή ή ανάβαση Ριτσώνας. Αν θέλετε τηλέφωνα για κανένα από αυτά που ανέφερα ευχαρίστως (δεν έχω καμία σχέση με κανένα, προς αποφυγή παρεξηγήσεων).

  • STRAKASTREL
  • Επισκέπτης
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #81 στις: 21-09-2004, 23:10:54 »
Τελικά η ημερομηνία έκλεισε οριστικά για 3/10 :?:

  • Anonymous
  • Επισκέπτης
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #82 στις: 22-09-2004, 00:17:09 »
Ναυπακτο βρε παιδια, να πεταχτουμε και για φωτο στην γεφυρα!!!!

  • Αποσυνδεδεμένος nasos
  • Φονέας καρδιοπαθών
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 746
  • Φύλο: Άντρας
  • Volvo S60R (ex-Leon 4 Cupra V6)
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #83 στις: 22-09-2004, 01:09:42 »
Μέρος και μέρα δεν έχω πρόβλημα. Αν και η μητέρα μου είναι κοντά από την Ναύπακτο (στο ίδιο κουτάκι του χάρτη, αλλά πάνω) όπου πάω κάτι παραπάνω από τακτικά και φυσικά την προτιμώ, ψήφισα Ναύπλιο πιστεύοντας πως θα είναι ίσως πιο ξεκούραστα γι'αυτούς που θα έρθουν με οικογένεια ή κοπέλλα/αρραβωνιαστικιά. :roll:
Life is not the moments you breathe,
but the moments that take your breath away...


Πίστα; Ποιά πίστα; Παραλία!

  • Αποσυνδεδεμένος RoadMaster
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #84 στις: 22-09-2004, 02:17:23 »
Μέρος και μέρα δεν έχω πρόβλημα. Μόνο που θεωρώ ότι:
- Η Αράχωβα είναι πιο χειμερινή "πρόταση". Να είστε σίγουροι ότι θα κανονιστεί κάτι καλό, μόλις πιάσει και λίγο χιόνι. Δε θα μας γλυτώσει...
- Το Ναύπλιο είναι πολύ καλή πρόταση για ημερήσια διαδρομή (γι' αυτό και το ψήφισα), λαμβάνοντας υπόψην τις συνθήκες. Συνδυάζει σύντομη (σχετικά) διαδρομή, ποικιλία δραστηριοτήτων που χωράνε σε μια μέρα και ικανοποιητικές τιμές. Για διήμερο, μόνο αν μείνουμε σε κανα Τολό, αν και...
- Η Ναύπακτος είναι πολύ καλή πρόταση για διήμερη εκδρομή, έχοντας να προσφέρει πολλές δυνατότητες και χαμηλές τιμές, σε αντίθεση με το Ναύπλιο, που η διανυκτέρευση είναι τσουχτερή. Απλά, για πολλούς λόγους, πιστεύω ότι θα ψιλοχαραμιστεί σε ημερήσια...
- Η "Εύβοια" είναι πολύ γενική πρόταση για ένα ένα τόοοσο μεγάλο νησί. Πού; Πάνω; Κάτω; Μέση; Αιγαίο; Ευβοϊκός; Ίσως πολύ αργά για να προγραμματιστεί κάτι στη Εύβοια, αλλά θα ήθελα κάποια στιγμή να πάμε...
- Η ορεινή Κορινθία, έχει συζητηθεί και στο παρελθόν. Έχει ωραίες διαδρομές, αλλά κάτι της λείπει μάλλον και δεν έχει πολλούς ψηφοφόρους. Ίσως το χειμώνα να έχει να πει πιο πολλά...
Νικόλας - LEON 1.6 16v Sport

Όλα βρίσκονται μόνο μέσα στο μυαλό μας...

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #85 στις: 22-09-2004, 06:25:05 »
Όταν πρότεινα μέρικα μέρη της κεντρικής Ελλάδας κυρίως, ήταν μόνο και μόνο για να μπορέσουν ορισμένοι από γύρω γύρω να έρθουν και να μοιραστεί κάπως η διαφορά των χιλιομέτρων.
Προτείνωντας Ναύπλιο αμέσως-αμέσως η εκδρομή γίνεται Αθηναϊκή - Πελοπονησιακή αποκόπτωντας όλους τους άλλους, που πλέον έχουν να κάνουν παρα πολλά χιλιόμετρα. Ότι είπε και ο Leon@Mania για τις περιοχές της Βορείου Ελλάδος ισχύει και εδώ.
Λυπάμαι αλλά δεν θα μπορέσω να έρθω στην Πελοπονησσο  είναι πάρα πολύ μακρυά θα παλέψω για την Ναύπακτο και πιθανότατα θα έρθω Ευβοια .......
Η απορεία μου είναι με ποιό σκεπτικό απορίφθηκε η περίπτωση του Πηλίου λόγου χάριν ή της Καλαμπάκας ή της Κατερίνης ή της Χαλκίδας ή της Λαμίας και των Καμμένων; (Μάλλον βόλευε κάποιους άλλους προφανώς).
ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ.

  • Αποσυνδεδεμένος sleon20vt
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #86 στις: 22-09-2004, 08:18:04 »
Παράθεση από: studio54
Όταν πρότεινα μέρικα μέρη της κεντρικής Ελλάδας κυρίως ήταν μόνο και μόνο για να μπορέσουν ορισμένοι από γύρω γύρω να έρθουν και να μοιραστεί κάπως η διαφορά των χιλιομέτρων.
Προτείνωντας Ναύπλιο αμέσως-αμέσως η εκδρομή γίνεται Αθηναϊκή - Πελοπονησιακή αποκόπτωντας όλους τους άλλους που πλέον έχουν να κάνουν παρα πολλά χιλιόμετρα. Ότι είπε και ο Leon@Mania για τις περιοχές της Βορείου Ελλάδος.
Λυπάμαι αλλά δεν θα μπορέσω να έρθω στην Πελοπονησο  είναι πάρα πολύ μακρυά.......

 :-00  ;----

SLeon 20VT + ???hp !!!) 
>>>Loud ICE<<<
ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ :(

  • Αποσυνδεδεμένος george r
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1027
  • Φύλο: Άντρας
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #87 στις: 22-09-2004, 09:52:19 »
Παράθεση από: Panagiotis Kenterlis
Επειδή έλειψα μέρες και είδα ότι μαγειρεύετε διανυκτέρευση, λέω να φέρω και τα σόγια επάνω.
2/10 αρραβωνιάζομαι οπότε πρέπει να διανυκτερεύσουμε με τα συμπεθέρια!!!
Θα το κάψουμε, ε;
Πάντως, σοβαρά, αν είναι για ΣΚ εγώ μπορώ μόνο Κ. Αν μου μείνει βέβαια φράγκο από τα μονόπετρα και τα λοιπές αηδίες!


ΠΑΝΟ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΞΗΛΩΝΕΙΣ ΜΠΑΡΕΣ-ΣΚΟΥΠΕΣ-ΡΕVO-ΤΕΜΠΕΛΙΔΕΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΕΤΡΟ  ;-0\\\\  ΟΧΙ ΜΗΝ ΧΤΥΠΑΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ.ΑΜΑ ΘΕΣ ΚΑΝΕ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΟ Σ Ο Ι   ::behead::
SORRY ΓΙΑ ΤΟ OFF-TOPIC.
ΤΟ ΔΩΣΑ ΤΟ ΙΒΙΖΑ ! ΚΑΙ ΤΙ ΠΗΡΕΣ ? ΑΛΛΟ ΦΡΟΥΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ : ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΚΑΛΟ ΦΡΟΥΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Kostas Papamichalis
  • Επισκέπτης
Εκδρομούλα ....
« Απάντηση #88 στις: 22-09-2004, 10:47:04 »
Για 26/9 παιδιά είμαι μέσα (εκτός απροόπτου βέβαια).  Κανονίστε όπου θέλετε και τα λέμε.

  • Αποσυνδεδεμένος sleon20vt
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
ΕΚΔΡΟΜΗ -ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2004-
« Απάντηση #89 στις: 22-09-2004, 10:54:47 »
Kαι επανερχόμαστε στο αρχικό post μου. ΝΑΥΠΛΙΟ και με διαφορά βλέπω!!! άντε θα είναι η 134453η φορά που θα πάει club απο Αθήνα εκδρομή στο Ναύπλιο!!!!!
Καλό το Ναύπλιο δεν λέω αλλά έχω πάει 10 φορές και πλέον δεν θέλω ούτε να το ακούω...
Αχχχχ ρουφιάνα Αθήνα δεν θα γίνεις 20.000.000 ανθρώπων μπας και πλησιάσουν τα σύνορά σου στη Θεσαλονίκη, Πάτρα, Καλαμάτα, θράκη να γνωρίσουν και λίγο οι "Αθηναίοι" την υπόλοιπη Ελλάδα???????!!!!!!!

SLeon 20VT + ???hp !!!) 
>>>Loud ICE<<<
ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ :(