Αποστολέας Θέμα: Καλο ταξιδι γεροντα...  (Αναγνώστηκε 61140 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος giannis20vt4
  • Διαχειριστής
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 7088
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπρός καλές μου βαλβίδες....
    • Ibiza cupra
    • Seatclub.gr
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #105 στις: 19-08-2014, 19:30:20 »


Εγώ δεν μπορώ να πώ πολλά... γιατι όλο και κάτι θα ξεχάσω απο όλα αυτά που θέλω να πω και δεν θέλω... Το μόνο που θα κάνω είναι να σου θυμίσω για μια φωτογραφία που με έβριζες για κάτι που προσέξαμε μόνο εγώ και εσύ και σου υποσχέθηκα οτι θα το διορθώσω με άλλα μέσα... Το έκανα αλλα δεν σε βρήκα να στην δώσω....Δές την απο εδώ γιατι ξέρω οτι βλέπεις...




Powered by GIAC X+...
ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΞΥΠΝΟΣ.!!! ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ...ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ!!!

  • Αποσυνδεδεμένος LEONtokardos
  • Κώστας
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10322
  • Φύλο: Άντρας
    • 8v rulezz>TSI mode>MB
    • http://www.seatclub.gr
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #106 στις: 19-08-2014, 20:28:26 »
Ρε Γιαννο δεν μπορεις να φανταστεις τι κουβεντα ειχαμε ακριβως εκει που τον εχεις φωτογραφια... Και ετσι με ειχε φωναξει να παω εκει...
Α ρε μπαρμπα...
My attitude is based on how you treat me

Μy ex-TSI's set up
Nurburgring-Seatclub decals, black tinted lights, plasti dipped mask, led bulbs, footrest, wind deflectors, park sensors, perfume from Praktiker

  • Αποσυνδεδεμένος pilotos
  • Δημητρης
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2175
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο βουνίσιος
    • Ibiza 14 101 μουλάρια
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #107 στις: 19-08-2014, 22:35:18 »
Δεν θα πω τίποτα. Απλά θυμάμαι την τελευταία μας από κοντά συζήτηση στην εκδρομή μας.όσοι ήταν δίπλα θυμούνται.  Αλλά και τα λόγια του για αυτό που περίμενε να έρθει. Ρε π**στη μου, ανάθεμα την σιγουριά σου τοτε. Δεν ξεχνιέσαι ρε...
Ο σωστός ο δρόμος, είναι ο βουνίσιος.

Είσαι ελεύθερος εκεί που είσαι. Να μας προσέχεις. Θα σε θυμόμαστε.

  • Αποσυνδεδεμένος WhiteLionR
  • Θοδωρής
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon 1.8 TSI LineaR
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #108 στις: 19-08-2014, 23:52:48 »
Πάει ένας χρόνος τώρα κι ακόμα δυσκολεύομαι να γράψω... Δε μου βγαίνει, δε μπορώ, πνίγομαι.
Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο:

Γέροντα, Δε Θα Σε Ξεχάσουμε Ποτέ...

  • Αποσυνδεδεμένος Mary Mafia
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 496
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #109 στις: 20-08-2014, 01:08:37 »
Ρε Γιαννο δεν μπορεις να φανταστεις τι κουβεντα ειχαμε ακριβως εκει που τον εχεις φωτογραφια... Και ετσι με ειχε φωναξει να παω εκει...
Α ρε μπαρμπα...

την ιδια ή περιπου την ιδια που ειχε κ μαζι μου....κ που ποτε δεν ειπαμε ο ενας στον αλλον μεχρι που καταλαβαμε το λογο που την εκανε... οταν εφυγε...τα ειχε ολα κανονισμενα ...ακομη κ εκεινη την εκδρομη ... ηξερε... ηξερε πως ειναι η τελευταια κ τη φχαριστηθηκε με την ψυχη του...ομορφη ψυχη... ''τη γουσταρα πολυ μια τελευταια εκδρομη μαζι σας ρε τρελοκομεια''...ηταν ενα απ οσα μου πε, οταν με φωναξε να κατσω στο πεζουλι διπλα του...

Να μας προσεχεις κ να φωτιζεις τα βηματα μας απο κει πανω... καλα ντε μη φωναζεις!!!  :director: :chair:
Μα οχι...φωναξε...παντα ετσι μου τα λεγες κ ηξερα γιατι...  :wink:
εισαι καπου εδω γυρω μπαγασα..  :friends:


  • Αποσυνδεδεμένος StavrosTk
  • Σταύρος
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 2881
  • Φύλο: Άντρας
  • "Καλό ταξίδι" αγόραρε μου ...
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #110 στις: 17-11-2014, 16:33:21 »
Διαβαζω τα μυνηματα σας και σκεφτομαι ποσο ωραιο πραγμα ειναι η αληθινη φιλια! Εφοδια πραγματικο για την ζωη ενος ανθρωπου, οσο μικρη ή μεγαλη ειναι αυτη ...

Εγω σε θρησκειες δεν πιστευω γενικα! Πιστευω ομως στους ανθρωπους. Χαιρομαι που διαβαζω τα μυνηματα σας για τον γεροντα! Συγκινουμαι πολυ. Δεν τον ηξερα τοσο καλα, αλλα απο τις λιγες φορες που ειχα μιλησει μαζι του, τον ενιωθα πολυ ωραιο ανθρωπο! Και αν και οπως ειπα, δεν πιστευω οτι υπαρχει καποιος "παραδεισος" "εκει ψηλα", πιστευω οτι η ενεργεια ενος ανθρωπου, αυτο που λεμε η ψυχη του, οταν φευγει απο το σωμα του επιστρεφει στην φυση ... και μεσα απο την φυση διοχετευεται ξανα. Σε ολους αυτους που ησασταν διπλα του ... που ησασταν φιλοι του ... που μοιραστηκατε την  ψυχη και την ζωη αυτου του ανθρωπου ... ειμαι σιγουρος οτι ζει μεσα σας!

Να ειστε ολοι καλα που ακομα και τωρα ζειτε στιγμες και γι' αυτον!  :respect:

  • Αποσυνδεδεμένος LEONtokardos
  • Κώστας
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10322
  • Φύλο: Άντρας
    • 8v rulezz>TSI mode>MB
    • http://www.seatclub.gr
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #111 στις: 19-08-2015, 22:55:24 »
Κι ομως... Εδω εισαι... Μπορει να μην εχω κανει πολλα απο οσα εχω υποσχεθει στον εαυτο μου αλλα δε σε ξεχναω ρε φιλε... Δεν μπορω... Πραγματικα... Οχι μονο μερες σαν την σημερινη... Μου ειπες πολλα. Καποια μου εχουν μεινει και οταν βρισκονται καταστασεις μπροστα μο παρομοιες, θυμαμαι τα λογια σου. Αυτα που με τοσο απολυτοτητα τα υποστηριζες. Και ειχες δικιο. Αλλα και ακαιρες στιγμες ερχεσαι στο μυαλο μου. Σε ηξερα τοσο λιγο αλλα εισαι απο τους ανθρωπους που γραφτηκες στην καρδια μου. Ειναι τοσα πολλα ρε πουστη μου που θα ηθελα να κουβεντιαζουμε και να σε ακουω να με μπινελικωνεις να ερχομαι στα ισια μου. Λειπεις γαμω την πουτανα μου... Αλλα χαιρομαι που εισαι ηρεμος πια και σε θυμαμαι παντα με εκεινο το χαμογελο στο μπαλκονακι του χωριου... Παλιοκερατα...
My attitude is based on how you treat me

Μy ex-TSI's set up
Nurburgring-Seatclub decals, black tinted lights, plasti dipped mask, led bulbs, footrest, wind deflectors, park sensors, perfume from Praktiker

  • Συνδεδεμένος IBIZA94
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1060
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #112 στις: 19-08-2015, 23:24:01 »
Φιλε Κωστα οπως βλεπεις 2 χρονια μετα δεν σε ξεχασαμε, γιατι ο gerwn δεν ξεχνιεται σε οσους τον γνωρισαν και εγω ειμαι τυχερος που ειχα την ευκαιρια να σε γνωρισω
IBIZA επι 20 συναπτα ετη.....και εδω σταματαμε!!!!

  • Αποσυνδεδεμένος disino
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon Cupra (red)
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #113 στις: 19-08-2015, 23:39:05 »
Μεγάλος ΑΝΘΡΩΠΟΣ, μεγάλη ΚΑΡΔΙΑ...

  • Αποσυνδεδεμένος alexkots
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 11513
  • Φύλο: Άντρας
    • Leon FR DSG
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #114 στις: 20-08-2015, 01:03:16 »
"Χρυσός άνθρωπος, "χτυπήθηκε" από το σύστημα της την χώρα που ζούσε.
Όσες φορές τον είδα και μιλήσαμε, κάτι τον βασάνιζε και δεν τον άφηνε να χαρεί την ζωή του.
Τελικά δεν άντεξε ...

  • Αποσυνδεδεμένος Mary Mafia
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 496
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #115 στις: 21-08-2015, 00:36:55 »
ενα θα πω που μου λεγες κ εσυ... ησουν τρελος...αλλα ωραιος τρελος!!!  :friends: 

  • Αποσυνδεδεμένος iliasrs1
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 4130
  • Φύλο: Άντρας
    • 1.8tsi με 1 λάμδα
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #116 στις: 12-06-2016, 19:30:42 »
Σαν σημερα ειχε γενεθλια ο γεροντας..

Να ειναι καλα εκει ψηλα!

  • Αποσυνδεδεμένος LEONtokardos
  • Κώστας
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10322
  • Φύλο: Άντρας
    • 8v rulezz>TSI mode>MB
    • http://www.seatclub.gr
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #117 στις: 19-08-2016, 18:26:01 »
Παλιοκερατά τι γινεταί? Τι χαμπέρια έκει πάνω?
Τρια χρονια...
Τρια χρονια απο εκεινο το πρωινο που χτυπησε το τηλεφωνο μου απο το τηλεφωνό σου αλλα δεν εισουν εσυ στην αλλη πλευρα...
Συνεχιζεις να ξεπηδας στο μυαλο μου, ωρες που θελω να σκεφτω κατι ευχαριστο. Ή και σε ασχετες στιγμες οταν προκυπτουν συναντησεις μας για καφε, κουβεντες για εκδρομη, οταν θα δω μπροστα μου πρασινο cordoΜΠa και περιμενω να δω εσενα στο τιμονι... Ή οταν ειμαι σε ενα διλημμα απο αυτα που κουβεντιαζαμε τηλεφωνικα ή σε καφε και αναρρωτιεμαι τι θα μου ελεγες (με τον αναλογο χαρακτηρισμο παντα).
"Ρε γαμησε τους ολους και ζησε ο,τι θες, οπως μπορεις, τον καθε κερατα θα σκεφτεσαι; " μου ελεγες ...
Σου εβαζα "παραδειγματα" για το οτι δε γινονται ευκολα αυτα και μου ελεγες τι και πως... Να ξερεις οτι εφυγες νωρις για να με κανεις να τα εμπεδωσω και να τα κανω πραξη...
Και δε σε ειχα ακουσει τοτε... Μου το ειχες πει, αλλα δε σε ειχα ακουσει οταν επρεπε... Τουλαχιστον εστω και καθυστερημενα εξαιτιας των δικων σου, εμαθες οτι πηρε στροφες η γκλαβα μου...

Γεροντα... μου λειπει αυτο το βλεμμα σου...

My attitude is based on how you treat me

Μy ex-TSI's set up
Nurburgring-Seatclub decals, black tinted lights, plasti dipped mask, led bulbs, footrest, wind deflectors, park sensors, perfume from Praktiker

  • Συνδεδεμένος IBIZA94
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1060
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #118 στις: 19-08-2016, 18:30:42 »
περασαν κιολας 3 χρονια,
ακομα θυμαμαι τις συζητησεις μας που καναμε ειτε στον υπολογιστη, ειτε σε καφε οταν ειχα ερθει Αθηνα
παντως ειναι σιγουρο οτι μας βλεπεις απο ψηλα και γελας Gerwnta
IBIZA επι 20 συναπτα ετη.....και εδω σταματαμε!!!!

  • Αποσυνδεδεμένος giannis20vt4
  • Διαχειριστής
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 7088
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπρός καλές μου βαλβίδες....
    • Ibiza cupra
    • Seatclub.gr
Απ: Καλο ταξιδι γεροντα...
« Απάντηση #119 στις: 19-08-2016, 23:31:58 »
Θα εχει ριξει πολυυυυ γελιο...με τα απαραίτητα καντήλια... Κατα ενα τρομερα περίεργο τροπο πολλα του γραπτά μετα απο 3 χρονια ειναι επίκαιρα οσο ποτε χωρις οταν ειχαν δημοσιευτεί να με εχουν απασχολήσει. Δεν μιλαω φυσικα για πολιτικη η ποδοσφαιρο αλλα για πιο προσωπικά θέματα. Νασαι καλσ οπου κ αν τριγυρνας κ νομιζω ηρθε η ωρα να σου αλλάξω εκεινο το σασμαν...     

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by GIAC X+...
ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΞΥΠΝΟΣ.!!! ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ...ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ!!!