Αποστολέας Θέμα: Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!  (Αναγνώστηκε 22863 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος Sniper
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 733
  • Φύλο: Άντρας
  • "Born with a heart of steel"
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #15 στις: 31-01-2005, 12:09:26 »
Πώς, πως. Πέστροφα σε μορφή μπριζόλας. Περίεργο σχήμα είχαν για ψάρια πάντως, ε; :razz: :lol:

Γρήγορα οι υπόλοιποι τις φωτό και τα βίντεο. :cool:
"Αχ για να γεννηθείς εσύ κι εγώ, γι' αυτό, για να σε συναντήσω...
γι' αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου, γι' αυτό, για να σε συναντήσω...!!"

"Απόψε δεν θα βγώ στους δρόμους, στα όνειρά μου θα σε ψάξω, ότι δεν έφυγες ποτέ σου, έχω ανά

  • Αποσυνδεδεμένος nikolai
  • ▀▄▀▄▀▄▀
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 4384
  • Φύλο: Άντρας
    • Seatclub Forum!
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #16 στις: 31-01-2005, 12:24:55 »
Αυτοί οι μαύροι κύκνοι πολύ αιμοβόροι... όρμηξαν στο φωτογράφο μόλις στάθηκε δίπλα στη λίμνη για να μας βγάλει φωτογραφία...

  • Anonymous
  • Επισκέπτης
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #17 στις: 31-01-2005, 13:19:08 »
και εγω εχω να πω οτι ηταν ολα ηταν πολυ ωραια,δεν αμφεβαλα εδω που τα λεμε για το αποτελεσμα της εκδρομης,αν εξαιρεσουμε μια στενη επαφη που ειχε ενας τοπικος βλαχος με το κ@λαρακι της αλφας μου με ευτηχως μια μικρη γρατζουνια,οπως και θα ηθελα να τονισω οτι αρχιζουν και γινονται κουραστηκοι και ανευ ουσιας οι αρνητικοι χαρακτηρισμοι για την αλφα μου...μεχρι ενα σημειο το χιουμορ ειναι καλοδεχουμενο ,απο εκει και περα ομως εφιστω την προσοχη στους υπευθυνους....
κατα τα αλλα ολα ηταν υπεροχα,σκασαμε στο φαι συνοδεια με αφθονο γελιο και υπευθηνοι για αυτο ηταν λιπτονμανια,νικολαι,νασσος,αλκης...κ σια ο.ε!!
στον γυρισμο προς καλβρυτα πεσαμε σε λιγο παγο ευτηχως χωρις απροοπτα,και στην τελικη επιστροφη εριξε βροχη με το τουλουμι...

  • Αποσυνδεδεμένος nikolai
  • ▀▄▀▄▀▄▀
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 4384
  • Φύλο: Άντρας
    • Seatclub Forum!
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #18 στις: 31-01-2005, 13:44:20 »
μπα λίγα πράγματα... δεν είναι η πρώτη φορά που "τσακώνεται" το αμάξι του...

Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #19 στις: 31-01-2005, 14:06:33 »
Συγκένρωση δυνάμεων στην έξοδο της Εθνικής Οδού για Καλάβρυτα



To παρκάρισμα σε μια αλάνα στη Ζαχλωρού με την ευγενική χορηγία του καταστηματάρχη ο οποίος ηθελε να μας βάλει σε τάξη και ειπε το αμίμητο σε κάποιον απο μας που προσπαθούσε να δει που ακριβως θα το βάλει..."βάλτο δίπλα στο SEAT....." :shock: Eπεσε πολύ γέλιο όταν αμέσως κατάλαβε οτι όλα ήταν SEAT :lol:



H υπέροχη καφετέρια που μας φιλοξένηση σε ένα πανέμορφο τοπίο...



Στον καφέ , η κουβεντούλα και τα πειράγματα εδιναν και επαιρναν...



LEON@MANIA , Nikolai , Nasos , KOSTAS , Red Gun



SEAT CLUB RULEZZZZZZZZZZZZZZZZZ





BLACK MAGIC LEON....



Με background το φυσικό στοιχείο της τετρακίνησης.....(κλαψ κλαψ εμεις φουσκώναμε ξεφουσκώναμε τουρμπίνες και αυτός ουτε ταχυτητα δεν αλλαζε :cry: )

Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #20 στις: 31-01-2005, 16:09:45 »
Μικρά παρελειπόμενα της εκδρομής!
Τον Αλκη μάθαμε οτι καμιά φορά τον φωνάζει η κοπέλα του και Στέλλιο :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  Εξηγήσεις να βγει και να δωσει μόνος αμα του βασταέι :twisted:
Ο alfa156 έκανε επίδειξη δύναμης στον ταλαίπωρο sleon20vt κάνοντας κατάβαση απο Καλάβρυτα μέσα στη νυχτα και με υποψία πάγου σε ρυθμούς WRC.A και δικαιολογίες τυπου "δεν ειχα λάστιχα"(ακούς Αλκη???) δεν γίνονται δεκτές μιας και τα λάστιχα του Γιώργου είναι σε σλικ κατάσταση εδω και μήνες :razz:
Ο Νάσος δεν ετρεξε σε καμία φάση της εκδρομής.Ουτε οταν γυρνάγαμε οι 4 αυτοκόλλητοι.Αυτο και αν είναι νεο :!:  :!:  :!:  :!:
Ο Γιώργος (Red Gun) ψήθηκε στον πυρετό στη διάρκεια της εκδρομής αλλά δεν εκανε πίσω ποτέ.ΕΥΓΕ ΝΕΕ ΜΟΥ , ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΕΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ :lol:
Η συμπαθέστατη σύζυγος του Λεωνίδα μου είπε..."μου άναψες φωτιές που άλλαξες αμάξι , 1 εβδομάδα τον είχα να με πρήζει".... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Η Ξένια ( ατυχής συζυγος του mod Κώστα) παρόλες τις παρεκλήσεις δεν τον αφησε να μιλήσει με το φόβο της παντόφλας :lol:  :lol:  ΞΕΝΙΑ ΓΕΡΑ ΒΑΡΑ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΑ :twisted:
Ο Ανδρέας - κατα κόσμον pappoulis :razz: - προσπάθησε επιτυχώς να κάνει burn out κατα τη διαρκεια του παρκαρίσματος.Αμα δεν χαλάρωνε ακόμα θα ανεβαινε εκεινη την ανηφόρα :lol:  :lol:  :lol:
O έταιρος Αλκης (sleon20vt) μάθαμε οτι εκτός απο την ιδιαίτερη αγάπη στη χλωρίδα(βλέπε δέντρο με εναν κορμα ΝΑΑΑΑΑΑΑ) αγαπά και την πανίδα(βλέπε naso,nikolai,alfa156 leon@mania) :lol:  :lol:
Nikolai ο διασκεδαστής.Πηγή ατελείωτου γέλιου για όλους.Αμα εχεις αυτον και τον Κωστα στην παρέα κρατας μονιμως την κοιλια σου απ'τα γελια :grin:
Τέλος η αφεντιά μου που εκανε επίδειξη καλλιτεχνικού πατιναζ επι ελληνικου δρόμου , καταφερνοντας να χορεψω πολύ καλό ζεμπέκικο στην Εθνική Οδο 2 φορές.Την μια προσπερνώντας μια Alfa(οχι τη γνωστη βαρκα) με 230 απο δεξια και παραλίγο να γινω αφίσα σε αργο αγροτικό, και μια στην επιστροφή που ο απαραδεκτος δρόμος με εφερε ενα κλικ απο το τετακε με μόλις 80χλμ/ωρα. :!:

Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #21 στις: 31-01-2005, 16:18:38 »
Οχι ήταν ο Sniper και ο Λεωνίδας μαζί.Απο 1.6 είχαμε μονο τον Lagouδόκαρδο και τον alfa156 , 20VT4 αν θυμάμαι καλά 2 , ενα Cupra R , ενα Cupra 4 και όλοι οι υπόλοιποι 20VT.

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #22 στις: 31-01-2005, 16:56:13 »
Παράθεση από: alfa156
και εγω εχω να πω οτι ηταν ολα ηταν πολυ ωραια,δεν αμφεβαλα εδω που τα λεμε για το αποτελεσμα της εκδρομης,αν εξαιρεσουμε μια στενη επαφη που ειχε ενας τοπικος βλαχος με το κ@λαρακι της αλφας μου με ευτηχως μια μικρη γρατζουνια,οπως και θα ηθελα να τονισω οτι αρχιζουν και γινονται κουραστηκοι και ανευ ουσιας οι αρνητικοι χαρακτηρισμοι για την αλφα μου...μεχρι ενα σημειο το χιουμορ ειναι καλοδεχουμενο ,απο εκει και περα ομως εφιστω την προσοχη στους υπευθυνους....
κατα τα αλλα ολα ηταν υπεροχα,σκασαμε στο φαι συνοδεια με αφθονο γελιο και υπευθηνοι για αυτο ηταν λιπτονμανια,νικολαι,νασσος,αλκης...κ σια ο.ε!!
στον γυρισμο προς καλβρυτα πεσαμε σε λιγο παγο ευτηχως χωρις απροοπτα,και στην τελικη επιστροφη εριξε βροχη με το τουλουμι...


Σε αγαπάμε βρε γι αυτό και σε πειράζουμε (κι όσο πιό πολύ σε αγαπαν ορισμένοι τόσο πιό πολύ σε πειράζουν).

Παντως θέλατε δεν θέλατε μας κάνατε να ζηλεψουμε.

Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #23 στις: 31-01-2005, 17:22:33 »
Mα καλά ρε Παντελή τι παιρνεις ρε?Δεν υπάρχει Cupra 4???????
Α και το 2.8 V6 τι είναι ?Παραμύθι :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:
Παει ο γέρος ξεκουτιανε τελείως :!:

  • Αποσυνδεδεμένος Takis VT4
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1749
  • Φύλο: Άντρας
    • http://seatclub.gr/forum/
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #24 στις: 31-01-2005, 17:30:30 »
Μπράβο παιδιά παντα εκδρομουλες να διοργανωνουμε!!!
Κριμα που δεν μπορεσα να ερθω μια και ηρθατε στα μερη μου αλλα ελειπα σε γαμο ρε γαμωτο την ατυχια μου.......next time

  • Αποσυνδεδεμένος IKARIA R
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1270
  • Φύλο: Άντρας
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #25 στις: 31-01-2005, 17:31:04 »
ΕΛΠΙΖΩ Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΩ ΖΑΧΛΩΡΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΕΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ ::claphands::  ::claphands::  ::claphands::
IKARIA FOR EVER

Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #26 στις: 31-01-2005, 17:33:44 »
Παντελή τιο εγινε , εσβησες το ποστ που εκανες περι μη υπαρξη αυτοκινητου Seat Leon Cupra 4.......(τς τς τς τς)

  • KOSTAS
  • Επισκέπτης
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #27 στις: 31-01-2005, 18:15:05 »
Παράθεση από: IKARIA FR 20VT
ΕΛΠΙΖΩ Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΩ ΖΑΧΛΩΡΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΕΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ ::claphands::  ::claphands::  ::claphands::

Το ειχα στο μυαλο μου, οποτε απλως μου το επιβεβαιωσες.

Να αναφερω οτι στα πολυ θετικα της εκδρομης ηταν το γεγονος οτι ειχαν κανει αναγγελια για πολυ ασχημο καιρο, οποτε δεν βρηκαμε πανικο στα Καλαβρυτα και στις γυρω περιοχες. Επισης δεν χαθηκαμε ουτε μια φορα μιας και ειχα κανονισει το προγραμμα απο πριν. Σκοπευα να προτεινο και Σπηλαια λιμνων, αλλα αν το ελεγα αυτο στο Νασο και τον Αλκη, μπορει και να με καταπινανε απο την πεινα...  :grin:

Παντως πιστοι στην παραδοση μας, ΟΥΤΕ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ, ΟΥΤΕ ΣΠΗΛΑΙΑ ΛΙΜΝΩΝ ΠΗΓΑΜΕ.....  :grin:   :grin:  :grin:  :grin:


Να τονισω για μια ακομη φορα την αψογη συνεργασια ολων.  :wink:

  • Αποσυνδεδεμένος cordoVa
  • Τα χάπια μου, ρεεεε ..........
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1754
    • http://www.perifanagiratia.gr
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #28 στις: 31-01-2005, 18:21:23 »
Παράθεση από: LEON@MANIA
Παντελή τιο εγινε , εσβησες το ποστ που εκανες περι μη υπαρξη αυτοκινητου Seat Leon Cupra 4.......(τς τς τς τς)

 ::whistle::  ::whistle::  ::whistle::  ::whistle::

  • Αποσυνδεδεμένος LEONtokardos
  • Κώστας
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10323
  • Φύλο: Άντρας
    • 8v rulezz>TSI mode>W209
    • http://www.seatclub.gr
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #29 στις: 31-01-2005, 18:40:36 »
Λοιποοοοοοοοοον,
ξεκινησαμε κατα τις 10 παρα απο διοδια Ελευσινας υπο τις απειλητικες....ακτινες του ηλιου  :cool: (αθανατη ΕΜΥ) και σε πολυ καλο οδηγικο κλιμα φτασαμε για κα'ι'φε στην Ζαχλωρου,μεσα απο μια διαδρομη  ;-)steering "αγριας" ομορφιας τοσο απο πλευρας δρομου (βλ. στροφιλικια-στενους δρομους) οσο και απο φυσικης ομορφιας.
Εκει λοιπον φτασαμε σε ενα καταστημα που δεν χρειαζεται να περιγραψω γιατι το βλεπετε στις φωτογραφιες, και πλακωθηκαμε στις γνωστες αμπελοφιλοσοφιες που συνιθιζουμε.... ;-)turbo  ;-OOdrink  ::taunt:: Ξαφνικα ομως εκανε πεινα και με συνοπτικες διαδικασιες  ::crazyjump:: αφησαμε το μαγαζι, οχι ομως και το χωριο."Ο" πανικος καθως ειχε πλακωσει κινηση στα σοκακια και αντε να ξεκολλησουμε. :wink: Εντωμεταξυ ειχαμε και την πρωτη ενσωματωση καθως ο Αλκης (με αβαταρ το κωλ@ρ@κι που κουνιεται!)εκανε την εμφανιση του αλλα ... με αδεια χερια... ::liar::  ::whistle:: (ειχε κανει δηλωσεις).
Αφου περασαμε τα Καλαβρυτα και ανεβαιναμε να και τα πρωτα μπολικα χιονια πλαι του δρομου και θερμοκρασιες κοντα στους 5 βαθμους.Ε οσο πηγαιναμε (προκαλωντας traffic-ετσι δεν το λεμε?-, το χιονι αυξανοταν, ο ουρανος μαυριζε και οι θερμοκρασιες μηδενιζονταν....Ωσπου.....
 :-)tsmile Ωσπου φτασαμε σε μια αλααααανα.Και αφου ολοι σταματησαμε αποξω, καποιος υστερα απο παρακινηση των πολλων (αλλο που δεν ηθελε βεβαια) αρχισε να κανει σβουρες ΜΕΣΑ στο χιονι.Θα τα δειτε αλλωστε....Παιδια απο τα γυρω σπιτια ζητωκραυγαζαν ::eusaclap::  και χοροπηδαγαν ::excited:: , ανθρωποι βγηκαν στα μπαλκονια και να χειροκροτουν ::eusaclap:: , θελετε κι αλλα?Αλλα αυτη η φατσα...Κατεβαινει απο το αυτοκινητο και το χαμογελο φιογκος :grin:  :grin:  :grin: !Λες και του ανακοινωσαν οτι ειναι ο τελευταιος αντρας στη γη μαζι με ολα τα τοπ μοντελ ενα πραγμα!Παντα τετοια Νασο!(Και δεν ειπα για το οτι σε εβλεπα απο πισω να προσπαθεις να ανακαλυψεις τους νομους της φυσικης στις κατηφορικες φουρκετες...)
Μετα τις απαραιτητες αναμνηστικες φωτο συνεχισαμε στο ολολευκο τοπιο και φτασαμε εκει που ΟΛΟΙ περιμεναμε...Καλα, εγινε ...του πηρουνιου το καγκελο!!! :shock: Ειδικα στο τραπεζι που παρευρισκομουν, εγινε χαμος.Δεν προλαβαιναν να ακουμπησουν τα πιατα κατω και ειχαν αδειασει.Οσο για το εκ δεξιων τραπεζι και εκει φαγανε του σκασμου οι περισσοτεροι.Κυριως οι αντρες...Ε αφου δεν εκαναν τιποτα αλλο απο το να ακουν την συζητηση ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΩΝ ελευθερων μελων περι σχεσεων αντρας-γυναικας, εφαρμοσαν το καλυτερα να μασας παρα να μιλας αλλιως.... ::boxing::  ::smackbottom::  ::samurai:: .(Καλα, αυτος ο Λεωνιδας εχει φαει για ολο το πρωτο δεκαπενθημερο Φεβρουαριου!Αφου για να πει μια κουβεντα και αυτος αναγκαστηκα να τον παρω τηλεφωνο(!) ::taunt:: , τον λυπηθηκα.....)Εκει ειχαμε και την δευτερη ενσωματωση καθως κατευθασε και ο Jimmys μετα γυναικος, απο Αιγιο οπου βρισκοταν.
Ε και αφου φαγαμε πηραμε το δρομου του γυρισμου, κατα ομαδες...(ε δεν γινοταν και αλλιως).Το τραινακι το δικο μου ηταν pappoulis,sniper, Αλκης και εγω.Μεχρι λιγο μετα τον Ισθμο καλα ηρθαμε.Χαλαρα (πλην της στιγμης της εμφανισης των focus) και ανετα.Ε μετα καποιος ανοιξε τις βρυσες!!! :shock: ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ! :shock: Αλλα και εκει μια χαρα(να τα ακουνε μερικοι μερικοι...).Βεβαια καποια στιγμη σε ενα μινι μποτιλιαρισμα και εφοσον ειχα κοψει στα 10χλμ., ενα impreza προηγουμενης γενιας (αγνωστου κυβισμου αλλα οχι απο τα γρηγορα) εχασε την ευκαιρια να μου αλλαξει προφυλακτηρα :wink: , καθως μετα το φρεναρισμα που ακουσα(γιατι μολις ειδα φωτα στον καθρεφτη να ερχονται γρηγορα εκλεισα τα ματια) το καταλαβα να χορευει ζεμπεκικο στην διπλανη λωριδα! :-? Μετα απο μια συντομη σταση στα Goodys με τον Αντρεα, χασαμε τους αλλους δυο και συνεχισαμε μαζι.Ειπαμε και εμεις να ανοιξουμε στην ΑΟ μετα τα διοδια αλλα μια alfa147 αποφασισε στην πρωτη στροφη, αντι να ακολουθησει την λωριδα κυκλοφοριας της, να συνεχισει ευθεια ερχομενη καταπανω μου!!! :shock: Απο τα αριστερα να εχω τον νου μου στον Αντρεα και απο την αλλη ξαφνικα να βλεπω φωτα στην μεσαια κολωνα μου απο τα δεξια!!!Ευτυχως που δεν εκοψα πολυ γιατι θα εκανα το παγοβουνο και η alfa τον Τιτανικο.Και να σου και ενα Tempra μπροστα.... :evil: Συμπερασμα:με τον Αντρεα πηγαιναμε πλαι πλαι (με 5η και οι δυο φανταζομαι)αλλα καπου εκει στις 5000-5500 συνεχιζε να ανεβαζει σταθερα ενω εγω ειχα το γνωστο ψιλοκρεμασμα  ;-OOdrink (+ το περιστατικο με την alfa) ;-OOdrink .Οποτε οψομεθα για ποιο νορμαλ συνθηκες.(Αν και νομιζω παλι μετα απο καποιες στροφες θα ξεπετιεται με ρυθμους χελωνας μπροστα μου).Ε μετα συνεχισαμε σε ρυθμους 160....και φτασαμε!

Αντε, ποτε θα κανουμε καμια εκδρομη? O;-0crazy  ::smileseatclub::

ΣΗΜ.Φουλαρα Σαββατο βραδυ και απο εκεινη την στιγμη εκανα 554 χλμ.Φτανοντας σπιτι ξαναφουλαρα απο το ιδιο βενζιναδικο.Το κοντερ εγραψε 31 ευρω.0,056=19,82 δρχ/χλμ καλα ειναι?(Παιδια το αυτοκινητο δεν δουλευει καλα...με τοσες στροφες,ανηφορες,βροχες,χιονια να καψει τοσο?) ::eh::
My attitude is based on how you treat me

Μy ex-TSI's set up
Nurburgring-Seatclub decals, black tinted lights, plasti dipped mask, led bulbs, footrest, wind deflectors, park sensors, perfume from Praktiker