Αποστολέας Θέμα: Νέο μέλος  (Αναγνώστηκε 8239 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Νέο μέλος
« στις: 21-04-2017, 17:22:32 »
Καλησπέρα σ ολους και καλως σας βρηκα, σε λιγες μερες περιμένω το νέο μου αμαξακι , seat ibiza 1.0 fr. Θα ήθελα να μου πείτε τι να προσέξω κατα την παραλαβή πάνω στο αυτοκίνητο, χλμ (μέχρι πόσα είναι λογικό) χτυπήματα κτλπ, τα λάδια, νερά θα είναι οκ? Όπως και η πίεση στα λάστιχα έχω ακούσει οτι ίσως είναι αυξημένη, είναι για να δέσουν τα λάστιχα στη ζάντα, είναι λάιος που γίνεται λόγω αμέλειας ή προκειτε για μύθο?  Σας ευχαριστω πολύ όλους και ελπίζω να είναι όλα οκ   :ok:

  • Αποσυνδεδεμένος Skrez
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • Leon 1.8 tsi
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #1 στις: 23-04-2017, 00:10:32 »
 :welcomeani: Καλή διαμονή στην παρέα του Seat Club  :1yoohoo:

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #2 στις: 24-04-2017, 10:33:10 »
Σ ευχαριστώ πολύ, επισης παιδιά με πληρε τηλ. ο εμπορας και μου ειπε να πληρωσω όλο το ποσο για τον εκτελωνισμό, συνηθιζεται αυτό?

  • Αποσυνδεδεμένος Sotiris16
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • ibiza Cupra
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #3 στις: 24-04-2017, 10:40:17 »
Καλοταξιδο και με το καλο να σου ερθει
-Αν ειναι μεταχειρησμενο δεν γνωριζω
-Αν ειναι καινουργιο ειναι η συμφωνια προκαταβολης-δοσεων που εχεις κανει. Ο εκτελωνισμος συμπεριλαμβανεται στο συνολικο κοστος του αυτοκινητου. Δεν εχει λογικη αυτο που σου ζηταει. :dunno: :dunno:
 

  • Αποσυνδεδεμένος gsa1967
  • POWERED BY GIAC
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 8334
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #4 στις: 24-04-2017, 10:59:52 »
 :welcomeani: :welcomeani:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ

  • Αποσυνδεδεμένος giorgos19
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 4495
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #5 στις: 24-04-2017, 11:02:46 »
Σ ευχαριστώ πολύ, επισης παιδιά με πληρε τηλ. ο εμπορας και μου ειπε να πληρωσω όλο το ποσο για τον εκτελωνισμό, συνηθιζεται αυτό?
καλοταξιδο να ειναι με το καλο να ερθει φιλε  :ok:    τωρα για το ποσο που λες ,  τ εκανες με δοσεις ? γενικα οτι συμφωνησες , εγω που το ειχα παρει μετρητης , ειχα δωσει 1500 προκαταβολη για εκτελονισμο εξοδα κτλπ, κ τα υπολοιπα οταν ηρθε  :wink:
seat ibiza 1.2 tsi special edition SOLDDD

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #6 στις: 24-04-2017, 11:46:52 »
Οχι καινούργιο είναι, μου είπε ότι πρέπει να δώσω όλο το ποσό που έχουμε πει για να πάει να αγοράσει το πιστοποιητικό, προκαταβολή του έχω δώσει και η πκηρωμή θα γλινει μετριτοις.
Είναι περίεργο αυτο που μ είπε?

  • Αποσυνδεδεμένος Sotiris16
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • ibiza Cupra
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #7 στις: 24-04-2017, 12:21:03 »
Οχι απαραιτητα... εγω οταν πηρα το αυτοκινητο ηταν να δωσω 50% προκαταβολη (δικαι μου πιλογη). απλως επειδη ηταν ειδικη παραγγελια και ηθελε ενα τριμηνο για να εξασφαλισουν οτι και να αλαξω γνωμη αυτους δεν θα τους μεινει το αμαξι εδω μια προκαταβολη κοντα στα 2 χιλιαρικα πριν παραλαβω το αυτοκινητο. αυτο αλλοι το ονομαζουν μαξιλαρακι (σε περιπτωση που αλλαξω γνωμη) αλλοι εκτελωνισμο. Απο την στιγμη που ειναι μετρητοις και η προκαταβολη που σου ζηταει δεν ειναι παραπανω απο συμφωνηθησα τιμη δεν ειναι κατι κακο.

  • Αποσυνδεδεμένος Skrez
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • Leon 1.8 tsi
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #8 στις: 24-04-2017, 13:30:29 »
Εγω θα πρότεινα πάντος όταν έρθει με το καλό να το τσεκαρεις μέσα έξω με προσοχή. Ρώτα αν η εξόφληση μπορεί να γίνει όταν θα δείς το αμάξι την μέρα που θα παραλάβεις έτσι ώστε να είσαι σίγουρος ότι όλα είναι οκ. Μπορείς να δώσεις λίγα χρήματα ακόμα για τον υποτιθέμενο εκτελωνισμό και στο τέλος να εξοφλήσεις . Δεν μου ακούγεται λογικό να θέλει να πάρει όλα τα χρήματα στο χέρι προτού έχει έρθει το αυτοκίνητο .

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #9 στις: 24-04-2017, 13:55:27 »
Οταν το εκλεισα εδωσα ενα 200αρι σαν προκαταβολη,σημερα μου ειπε οτι πρεπει να δωσω το υπολοιπο ποσο ωστε να "αγορασει" το αυτοκινητο απο την τεχνοκαρ,ετσι γινετε παντα μου λεει γιατι αμα εγω τελικα αλλαξω γνωμη ή κατι δε μου αρέσει θα τους μείνει το αυτοκινητο.Εννοείται πως θα κοιταξω το αυτοκινητο πολυ προσεκτικά αλλα δε ξερω κατα ποσο είναι συνηθισμένο αυτο που μου ειπε. Επισης ειναι το τελευταιο fr sc που υπαρχει MY2016

  • Αποσυνδεδεμένος Skrez
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • Leon 1.8 tsi
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #10 στις: 24-04-2017, 13:58:59 »
Οχι καινούργιο είναι, μου είπε ότι πρέπει να δώσω όλο το ποσό που έχουμε πει για να πάει να αγοράσει το πιστοποιητικό, προκαταβολή του έχω δώσει και η πκηρωμή θα γλινει μετριτοις.
Είναι περίεργο αυτο που μ είπε?
Όταν λές όλο το ποσό που είχατε πεί εννοείς το ποσό της προκαταβολής ? τι ποσό είναι αυτό ?

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #11 στις: 24-04-2017, 14:01:09 »
Ολο το ποσο αγορας του αυτοκινήτου,14χιλιαρικα δηλαδη

  • Αποσυνδεδεμένος giorgos19
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 4495
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #12 στις: 24-04-2017, 14:06:18 »
Ολο το ποσο αγορας του αυτοκινήτου,14χιλιαρικα δηλαδη
ετσι γινεται , κ εγω ετσι εκανα ,  :wink:   
πριν το παραλαβης  κοιταξε ολο το αμαξι για τυχον ατελειες στο χρωμα -γρατσουνιες κτλπ
δεν τπτ χανεις να κοιταξεις κ μια ματια στην μηχανη για το αν εχει λαδια κ νερα (ποτε δεν ξερεις  :crazy:)
κ οταν με το καλο το παραλαβεις , προσεκτικα με της ταχυτητες κ της επιταχυνσεις για λιγα χλμ 500 τουλαχιστον  :wink:. με το καλο να το παρεις  :wink:
seat ibiza 1.2 tsi special edition SOLDDD

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #13 στις: 24-04-2017, 14:08:45 »
Δεν ειπες οτι εδωσες τα υπολοιπα οταν ηρθε?

  • Αποσυνδεδεμένος giorgos19
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 4495
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #14 στις: 24-04-2017, 14:11:27 »
Δεν ειπες οτι εδωσες τα υπολοιπα οταν ηρθε?
οταν ηρθε ελλαδα εδωσα τα υπολοιπα,  εδωσα πρωτα 1500 για τα χαρτια  ταξινομιση κτλπ , κ οταν πηγε αποθηκη πληρωσα τα υπολοιπα κ μετα απο 3 4 μερες ηρθε το αμαξι στην αντιπροσωποια κ το πηρα  :friends:
seat ibiza 1.2 tsi special edition SOLDDD