Αποστολέας Θέμα: εκδρομη 2015  (Αναγνώστηκε 17767 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #15 στις: 17-06-2015, 16:49:01 »
ΑΝ ειναι να παμε Αγιο Ιωαννη - Στενη Ευβοιας, ειμαι μεσα. (Αν και εχω παει πολλες φορες). Ειναι μια οντως πολυ ωραια διαδρομη.


Βολος - Θεσαλλια κλπ, θα πεσουν πολυ μακρυα. Αλλα αποφασιστε καπου.
Seat Leon MK1 16v 1.6(BCB)

Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #16 στις: 17-06-2015, 16:52:30 »
Και προσθετω. Βουλιαγμενη κορινθιας. Στην λιμνη ειδικα, που εχει και 2 ωραια ταβερνακια.

Για διαδρομες εκει , εχει πολυ πραγμα, ορεξη και βενζινες να υπαρχουν

 :brows: :brows: :brows: :brows: :brows: :brows: :brows:
Seat Leon MK1 16v 1.6(BCB)

  • Αποσυνδεδεμένος LEONtokardos
  • Κώστας
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10322
  • Φύλο: Άντρας
    • 8v rulezz>TSI mode>MB
    • http://www.seatclub.gr
Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #17 στις: 17-06-2015, 18:20:48 »
Παρακολουθω καιρο τωρα το θεμα και θα πω κατι που δεν θα πολυαρεσει. Και μαλιστα δεν ειναι ενημεροι και οι υπολοιποι του συντονισμου. Αλλα ειναι καθαρα αποψη μου.

Δεν μπορω να καταλαβω πως να αποφασισουμε για εκδρομη, οταν συμμετεχουν στο θεμα μονο 2-3 ατομα.
Πραγματικα ομως....
Δλδ αν πουμε μερος, ξαφνικα θα εμφανιστουν αλλοι 10; Και δεν γραφουν την αποψη τους τωρα ομως;
My attitude is based on how you treat me

Μy ex-TSI's set up
Nurburgring-Seatclub decals, black tinted lights, plasti dipped mask, led bulbs, footrest, wind deflectors, park sensors, perfume from Praktiker

  • Αποσυνδεδεμένος Amessad
  • Αντωνης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 641
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #18 στις: 17-06-2015, 23:10:01 »
Και προσθετω. Βουλιαγμενη κορινθιας. Στην λιμνη ειδικα, που εχει και 2 ωραια ταβερνακια.

Για διαδρομες εκει , εχει πολυ πραγμα, ορεξη και βενζινες να υπαρχουν

 :brows: :brows: :brows: :brows: :brows: :brows: :brows:

Λάζαρε για την συγκεκριμένη τοποθεσία έχω ακούσει τα καλύτερα (και δεν έχω πάει ποτέ... :xa:) Β. Εύβοια πολύ ωραία, (διαδρομή, τοπίο μέρη για φαΐ κλπ) αν και πάω τα τελευταία ... πολλά χρόνια!

Παρακολουθω καιρο τωρα το θεμα και θα πω κατι που δεν θα πολυαρεσει. Και μαλιστα δεν ειναι ενημεροι και οι υπολοιποι του συντονισμου. Αλλα ειναι καθαρα αποψη μου.

Δεν μπορω να καταλαβω πως να αποφασισουμε για εκδρομη, οταν συμμετεχουν στο θεμα μονο 2-3 ατομα.
Πραγματικα ομως....
Δλδ αν πουμε μερος, ξαφνικα θα εμφανιστουν αλλοι 10; Και δεν γραφουν την αποψη τους τωρα ομως;

Κώστα έχεις ένα δίκιο αν και θέλω να πιστεύω ότι παίζει και το γεγονός, ότι χωρίς κάποιο συγκεκριμένο προορισμό ή/και ημερομηνία πολλοί δεν θα θέλουν να γράψουν κάτι δεσμευτικό και τελικά να μην "μπουν"... σε κάθε περίπτωση είμαι μέσα για όπου θέλετε με την προτίμηση (όχι προϋπόθεση) να είναι Σάββατο και να μην πέφτει πάνω στις καλ/νες μου διακοπές...  :xa:
... aus Freude am Fahren....

  • Αποσυνδεδεμένος LEONtokardos
  • Κώστας
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10322
  • Φύλο: Άντρας
    • 8v rulezz>TSI mode>MB
    • http://www.seatclub.gr
Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #19 στις: 18-06-2015, 00:36:52 »
Αντωνη οταν δεν υπαρχει διαθεση ουτε καν για προταση, λες να φταιει η μη ανακοινωση κλπ?
Ειδαμε και την τελευταια φορα που το πηραμε πανω μας...
Ακομα και οσοι ελεγαν για εκδρομη, δεν ειπαν καν οτι δεν μπορουν...
My attitude is based on how you treat me

Μy ex-TSI's set up
Nurburgring-Seatclub decals, black tinted lights, plasti dipped mask, led bulbs, footrest, wind deflectors, park sensors, perfume from Praktiker

  • Αποσυνδεδεμένος Amessad
  • Αντωνης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 641
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #20 στις: 18-06-2015, 08:38:13 »
Αντωνη οταν δεν υπαρχει διαθεση ουτε καν για προταση, λες να φταιει η μη ανακοινωση κλπ?
Ειδαμε και την τελευταια φορα που το πηραμε πανω μας...
Ακομα και οσοι ελεγαν για εκδρομη, δεν ειπαν καν οτι δεν μπορουν...

... :think: οκ..

Ενας ακόμα προορισμός σχετικά κοντά στην Αθηνα είναι και η λίμνη Δόξα στην Κορινθία, εδώ να πω ότι ΔΕΝ έχω πάει και έχω προγραμματισμένη εκδρομή αυτό το Σ/Κ.. Η λίμνη έγινε γνωστή στο ευρύ οδηγικό κοινό από τις συνεχόμενες επισκέψεις σχεδόν όλων των περιοδικών για δοκιμές και φωτογράφηση καθώς έχεις την δυνατότητα να την οδηγήσεις περιμετρικά σε δρόμο με ελάχιστη κίνηση... :auto: θυμάμαι περιοδικό πριν μερικά χρόνια που έγραφε μέχρι και χρόνους για την λίμνη  :xa:
ένα link για την Δόξα,

http://travelphoto.gr/doxa-lake-photos/#photos

και ένα link για την "Μάσα" ...

http://www.oneman.gr/keimena/diaskedash/oneman_food/let-it-be-sto-koytouki-toy-staikoy.2188808.html



ελπίζω να βοηθήσει ο καιρός και να πάω το Σάββατο όποτε και θα έχω πιο πολλά δεδομένα... αν ενδιαφέρει.
... aus Freude am Fahren....

  • Αποσυνδεδεμένος aggelos fr
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 5125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #21 στις: 18-06-2015, 09:06:06 »
Αν πας τελικα,προσοχη στις λακουβες εκει πανω.Πριν κατι μηνες που ειχα ανεβει,ηταν μπολικες και υπουλες.

Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #22 στις: 18-06-2015, 11:58:26 »
Ωραιες και οι προτασεις σου για τη λιμνη δοξα.  :wink:
 Οι στροφες, πρεπει να ''εκτιμηθουν αναλογα'' απο τα σεταπ των αυτοκινητων  :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:
Seat Leon MK1 16v 1.6(BCB)

  • Αποσυνδεδεμένος Dimitris81
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 414
  • Φύλο: Άντρας
  • Any Colour - So long as its Black
    • Seat Ibiza 101hp
Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #23 στις: 18-06-2015, 15:08:24 »
Καλησπερα,
η λίμνη βουλιαγμενης ακουγεται καλος προορισμος

  • Αποσυνδεδεμένος Amessad
  • Αντωνης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 641
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #24 στις: 21-06-2015, 23:16:51 »
Χθες πήγα λίμνη Δόξας... παρεξηγήθηκα με το GPS και στο πήγαινε έφαγα πίκρα αλλά ο προορισμός πραγματικά μας αποζημίωσε! :ok: δεν είχε κάτσει να ξαναπεράσω και πραγματικά με ξάφνιασε ευχάριστα... στο γυρισμό η διαδρομή χωρίζεται σε δύο μέρη α) Αρχαία Φενεός - Κιάτο και β) Κιάτο - Αθήνα, το πρώτο κομμάτι (συνεχόμενες στροφές, φουρκέτες) ήταν κατάβαση (στο γυρισμό)  και κάναμε καλή προπόνηση αν και με "καρεκλοπόδαρα"... σύνολο χιλιομέτρων από Αθήνα μέσω Κιάτου γύρω στα 180 χλμ,  με τα τελευταία 90 με στροφές.... το μέρος προσπαθεί πραγματικά να δικαιώσει το προσωνύμιο η "Ελβετία" της Ελλάδας... δύο καταπληκτικά μοναστήρια το ένα πάνω στην λίμνη και το άλλο στο ύψωμα ακριβώς πίσω της...  η λίμνη και περπατιέται και οδηγείται περιμετρικά.

μερικές φώτο στο πόδι...











το κουτούκι του Στάικου, πολύ καλό φαγητό με "άποψη"...  :xa:







το επόμενο Σ/Κ θα πάω λίμνη Βουλιαγμένης στο Λουτράκι για την δεύτερη "αυτοψία"...  :xa: αν καθηστερήσουμε να επιλέξουμε θα γυρίσω όλη την Ελλάδα...  :xa:
... aus Freude am Fahren....

  • Αποσυνδεδεμένος taeS noeL
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2452
  • Φύλο: Άντρας
  • "Θ_Ε_Μ_Η_Σ"
    • Passat 1.4 tsi.....
Απ: εκδρομη 2015
« Απάντηση #25 στις: 22-06-2015, 11:56:00 »
Χθες πήγα λίμνη Δόξας...

το επόμενο Σ/Κ θα πάω λίμνη Βουλιαγμένης στο Λουτράκι για την δεύτερη "αυτοψία"...  :xa: αν καθηστερήσουμε να επιλέξουμε θα γυρίσω όλη την Ελλάδα...  :xa:
Δεν εχω παει εκει  :think:
Παντως στην λιμνη Βουλιαγμενης να πας οπωσδηποτε,ειναι φοβερα :wink: :salia: