Αποστολέας Θέμα: Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.  (Αναγνώστηκε 72683 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος pappoulis
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1819
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανδρέας
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #165 στις: 05-12-2004, 04:08:53 »
Κι εγώ πρέπει γιατί αλλιώς δεν θα σηκώνομαι!

  • Αποσυνδεδεμένος Mad Max
  • The Interceptor
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 2718
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon 1.8 20V
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #166 στις: 05-12-2004, 04:22:28 »
¶ντε pappouli μου, 4:20 πήγε.

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #167 στις: 05-12-2004, 07:26:37 »
Ξυπνήστε ρε..........
Ειπαμε το Βολιώτικο Team Ξεκινάει στις 10 ακριβώς.

  • Αποσυνδεδεμένος JOHN
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2194
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #168 στις: 05-12-2004, 08:26:43 »
Παράθεση από: Loxias
Θα ερθει και ο JOHN απο οτι μου ειπε!Μην τον πειραξει κανενας στον δρομο γιατι ειναι και μιας Α΄ηλικιας!


δεν ντέπεσαι ρε παλιολοκατζή  :lol:

  • Αποσυνδεδεμένος JOHN
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2194
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #169 στις: 05-12-2004, 08:29:25 »
Παράθεση από: KOSTAS
Παράθεση από: Loxias
Θα ερθει και ο JOHN απο οτι μου ειπε!Μην τον πειραξει κανενας στον δρομο γιατι ειναι και μιας Α΄ηλικιας!

Ναι μιλησαμε και κανονισα να το κουβαλαω εγω το πουρό....  :roll:

Παντως αν δω οτι τον πιανει ιλιγγος, θα τον πεταξω στο Σειριο. (εν κινηση  :grin: )



ρε παλιοφούρναρη όταν κυνηγούσες το SUBARU στην Βουλιαγμένης με είχε πιάσει ίλιγγος ?  :twisted:

  • KOSTAS
  • Επισκέπτης
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #170 στις: 05-12-2004, 08:38:31 »
Παράθεση από: JOHN
Παράθεση από: KOSTAS
Παράθεση από: Loxias
Θα ερθει και ο JOHN απο οτι μου ειπε!Μην τον πειραξει κανενας στον δρομο γιατι ειναι και μιας Α΄ηλικιας!

Ναι μιλησαμε και κανονισα να το κουβαλαω εγω το πουρό....  :roll:

Παντως αν δω οτι τον πιανει ιλιγγος, θα τον πεταξω στο Σειριο. (εν κινηση  :grin: )



ρε παλιοφούρναρη όταν κυνηγούσες το SUBARU στην Βουλιαγμένης με είχε πιάσει ίλιγγος ?  :twisted:

Τι ιλιγγος.....

Το 4πλο μπαϊπας που σου καναμε μετα το ξεχνας; (πηγε να μου μεινει το φροκαλο....  :evil: )

  • Loxias
  • Επισκέπτης
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #171 στις: 05-12-2004, 21:29:58 »
Μιας και ακομα οι Αθηναιοι ειναι στον  δρομο ας γραψω εγω τα πρωτα σχολια.
Μαζευτηκαμε 30 ατομα μαζι με γυναικες και παιδια και 15 αυτοκινητα.Η παρεα ηταν υπεροχη ,το φαγητο εξαιρετικο(οπως και η τιμη του) και στο καφεδακι αργοτερα τα πειραγματα σε ανθρωπους και αμαξια συνεχιστηκαν.
Παραπονεμενοι εμειναν ο Leon@mania και  Nikolai διοτι καθονταν διπλα στον Νασο και δεν προλαβαν να φανε παρα μονο να γλυψουν τα πιατα.Επισης ο καπετανιος alfa156 ξεχασε να παρει το αδιαβροχο του μαζι και εγινε μουσκεμα μεσα στο πλοιο(αμαξι) στις πρωτες σταγονες βροχης.Επισης ανακαλυψε οτι το αμαξι του δεν φρεναρει καλα σε σχεση με ενα ibiza και ετσι εδωσε ενα φιλακι στον πωπο του Παπουλη.
Ο studio54 κερασε ενα τσαγακι στον κυπελλουχο της παρεας Κωστα σε ενα 400αρακι που ανοιξανε.
Λοιπες παρουσιες ,σχολια ,φωτο απο τους υπολοιπους.

ΝΑ το ξανακανουμε συντομα παιδες!

Υ.Γ Ελπιζω ο παλαιμαχος ποδοσφαιριστης πατερας του firstleonfr να εδωσε το αμαξι στον γιο στο γυρισμο ,αλλιως θα δεχτει επιστολη παραπονων απο το κλαμπ!

  • Αποσυνδεδεμένος pappoulis
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1819
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανδρέας
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #172 στις: 05-12-2004, 21:37:08 »
Έχω την εντύπωση ότι ήμασταν 17 αυτοκίνητα.... :!:  :!:

Παρεπιπτόντως ο alfa156 αποδείχτηκε συν τοις άλλοις ΚΑΙ κουλός και δεν μου έδωσε απλά ένα φιλάκι, με κάρφωσε κανονικότατα από πίσω με αποτέλεσμα κάτι να πάθει ο 20vt μου και να μην τουρμπίζει!!  :roll: (Κουλαμάρα, από αύριο θα μιλήσουν οι δικηγόροι μας για την αντικατάστασή του!!!!!! :twisted: )

Το τσαγάκι στην "αγάπη" ήταν περιοπής καθώς στο μπαμ του ξεκινήματος ο studio54 ήταν ήδη μια καρότσα μπροστά! :shock:  :shock:  :shock:

Ο Νάσος όντως τα καταβρόχθισε όλα και δεν άφησε τίποτα και για μας που ήμασταν τριγύρω του.... :roll:  :roll:


Έπεται και συνέχεια.... :cool:

  • Αποσυνδεδεμένος nasos
  • Φονέας καρδιοπαθών
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 746
  • Φύλο: Άντρας
  • Volvo S60R (ex-Leon 4 Cupra V6)
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #173 στις: 05-12-2004, 22:05:39 »
Ρε τρόμπες, ένα μπιφτέκι και 2 παϊδάκια έφαγα! Ο,τι ερχότανε μπροστά μου το βούταγε ο BILL 20VT4 και το μοίραζε στο πιάτο το δικό του και του Γιάννη/gcap. Μην πω και για το κοκορέτσι που ούτε το μυρίσαμε και κάποιοι το κατβροχθίσανε! :-?

Παραδέχομαι πως καταβρόχθισα 6 φέτες ψωμί, 1 τυροκαυτερή, μισή φέτα, και τις πατάτες που περίσεψαν στο τέλος. :roll: Κάποιοι άλλοι (leon@mania) ξεκοκαλίζανε πάντως το τελευταίο παϊδάκι ακόμα και την ώρα που πληρώναμε.

Κατά τ'άλλα περάσαμε πάρα πολύ ωραία, με πολύ κέφι, αν εξαιρέσουμε πως για μεγάλο χρονικό διάστημα πηγαίναμε σαν κηδείες, πως ψάχναμε για πολύ ώρα αυτούς που ξέραν το δρόμο γιατί τους υπόλοιπους μας έπιασε φανάρι, και το τρομερό πακέτο που φάγαμε από μποτιλιάρισμα στην Υλίκη και στις Αιφιδνές.

Ημασταν: εγώ, nikolai, Γιώργος alfa 156, Γιώργος leon@mania, Αντρέας pappoulis, KOSTAS, JOHN, Δημήτρης Loxias, Δημήτρης Studio 54, Νίκος nfot, το παιδί με το ολοκαίνουργιο μαύρο Leon FR που ξεχνάω συνέχεια τ'όνομά του + φίλος/αδερφός, BILL 20VT4 + σύζυγος, Γιάννης gcap + σύζυγος, Ηλίας Strakastrel + σύζυγος + κόρη, Βασίλης kiousisv + φίλη, Κώστας LEONtokardos, Stratos-Leon + αρραβωνιαστικιά + φίλη της, Κώστας FirstLeonFR + γονείς + αδερφός. Ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν...

Τον JOHN τον είχα συνοδηγό Πειραιά-Αιφιδνές και Λαμία-Πειραιά, και πρέπει να δηλώσω πως οι φήμες περί ιλίγγων κλπ είναι τελείως κακοηθέστατες και αναληθέστατες! Τον πήγα και μια αεροπλανική Βαρυμπόμπη-Πειραιά και δεν δυσανασχέτησε καθόλου.

Μια χαμηλή πτήση έκανε ο leon@mania, ελπίζουμε χωρίς προβλήματα.
Life is not the moments you breathe,
but the moments that take your breath away...


Πίστα; Ποιά πίστα; Παραλία!

  • Αποσυνδεδεμένος pappoulis
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1819
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανδρέας
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #174 στις: 05-12-2004, 22:19:51 »
Οι ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΓΚΥΡΕΣ πληροφορίες μου λένε ότι κάποια στιγμή ο Βασίλης (kiousisv) που καθόταν δίπλα μου, βούτηξε το ψωμί από την παραγγελία διπλανού τραπεζιού και ήθελε να πάρει και τα υπόλοιπα πιάτα :!:  :!:  :!:  

Με τα χίλια ζόρια προσπάθησα να τον αποτρέψω...

Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #175 στις: 05-12-2004, 22:20:17 »
ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟΙ
Το ξεκίνημα εγινε στις 9:30 απο τα διοδια των Αφιδνων για αυτους που ξεκίνησαν απο Αθηνα και η διαδρομή εγινε σε ταχυτητες ανω των 180 χλμ/ωρα(γαμωτο δεν πήγαινε πιο πάνω τα γ@μίδι :mad: )
Η συναντηση με τα παιδια που κατεβηκαν απο Θεσ/νίκη και Βόλο έγινε στη Seat Τριγένης και απο εκει ξεκινήσαμε την εκδρομή.
Υπήρξε αλλαγη του προγράμματος και τον Γοργοπόταμο και τη Μ.Δαμάστας εγω συνεχιζω να την ξερω μόνο στο χάρτη :lol:  Η υπέροχη ταβέρνα και το πολύ ζεστο Cafe δεν μας αφησαν περιθωρια για εξερευνήσεις :grin:
Ηταν ίσως η πιο όμορφη εκδρομή που εκανε το Club.Εκτος απο το πλήθος των παρευρισκομένων το κλίμα ηταν πολύ θερμό και ευχομαι και οι επόμενες εκδρομές να γινουν ετσι.Οσοι δεν ηρθατε , τι να πω , ΧΑΣΑΤΕ στην κυριολεξία :!:

Mπορειται πλέον να υπερυφανευεστε οτι το πρώτο SEAT LEON WRC είναι γεγονός :twisted: Καταφερα και το σήκωσα όλο στον αερα  :shock: (χωρις πλάκα)απο αυριο θα μάθουμε και αν ή ποσες ειναι οι ζημιες.Ηξερα οτι πετάει στο δρόμο αλλά και στον αερα δεν το ειχα δοκιμασει :!: Τρέμε Leonman....θα τα πούμε στους αιθέρες :lol:

Φωτο θα ακολουθήσουν εντος ολίγου , STAY TUNED

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #176 στις: 05-12-2004, 22:23:53 »
Λοιπόν, σήμερα περάσαμε ΦΟΒΕΡΑ. Η παρέα ήταν εξαιρετική και βεβαίως περιμένω εντυπώσης για το tuning από Strakastrel & σια.
Συγκινήθηκα που ξαναείδα έναν Θρύλο για την πόλη μου και την ομάδα μου (ΝΙΚΑΡΑ) μετά από τόσα χρόνια που τον θαύμαζα στο γήπεδο, βεβαίως βεβαίως τον πατέρα του Κώστας FirstLeonFR.
Γιάννη μην το παιδεύεις το παιδί δώστου το το όχημα να το βολτάρει κοντεύει να πάθει το σύνδρομο της γκαζοστέρησης, κι εσύ ρε Κωστάκη δείξε του ότι είσαι ώριμος για μιά τέτοια μεγάλη ευθύνη (είναι πολλά τα γκάζια).

  • Αποσυνδεδεμένος pappoulis
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1819
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανδρέας
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #177 στις: 05-12-2004, 22:30:13 »
Ενδεικτικό του "ρυθμού" ανάβασης:


Επίσης κατά τη διάρκεια του καφέ ο nikolai που ζητούσε απεγνωσμένα να βγάλω φωτογραφίες τον σερβιτόρο (δεν κατάλαβα γιατί)... Δεν ξέρω όμως αν είναι σωστό να τις ανεβάσω δημόσια.... :twisted:  :twisted:  :twisted:

  • Αποσυνδεδεμένος LEONtokardos
  • Κώστας
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10323
  • Φύλο: Άντρας
    • 8v rulezz>TSI mode>W209
    • http://www.seatclub.gr
Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #178 στις: 05-12-2004, 22:31:40 »
Το πρωινο ξεκινησε ομορφα με λιακαδα,τα απαραιτητα πειραγματα σε αυτους που ηρθαν και σε αυτους που δεν ήρθαν (βλεπε ΠΑΝΤΟ'Φ'ΛΑ).
Στη συνεχεια ειπαμε να παμε σιγα και ολοι μαζι και εν μερει τα καταφεραμε.Μεχρι λιγο πριν το Καστρο τα 20vt οδηγουσαν την κουρσα,τα ταπεινα πλην αξιομαχα 1.6 ακολουθουσαν κατα ποδας(!),τα ibiza και αυτα με τη σειρα τους αντεξαν τον συναγωνισμο.Ο ΘΕΛΩΝΑΠΑΡΩ20vt@ΜΑΝΙΑ βρηκε μια καλη δικαιολογια για το οτι μας ειχε χασει απο τον χαρτη:ηταν με το ολοκαινουριο fr με 20χλμ απο χτες(!) αρα στρωσιμο.Μετα ηρεμησαμε καπως και φτασαμε εις Λαμιας με παραταξη των αυτοκινητων μας ( ειχαμε και ενα κοτερο=alfa156) οπου περιμεναμε τα μελη απο ανωθεν.
Αφου κατευθασαν και εκεινοι ,ο φιλτατος Κωστας κρυωνε και ειπε να πιει ενα τσαγακι απο τον studio για να ζεσταθει.Με συνοπτικες διαδικασιες απο την εκκινηση αποφασισε να αφησει το αποτυπωμα του στην ασφαλτο με αποτελεσμα στο τελος να δει τι τον ξεπουπουλιασε.
Μετα απο ενα μινι μπερδεματακι, κατι κλειστες coffeτεριες πηγαμε για μασαμπουκιασμα.Το φαγητο τελειο (οσοι φαγαν) και το αξιοσημειωτο ηταν οτι ο ΘΕΛΩΝΑΠΑΡΩ 20vt@ΜΑΝΙΑ ειχε απο την μια τη σκασιλα του για το τι να κανει με αποτελεσμα να ψαχνει τις πατατες απο το πιατο του απο .... ε αφου ξερετε τωρα...Αλλα η εκπληξη ηταν στο τελος με την ''λυπητερη'' :cry:  που λεμε αλλα μονο ''λυπητερη'' δεν ηταν :grin:  :grin:  :grin: !
Μετα το απαραιτητο καφεδακι και πειραγμα ,ο φιλτατος alfa εψαχνε το πηδαλιο για να σταματησει και εκει διελυσε το intercooler και την K04 του Αντρεα.Ελπιζω να τα βρουνε!!!!!!και ερχεται η ωρα του γυρισμου.
Αν εξαιρεσουμε κατι στασεις στην αρχη (ελεω στραβο :shock:  συνφορουμιστα που δεν ειδε ραγες τρενου καθως ειχε περασει μονο 5-6  :!: φορες απο εκει,αποφασιζοντας να αφησει το πατωμα του εκει.Αλλα δεν του εκατσε.Ελπιζουμε και ευχομαστε) το ταξιδι ηταν σε χαλαρους ρυθμους ως την Υλικη.Εκει 2 αυτοκινητα ειχαν γινει σιαμαια, φαγαμε καμποσο χρονο αλλα οκ.Και μετα αρχισε το πανηγυρι με τα 2 ibiza,2 leon(α ρε σωματα ασφαλειας λεει μετα :roll: ) οπου πηγαιναν περα δωθε ανακαλυπτοντας καθε κενο σημειο της εθνικης.ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ.Ευτυχως (για τους υπολοιπους) ελεω κινησης παει και αυτο.
Ε μετα καπου χασαμε την μπαλα και ο καθενας με τον ενα ή αλλον τροπο φτασαμε σπιτια μας.
 
Αυτα για την ωρα καθως σιγουρα θα επανερθουμε.....
My attitude is based on how you treat me

Μy ex-TSI's set up
Nurburgring-Seatclub decals, black tinted lights, plasti dipped mask, led bulbs, footrest, wind deflectors, park sensors, perfume from Praktiker

Ημερησια εκδρομη 5/12 Μ.Δαμαστας-Γοργοποταμος.
« Απάντηση #179 στις: 05-12-2004, 22:48:42 »
Παράθεση από: LEONtokardos
Ο ΘΕΛΩΝΑΠΑΡΩ20vt@ΜΑΝΙΑ βρηκε μια καλη δικαιολογια για το οτι μας ειχε χασει απο τον χαρτη.

Να δω ποιος θα χανεται απο τον χάρτη σε κανα μήνα αν όλα πανε καλά :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: (χλωμό το κόβω γαμωτο πάλι  :sad: )