Αποστολέας Θέμα: Καλο ταξιδι γεροντα...  (Αναγνώστηκε 61156 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος stiff_99
  • Ibiza Rulezz
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2488
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • Opel Astra GTC
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #15 στις: 19-08-2013, 14:30:32 »
To club ειναι φτωχότερο απο σημερα. Καλο ταξίδι γέρωντα... :'(

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2
Επιτρέπεται να πέσεις, Επιβάλλεται να σηκωθείς!

  • Αποσυνδεδεμένος jeke04
  • Γιάννης
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3427
  • Φύλο: Άντρας
    • ALTEA XL 1.8TSI
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #16 στις: 19-08-2013, 14:33:26 »
Δεν μπορώ να γράψω για τον άνθρωπο και φίλο Κώστα. :'(
Το μόνο που μπορώ να πω είναι καλή ξεκούραση και καλή αντάμωση.

  • Αποσυνδεδεμένος johnakos
  • . . .
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Άντρας
  • ιδού η ρόδος ιδού και το πήδημα...
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #17 στις: 19-08-2013, 14:38:12 »
Αντίο Κωστή...  Θα μας λείψεις!

  • Αποσυνδεδεμένος Giorgoss
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #18 στις: 19-08-2013, 15:07:15 »
kalo ταξιδι φιλε,συλληπητηρια στην οικογενεια του.
20vt.....leon.....stage2

  • Αποσυνδεδεμένος taeS noeL
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2452
  • Φύλο: Άντρας
  • "Θ_Ε_Μ_Η_Σ"
    • Passat 1.4 tsi.....
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #19 στις: 19-08-2013, 15:17:01 »
Καλο ταξιδι και καλη δυναμη στην οικογενεια...

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


  • Αποσυνδεδεμένος LEONtokardos
  • Κώστας
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10322
  • Φύλο: Άντρας
    • 8v rulezz>TSI mode>MB
    • http://www.seatclub.gr
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #20 στις: 19-08-2013, 15:56:16 »
Μια φορα κι εναν καιρο, μου ελεγες να τους γραφω ολους στα τετοια μου και να κανω αυτο που θελω. Ετσι - μου ελεγες - οτι θα ζησω μια ζωη γεματη. Μια ζωη απο δικα ΜΟΥ πραγματα. Μια ζωη που θα ευχαριστιομουν. Μου ελεγες να μη σηκωνω μυγα στο σπαθι μου και να μην αφηνω τιποτα να πεφτει κατω. Το να αφηνω καποιον να νομιζει οτι εχει το πανω χερι, θα με τρωει περισσοτερο απο το να τα σπασω μαζι του. Να αψηφω - μου ελεγες - τους ανθρωπους εκεινους που θελουν να παιξουν με τη ζωη μου. Και τοσα αλλα πιο προσωπικα.

Και μου ελεγες, κοιτα. Στιβω την πετρα αμα μου τη βιδωσει. Ασχολιοσουν με τα παντα. Βοηθαγες γνωστους, εδινες συμβουλες σε αγνωστους. Μας μιλαγες για τη δουλεια, τις μοντιφες που εφτιαχνες, τα λουλουδια σου, τα φυτα σου. Τιποτα δε σε σταματουσε. Μας μπινελικωνες οταν χρειαζοταν, μας μιλαγες οταν επρεπε. Σκεφτοσουν τους ανθρωπους γυρω σου.

Εισαι για ολους μας ενας ανθρωπος απο τον οποιο θα θελαμε να εχουμε κατι απο το χαρακτηρα σου, εστω και αν δε σου το ειπαμε ποτε. Εστω και αν δεν το παραδεχτηκαμε μεσα μας. Ντομπρος, ξηγημενος, ΜΑΓΚΑΣ. Εισαι αυτος που μεχρι και τελευταια στιγμη που μας ειδες, μας μιλαγες για τη ζωη.

Με θυμηθηκες περυσι οταν ειχα τα προβληματα μου. Εψαξες, ρωτησες, ασχοληθηκες. Μου εκανες παρεα εστω και λιγη και μου εδινες θαρρος οτι περαστικα θα ειναι ολα. Μου εδωσες συμβουλες, με εβρισες για να τις ακουσω. Δεν θα το ξεχασω φιλε Κωστα.
Χωρις να με ξερεις παρα μονο μεσα απο αυτην εδω την κοινοτητα, δεν κοιμοσουν γιατι διαβαζες τι εχω και να μου βρεις λυση.

Εμενα γιατι δε με ακους γαμωτο? Τους υπολοιπους? Τωρα δεν θα τα εγραφα αυτα...Κουφιοκεφαλε παλιογερα...
Οχι μονο δε με ακους αλλα εισαι και υπερηφανος. Σου ειπα χτες στο τηλεφωνο οτι σημερα θα ερχομουν να σε δω. Κι εσυ τι εκανες?
Εφυγες...
Γιατι?

Εχω τοσα να γραψω, με πνιγουν τοσα που θελω να πω. Θυμαμαι τοσα που ειπαμε μαζι. Θυμαμαι τοσα που καναμε μαζι. Χρωστας μια βδομαδα σε camping με barbeque ρε παλιογερε, το ξεχασες? Μου το εχεις ταξει. Σου ταξα εκδρομη και σε πηγα ρε, εσυ γιατι εφυγες ετσι? Οταν θα σε πετυχω, βρες τρυπα να κρυφτεις.

Με εχεις νευριασει απιστευτα να το ξερεις...

Αλλα μεσα στα νευρα μου -δικη σου συμβουλη- βλεπω και κατι θετικο. Οτι πλεον δε θα μας πρηζεις οτι δεν κοιμασαι. Θα ξεκουραστεις ρε συ, θα δεις. Μπορει να μην ειναι αυτο ακριβως που σου λεγαμε αλλα τουλαχιστον κατι ειναι κι αυτο. Ε? Αυτο δε θα μου ελεγες τωρα γελωντας δυνατα αν εισουν μπροστα μου?

Ξεκουρασου λοιπον...

Αυτα που μου ερχονται να πω, δεν γραφονται. Αλλα τα ακους...

Γεια σου Κωστα... Βαλε ταξη εκει πανω τωρα...
My attitude is based on how you treat me

Μy ex-TSI's set up
Nurburgring-Seatclub decals, black tinted lights, plasti dipped mask, led bulbs, footrest, wind deflectors, park sensors, perfume from Praktiker

  • Αποσυνδεδεμένος alexfr
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #21 στις: 19-08-2013, 16:05:16 »
ας είναι ελαφρύ το χωμα ,συλληπυτηρια στην οικογένειά του,καλό ταξίδι
octavia 1.8 tsi f/l-suzuki jimny
APR stage 1

  • Αποσυνδεδεμένος xprience
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 2929
  • Φύλο: Άντρας
  • All or Nothing. Δημήτρης.
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #22 στις: 19-08-2013, 16:35:10 »
Όταν διάβασα τον τίτλο "Καλό ταξίδι γέροντα" με έλουσε κρύος ιδρώτας.... Λέω δεν είναι δυνατόν.... Δυστυχώς όμως όταν διάβασα το περιεχόμενο επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου...
Δεν τον ήξερα από κοντά και πρώτη φορά τον βλέπω σαν εικόνα. Ακόμη και για μένα όμως, που τον γνώριζα μόνο μέσα από τα γραφομενά του, μου φαίνεται απίστευτο ότι δεν θα ξαναδιαβάσω τα γλαφυρά σχολιά του, ότι αυτός ο άνθρωπος δεν θα επικοινωνήσει ποτέ ξανά μαζί μας. Κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και όταν γνωρίζεις την μοναδικοτητά του, έστω και σε μικρό βαθμό, τότε αυτή αρκεί για να σου προκαλέσει αρκετή θλίψη ο χαμός του.
Ότι και να πούμε θα είναι λίγο μια που δεν μπορεί να απαλύνει στο ελάχιστο τον χαμό ενός ανθρώπου από την οικογενειά του.
Απλά καλό ταξίδι φίλε.

Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #23 στις: 19-08-2013, 16:59:53 »
Καλο ταξιδι γεροντα...
Αυθεντικος...
bestia stage 2+

  • Αποσυνδεδεμένος mihanikos
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 2743
  • Φύλο: Άντρας
  • πολλοι με κρινουν, λιγοι με γνωριζουν
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #24 στις: 19-08-2013, 17:01:33 »
απο τους λιγους που γνωριζα που κοιταξε το θανατο καταματα. καλο ταξιδι κωστα.  :dakry:

  • Αποσυνδεδεμένος MIXANAG
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 204
    • AUDI TT 8J 2.0 TFSI
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #25 στις: 19-08-2013, 17:12:57 »
ο Θεος να αναπαυσει την ψυχη του , να ειστε ολοι καλα που τον γνωρισατε να τον θυμαστε .

  • Αποσυνδεδεμένος Zalal
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #26 στις: 19-08-2013, 17:24:09 »
Στις εκδρομές πολλές φορές έφευγες μπροστά κ σε ψάχναμε...σε έτρωγε να το γονατίσεις λίγο...κ σήμερα με όταν με πήρανε τηλέφωνο κ μου είπαν ότι έφυγες χωρίς το αυτοκίνητο σου απλά με έκοψε κρύος ιδρώτας. Ακόμα κ τώρα σε σκέφτομαι να φεύγεις κ να μας κλείνεις το κάτι, όπως έκανες στις παρεοκούρσες.  ξεκουρασου ρε γερό κ που θα πάει,θα τα ξαναπούμε!
To be... To see... To feel

  • Αποσυνδεδεμένος aggelos fr
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 5125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #27 στις: 19-08-2013, 17:25:57 »
Α ρε Κωστη,μας εφυγες νωρις.Καλη ανταμωση...

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis TSI
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 7359
  • Φύλο: Άντρας
    • 1.8 TSI Sport Up
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #28 στις: 19-08-2013, 17:46:48 »
Δεν μπορώ να το πιστέψω, με κάποιους η ζωή είναι πολύ άδικη τελικά.
Εύχομαι καλή δύναμη στην οικογένεια , να ζήσουνε και να τον θυμούνται πάντα γελαστό.

Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #29 στις: 19-08-2013, 17:53:30 »
Έχω καιρό να γράψω στο κλαμπ για δικούς μου καθαρά προσωπικούς λόγους. Δεν έπαψα να παρακολουθώ τα θέματα σχεδόν καθημερινά.

Μόλις είδα την ανακοίνωση πραγματικά κόλλησα.

Ο γέροντας ήταν πάντα αντισυμβατικός με το κάθε τι αλλά και μέσα σε όλα.

Συλλυπητήρια στην οικογένεια του αν και είναι πολύ νωρίς για δεύτερες σκέψεις καλό θα είναι να μην ξεχαστεί η οικογένεια του αλλά κυρίως το κοριτσάκι του από το κλαμπ.

Εννοείται πως σε κάθε κίνηση στήριξης της οικογένειας είμαστε πιστεύω όλοι δίπλα.