Αποστολέας Θέμα: Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!  (Αναγνώστηκε 22631 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος EXsilver panos
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 217
  • Φύλο: Άντρας
  • The Land Of Crisis
    • Ibiza Cupra Mk5
Αν και πρωτη φορα φορα που πηρα μερος σε εκδρομη μαζι με τον φιλο Αλκη η εμπειρια ηταν καταπληκτικη.Φοβερη ηταν η διαδρομη που συνδυασε καλο καιρο το πρωι μαζι με χιονα μετα τα καλαβρυτα με αρκετο ψυχος.Πολλα στροφιλικια που τα διασκεδασα μαζι με τον Νασο(δεν αφηνε φουρκετα για φουρκετα)αλλα και τις γκρηματσες του παπουλι τις ωρες της χαλαρωσης(συντομα φοτο).Επισης ειχε καλο φαι και πολυ πλακα.             Την επομενη φορα δεν θα κανω το λαθος να μην παρω το αμαξι μου.
η αλλιως CUPRAPANOS

  • Αποσυνδεδεμένος pappoulis
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1819
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανδρέας
Re: Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #1 στις: 30-01-2005, 23:13:52 »
Παράθεση από: EXsilver panos
Αν και πρωτη φορα φορα που πηρα μερος σε εκδρομη μαζι με τον φιλο Αλκη η εμπειρια ηταν καταπληκτικη.Φοβερη ηταν η διαδρομη που συνδυασε καλο καιρο το πρωι μαζι με χιονα μετα τα καλαβρυτα με αρκετο ψυχος.Πολλα στροφιλικια που τα διασκεδασα μαζι με τον Νασο(δεν αφηνε φουρκετα για φουρκετα)αλλα και τις γκρηματσες του παπουλι τις ωρες της χαλαρωσης(συντομα φοτο).Επισης ειχε καλο φαι και πολυ πλακα.             Την επομενη φορα δεν θα κανω το λαθος να μην παρω το αμαξι μου.

ωχ ωχ... πάλι θα με κράξουνε! :oops:


Υ.Γ.: παπουλι όπως λέμε παπουλί;;;  :lol:

  • Αποσυνδεδεμένος Άλκης
  • Leon 0.8 2cv
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1575
  • Φύλο: Άντρας
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #2 στις: 30-01-2005, 23:20:48 »
Πραγματικά ήταν πάρα πολύ ωραία.Σύντομα θα έχουμε φωτό καθώς και ένα βίντεο με το cupra του νάσου να "γράφει" στο χιόνι.Το μόνο κακό ήταν πως στην επιστροφή συναντήσαμε 4 focus rs και κανένα δεν με έπαιζε!!! :-(newcry  :-(newcry
Giac K04-23 Team....

Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #3 στις: 31-01-2005, 00:08:19 »
Μόλις επιστρέψαμε και η τετράδα Nikolai , Nasos , alfa156 και εγώ!
Κάθε εκδρομή είναι καλύτερη απο την προηγούμενη μάλλον.
Ολα κυλησαν ιδανικά Ξεκινήσαμε 09:45 απο τα διόδια της Ελευσίνας 16 αυτοκίνητα και με πολύ χαλαρούς ρυθμούς φτάσαμε στον πρώτο σταθμό της εκδρομής (μην με ρωτησετε πως ελεγαν το μέρος δεν θυμάμαι) για το πρωινό καφεδακι.Καταπληκτικό μέρος δίπλα απο τις γραμμές του Οδοντωτου με υπέροχη θέα.Πολύς χαβαλές , πολλά πειράγματα (αυτόν τον alfa τον εχουμε ρημάξει τον κακομοίρη και στο τέλος θα βάλει τα κλάματα :razz: )Εκει μας βρήκε και ο Αλκης (sleon20vt) o oποίος ξεκίνησε απο τη Ναυπακτο.
Τα στομάχια δεν αργησαν να διαμαρτυρονται οπότε με συνοπτικές διαδικασίες αποφασίστηκε ο προορισμός για το μεγάλο φαγοπότι.Η διαδρομή με πολλές στροφές και ενα κατάλευκο τοπίο ολόγυρα.Εγινε στάση για τις απαραίτητες φωτογραφίες και η εισβολή των 4κίνητων σε παρακείμενο χωραφάκι για τα απαραιτητα Slide Show.O Νασος είχε το χαζό χαμόγελο της ευτυχίας βλέποντα ς το Cupra να σπινιαρει με τα 4 και να πλαγιοσιθαινει σηκώνοντας χιόνι και λάσπη παντου :twisted:
Επόμενη στάσης ταβέρνα χωμένη μεσα στα δέντρα οπου εκτυλίχθηκε το μεγάλο έπος!!Πηρουνια δεν σταμάτησαν να ανεβοκατεβαίνουν στα μάτια μεχρι τελικής πτωσεως :lol: Το τραπεζάκι που απαρτιζόταν απο sleon20vt , Nasos , Leontokardo , Nikolai , Red Gun , alfa156 και Βilly 20VT4 σήκωσε το μεγάλο βάρος να σταθει αντάξιο τ5ων εκτιμήσεων και τα ρήμαξε όλα :lol:
Kουβεντούλα περι σχεσεων γυναικων ανδρών που ξεκίνησαν οι κυρίες της παρέας με μερικά ανυποψίαστα μέλη κατέληξε να κοιτάμε με στοργή αγάπη και συμπόνοια τους παντρεμένους της παρεας οι οποίοι δεν τολμούσαν να πουνε κιχ :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Γυρω στις 1700 περιπου αποφασίστηκε η αποχώρηση και η επιστροφή στην πρωτευουσα εκτός απο τους 4 προαναφερθέντες που μαζί με τον Αλκη κατηφορίσαμε στα Καλαβρυτα για τον απογευματινό μας καφε.Κάναμε και μια σταση για φωτογραφίες μεσα στα χιόνια και καθυστερησαμε οπότε ειχε ηδη νυχτώσει και η θερμοκρασια εγραφε -1. Ο δρόμος ειχε παγώσει και η διαδρομή μεχρι τα Καλαβρυτα εγινε με μεγάλη προσοχή μιας και οποιοδήποτε λάθος σε εστελνε αδιάβαστο.Κάποια σκέψη για να ανηφορίζαμε στο χιονοδρομικό κέντρο εγκαταλειφθηκε λόγω των συνθηκών , των ελαστικών και της έλειψης αλυσίδων.Τελικά το καφεδάκι δεν εξελήχθηκε τόσο καλά μιας και ο alfa156 είχε μια μικρή επαφη με βλάχο κάτοικο των Καλαβρυτων ο οποίος του την εχωσε λίγο στο προφυλακτηρα.Η αστυνομια κατεγραψε το γεγονός μιας και ο βλάχος την εκανε για το σπιτάκι του.
Περιττό να σας πω οτι στον καφέ εγινε ο απόλυτος χαβαλές και με τους 5 (ωραία βάλαμε και τον Αλκη στο club :lol:  :lol: ) 21:30 ξεκινήσαμε απο Καλάβρυτα αφου αποχαιρετησαμε τον Αλκη και επιστρέψαμε χαλαρα μιας και απο την κούραση κανεις δεν ειχε κουράγιο να τρέξει.
Μπορώ να πω οτι περάσαμε καταπληκτικά και μάλλον θα πρέπει συντόμως να το ξανακανονίσουμε.Ευχαριστώ όλους τους συμμετέχοντες για την παρέα .ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΣΤΕ ΑΠΑΙΧΤΟΙ ΟΛΟΙ :wink:  :wink:

Φωτογραφίες θα ακολουθήσουν συντόμως....

  • Αποσυνδεδεμένος nasos
  • Φονέας καρδιοπαθών
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 746
  • Φύλο: Άντρας
  • Volvo S60R (ex-Leon 4 Cupra V6)
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #4 στις: 31-01-2005, 00:13:35 »
Πραγματικά ήταν πολύ ωραία, ο καιρός ήταν πολύ καλός (αν και μας τα χάλασε λίγο στην επιστροφή με βροχή κοντά στα Μέγαρα), και η κίνηση σχεδόν ανύπαρκτη, καθώς ανύπαρκτα ήταν και τα απρόοπτα. Η παρέα ήταν άψογη, έσπασε η παρθενιά από το λιονταράκι μου στο χιόνι (τουλάχιστον στα χέρια μου), το φαϊ ήταν τέλειο και χορτάστικό (15 ευρώ το άτομο), και εγώ με nikolai, leon@mania, alfa156, sleon20vt σαν οι μοναδικοί ασυνόδευτοι κάτσαμε για επιπλέον καφέ στα Καλάβρυτα. Ο γυρισμός ήταν για μας σε υπερ-κοιμισμένους ρυθμούς αφού ήμασταν πτώματα από την κούραση (21:30 φύγαμε από Καλάβρυτα) και τα αντανακλαστικά μας είχαν παραδώσει το πνεύμα. Παρ'όλα αυτά κάναμε 2 μόλις ώρες, και το δικό μου έβγαλε μέση κατανάλωση από Πειραιά 11.0lt/100 για 450km περίπου.



Life is not the moments you breathe,
but the moments that take your breath away...


Πίστα; Ποιά πίστα; Παραλία!

  • Αποσυνδεδεμένος Sharky
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2169
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #5 στις: 31-01-2005, 00:49:53 »
Μπραβο ρε παιδια παντα τετοια ωραια. (να δω εγω ποτε θα τα καταφερω να ερθω μια εκδρομη)
Devil's advocate...

  • Αποσυνδεδεμένος sleon20vt
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #6 στις: 31-01-2005, 08:58:06 »
Kαι συνεχίζω...

Είμαστε περίπου οι μισοί... (χρειάστηκε να κόψω ένα alfa :twisted: )


O Nassos δημιουργεί!!!! :twisted:  :twisted:  :twisted:


Για τους ρομαντικούς...!!! :roll:


Υ.γ. Για το δεντρο δεν λέτε τίποτα εεε? καλα...!!!!
Υ.γ1. Με τον Γιώργο (alfa156) κατι κάναμε μετά να ξεμουδιάσουμε, αλλά εγώ χωρίς λάστιχα περιορίστικα αρκετά!!! :sad:

SLeon 20VT + ???hp !!!) 
>>>Loud ICE<<<
ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ :(

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #7 στις: 31-01-2005, 09:45:20 »
Μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια.......
Είδα πολλές γνωστές φατσούλες, αλλά και μερικές άγνωστες καινούριες. ¶ντε μακάρι στην επόμενη εξόρμηση να μπορέσουμε να βρεθούμε και οι Βορειοι μαζί σας.

  • Αποσυνδεδεμένος Sniper
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 733
  • Φύλο: Άντρας
  • "Born with a heart of steel"
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #8 στις: 31-01-2005, 10:13:43 »
Για μία ακόμη φορά, περάσαμε τέλεια. Πρώτα καφεδάκι με υπέροχη θέα σε ένα μέρος που ούτε εγώ θυμάμαι πώς λέγεται. Είχαμε ένα μικρό προβληματάκι στο parking μόνο (βλέπε πόσα αμάξια ήμασταν + ότι ο δρόμος είναι για 1 μόνο αμάξι και παγωμένος) και λόγω parking υπήρξε μπόλικο άγχος απο τον Αντρέα. Μην αγχώνεσαι ρε συ Αντρέα και μην ακούς κανέναν άλλον. :lol:
Μετά σειρά είχε το Πλανητέρ(ι)ο όπου πιρουνοχτυπηθήκαμε σε ατελείωτες μάχες μεταξύ μας, με τελικό νικητή τον μαγαζάτορα (!!) :razz:
Σαν χωνευτικό υπήρξε κουβέντα για τις σχέσεις αντρών-γυναικών. Αξιοσημείωτο είναι ότι τα απανταχού, συνοδευόμενα απο γυναίκες, μέλη, διατήρησαν σιγή ιχθύος (για να μήν πώ ότι κάποιος προτίμισε να σκάσει απο το φαγητό, ώστε να είναι μπουκωμένος και να μην μπορεί να μιλήσει... βλέπε 1400 ασημί Leon(ίδα) :lol:).
Κλασσικά υπήρξαν πάμπολες φωτό και βίντεο. Όπως και φυσικά υπήρξαν και κάποια εκκούσια γλυστρίματα στον πάγο. Να μη πούμε φυσικά για τον Νάσο, που έκανε σαν παιδί που του έδωσες καραμέλα, όταν μπήκε σε μικρή αλάνα με χιόνι για να παίξει και να βοηθήσει τους εκεί κάτοικους να σπείρουν (αφού το όργωσε το παληκάρι)!!.
Γενικότερα περάσαμε πάρα πολύ όμορφα και σύντομα να κανονιστεί και άλλη εκδρομούλα.
Στα αρνητικά η πολλή βροχή που μας έπιασε στον γυρισμό, στην εθνική όπου εγώ ακολουθούσα τα 2 κόκκινα πίσω φώτα του Αντρέα μέσα στο απόλυτο σκοτάδι.
Μπράβο παιδιά, και περιμένουμε να ανεβάσετε τις φωτό και τα βίντεο.
"Αχ για να γεννηθείς εσύ κι εγώ, γι' αυτό, για να σε συναντήσω...
γι' αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου, γι' αυτό, για να σε συναντήσω...!!"

"Απόψε δεν θα βγώ στους δρόμους, στα όνειρά μου θα σε ψάξω, ότι δεν έφυγες ποτέ σου, έχω ανά

  • Αποσυνδεδεμένος Άλκης
  • Leon 0.8 2cv
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1575
  • Φύλο: Άντρας
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #9 στις: 31-01-2005, 10:36:29 »
ΖΑΧΛΩΡΟΥ λέγεται το μέρος που ήπιαμε καφέ!!!!!
Giac K04-23 Team....

  • Αποσυνδεδεμένος nikolai
  • ▀▄▀▄▀▄▀
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 4384
  • Φύλο: Άντρας
    • Seatclub Forum!
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #10 στις: 31-01-2005, 10:50:42 »
Παράθεση από: ¶λκης
Πραγματικά ήταν πάρα πολύ ωραία.Σύντομα θα έχουμε φωτό καθώς και ένα βίντεο με το cupra του νάσου να "γράφει" στο χιόνι.Το μόνο κακό ήταν πως στην επιστροφή συναντήσαμε 4 focus rs και κανένα δεν με έπαιζε!!! :-(newcry  :-(newcry


Δεν σε έπαιζαν γιατί:
1) ήταν δυνατότεροι
2) ήταν γνωστοί μας (με πήρε τηλέφωνο μέλος που ήταν μαζί τους και με ρώτησε ποιοί ήσασταν για να σας κάνουν "κουλτουρίτσα" και του είπα να είναι ευγενικοί γιατί "είσαστε όλοι φίλοι μου" )

Πρέπει να πω ότι ένα δέντρο (βασικά ένας κορμός ήταν) την "έπεσε" ξερά και χωρίς κανένα λόγο στο αμάξι του ¶λκη-sleon. Τους χωρίσαμε και το δέντρο υποσχέθηκε να κάνει δήλωση σήμερα πρωί-πρωί.

  • Αποσυνδεδεμένος Άλκης
  • Leon 0.8 2cv
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1575
  • Φύλο: Άντρας
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #11 στις: 31-01-2005, 11:27:04 »
Παράθεση από: nikolai
Παράθεση από: ¶λκης
Πραγματικά ήταν πάρα πολύ ωραία.Σύντομα θα έχουμε φωτό καθώς και ένα βίντεο με το cupra του νάσου να "γράφει" στο χιόνι.Το μόνο κακό ήταν πως στην επιστροφή συναντήσαμε 4 focus rs και κανένα δεν με έπαιζε!!! :-(newcry  :-(newcry


Δεν σε έπαιζαν γιατί:
1) ήταν δυνατότεροι
quote]
¶σε ρε αμέσως εσύ ήταν δυνατότεροι!!!!!Και που το ξέρεις;;
Giac K04-23 Team....

  • KOSTAS
  • Επισκέπτης
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #12 στις: 31-01-2005, 11:50:24 »
Πρωτος προορισμος ηταν η Κατω Ζαχλωρου, ενα μερος διπλα στον Βουραϊκο ποταμο  και στον σταθμο του οδοντωτου μεσα στο φαραγγι.


Μετα τον καφε και στο δρομο για την μαχη του φαγητου, καναμε μια μικρη σταση κοντα στο Μ.Σπηλαιο σε μια αλανα, για φωτογραφιες και αλλες "αθλοπαιδιες"


Καταληξαμε στο Πλανητερο, σε ενα εκτροφειο πεστροφας, για μπριζολες!!!  :shock:


Καλουτσικα περασαμε...  :cool:  :cool:  :cool:

  • Αποσυνδεδεμένος cordoVa
  • Τα χάπια μου, ρεεεε ..........
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1754
    • http://www.perifanagiratia.gr
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #13 στις: 31-01-2005, 11:55:15 »
Καλά....όχι πως ζηλεύω.....γμτ....
Δεν πειράζει...Την επόμενη φορα....

Παράθεση από: KOSTAS
Καταληξαμε στο Πλανητερο, σε ενα εκτροφειο πεστροφας, για μπριζολες!!!  :shock: :


Στην Μαρία φάγατε ?? Και δεν φάγατε πέστροφα ??? :shock:

  • Αποσυνδεδεμένος nasos
  • Φονέας καρδιοπαθών
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 746
  • Φύλο: Άντρας
  • Volvo S60R (ex-Leon 4 Cupra V6)
Εντυπωσεις απο την εκδρομη στα Καλαβρυτα!!
« Απάντηση #14 στις: 31-01-2005, 12:06:12 »
Παράθεση από: CORDO'V'A
Στην Μαρία φάγατε ?? Και δεν φάγατε πέστροφα ??? :shock:

Φίλε, φάγαμε ένα γεμιστό μπιφτέκι... Αλλο πράγμα! :lol:  :lol:  :lol:
Life is not the moments you breathe,
but the moments that take your breath away...


Πίστα; Ποιά πίστα; Παραλία!