Αποστολέας Θέμα: Νέο μέλος  (Αναγνώστηκε 8133 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #15 στις: 24-04-2017, 14:12:23 »
Αα καταλαβα,ευχαριστώ φιλε με ηρεμισες τωρα γτ ειχα αγχωθει λιγο  :ok:

  • Αποσυνδεδεμένος giorgos19
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 4495
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #16 στις: 24-04-2017, 14:14:27 »
Αα καταλαβα,ευχαριστώ φιλε με ηρεμισες τωρα γτ ειχα αγχωθει λιγο  :ok:
σε καταλαβαινω κ εγω ετσι ειχα σκαλωση, αλλα επειδη ηταν γνωστος μου τα εδωσα  :friends:  αυτα παλια δεν υπηρχαν αλλα πλεον με την κριση  κ δεν δινουν απο το αποθεμα τους για να πληρωσουν το αμαξι κ φοβουνται μετα μην δεν τα δωσεις , καταλαβαινεις
seat ibiza 1.2 tsi special edition SOLDDD

  • Αποσυνδεδεμένος SigmaDelta
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1958
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπύρος
    • Leon MkIII 1.6TDI
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #17 στις: 24-04-2017, 16:12:25 »
Ακριβώς αυτό. Πλέον με την κρίση, ζητάνε προεξοφληση στην ουσία για να στο φέρουν. Τώρα, αν ο αντιπρόσωπος είναι έμπιστος, έχει καλώς, αλλιώς θα το σκεφτόμουν...

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #18 στις: 24-04-2017, 16:29:56 »
ετσι γινεται , κ εγω ετσι εκανα ,  :wink:   
πριν το παραλαβης  κοιταξε ολο το αμαξι για τυχον ατελειες στο χρωμα -γρατσουνιες κτλπ
δεν τπτ χανεις να κοιταξεις κ μια ματια στην μηχανη για το αν εχει λαδια κ νερα (ποτε δεν ξερεις  :crazy:)
κ οταν με το καλο το παραλαβεις , προσεκτικα με της ταχυτητες κ της επιταχυνσεις για λιγα χλμ 500 τουλαχιστον  :wink:. με το καλο να το παρεις  :wink:

Εννοειτε πως θα τα τσεκάρω αυτά, επίσης με τον αέρα στα λάστιχα ισχύει ότι το φέρνουν με πολύ αέρα μέσα?
Όσο αναφορά το στρώσιμο διάβαζα σ ένα θέμα που υπάρχει και λεει οτι δε θέλει και πολύ χαλαρά αλλά κάποια 15λεπτα ανοίγματα και κρυώματα, το γνωστό ιταλικό στρώσιμο, δε ξέρω αν θα κάνω αυτό τελικά ή το ήρεμο. Καμιά γνώμη?

  • Αποσυνδεδεμένος giorgos19
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 4495
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #19 στις: 24-04-2017, 18:07:56 »
Εννοειτε πως θα τα τσεκάρω αυτά, επίσης με τον αέρα στα λάστιχα ισχύει ότι το φέρνουν με πολύ αέρα μέσα?
Όσο αναφορά το στρώσιμο διάβαζα σ ένα θέμα που υπάρχει και λεει οτι δε θέλει και πολύ χαλαρά αλλά κάποια 15λεπτα ανοίγματα και κρυώματα, το γνωστό ιταλικό στρώσιμο, δε ξέρω αν θα κάνω αυτό τελικά ή το ήρεμο. Καμιά γνώμη?
αυτο για τα λαστιχα πρωτη φορα το ακουω , δεν χανεις τπτ να τσεκαρεις την πιεση οταν βρεις χρονο . στρωσιμο στο 1ο γεμισμα ρεζερβουρ χαλαρο μεχρι 4000 στρ  ,  μολις ξαναγεμισεις  πατα κοφτες , αρκει πρωτα να πιανει 90 βαθμους το νερο .  αν ειναι να καψει λαδι θα καιει ειτε το στρωσεις ειτε οχι,   εγω ετσι το εστρωσα κ δεν καιει σταγονα 100.000  :wink:
seat ibiza 1.2 tsi special edition SOLDDD

  • Αποσυνδεδεμένος Sotiris16
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • ibiza Cupra
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #20 στις: 24-04-2017, 20:47:23 »
εγω να πω την αληθεια ειχα την αντοχη α το στρωσω με τα 7500 χλμ. Αυτος ειμαι εγω βεβαια
Επισης αφηνα να ανεβουν και τα λαδακια 50 βαθμους πριν το πλακωσω

  • Αποσυνδεδεμένος cliffgr
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • ibiza FR 1.0
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #21 στις: 26-04-2017, 17:46:11 »
Ετσι +1 ακομα 1.0 FR για να εχουμε να μιλάμε ... καλους δρομους σου ευχομαι . :auto: :welcomeani:

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #22 στις: 27-04-2017, 04:21:17 »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, σήμερα ήρθε στην αντιπροσωπία και το είδα, πολύ ωραίοο, αλλά οταν το έβαλε μπρος ο έμπορας και πατησε κατι ξερόγκαζα μέχρι τις 3κ στροφές, ξενέρωσα πάρα πολυ, κρίμα καινούργιο και άστρωτο αμάξι να φέρονται έτσι,ξέρω ότι περνάνε πολλά μέχρι να έρθουν στα χέρια μας αλλά όχι και μπροστά μου ρε φίλε..  :down:

Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #23 στις: 27-04-2017, 04:33:21 »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, σήμερα ήρθε στην αντιπροσωπία και το είδα, πολύ ωραίοο, αλλά οταν το έβαλε μπρος ο έμπορας και πατησε κατι ξερόγκαζα μέχρι τις 3κ στροφές, ξενέρωσα πάρα πολυ, κρίμα καινούργιο και άστρωτο αμάξι να φέρονται έτσι,ξέρω ότι περνάνε πολλά μέχρι να έρθουν στα χέρια μας αλλά όχι και μπροστά μου ρε φίλε..  :down:
δεν παθαίνει τίποτα μην τρελαίνεσαι άσκοπα έτσι και αλλιώς τα πλακωνουν και στην γραμμή παραγωγής μόλις βγουν ...
εγώ π.χ το δικό μου ιβιζα έκανα 12 χιλιόμετρα στρώσιμο μετα το πηγαινα οπως μου ήθελα

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  • Αποσυνδεδεμένος Skrez
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • Leon 1.8 tsi
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #24 στις: 27-04-2017, 09:15:52 »
δεν παθαίνει τίποτα μην τρελαίνεσαι άσκοπα έτσι και αλλιώς τα πλακωνουν και στην γραμμή παραγωγής μόλις βγουν ...
εγώ π.χ το δικό μου ιβιζα έκανα 12 χιλιόμετρα στρώσιμο μετα το πηγαινα οπως μου ήθελα

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαχαχαχαχ 12 χλμ στρώσιμο  :auto: λέει. Από την αντιπροσωπεία μέχρι το σπίτι ένα πράγμα  :xa:

  • Αποσυνδεδεμένος VassilisAl
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Άντρας
    • Leon 5F Cupra
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #25 στις: 27-04-2017, 09:56:44 »
Καλωσόρισες!

Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #26 στις: 27-04-2017, 22:44:05 »
Χαχαχαχαχ 12 χλμ στρώσιμο  :auto: λέει. Από την αντιπροσωπεία μέχρι το σπίτι ένα πράγμα  :xa:
ακριβώς γιατι μόλις πήγα σπίτι μετά από 2 ώρες έφυγα αεροπορία για κάτι συμαντικό τότε ...
αλλά το πούλησα στίς 50000 x λμ και o άλλος μετά από 2 χρόνια το τράκαρε
ή το προσέχεις σαν παιδί σου και μετά να στο κλέβουν ...

Γιαυτο λέω και στον  φίλο από πάνω να μην τρελαίνεται 
Που μάλλον δεν μας διαβάζει γιατι κάνει βόλτες ακόμα

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #27 στις: 28-04-2017, 02:38:01 »
Χαχα, εννοείτε πως σας διαβαζω όλους και σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας, βόλτες απο την άλλη βδομάδα γτ ακόμα δεν έχουν βγει οι πινακίδες,και μένει ο ηλεκτρολόγος να μου περάσει συναγερμό, αισθητήρες πάρκινγκ και τεμπέλη,για πέμπτη-παρασκευή το κόβω  :auto:

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis96
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • SEATCLUB.GR
    • Ibiza
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #28 στις: 02-05-2017, 21:45:14 »
Παιδια μου ηρθε και εχω τρελαθει, μ αρεσει παρα πολύ, απλά γύρω στις 2χιλ στροφες μεχρι τις 3 μου κανει ενα περιεργο η μήχανη σαν να βαραει πιρακια, είναι επειδη είναι τρικύλινδρο?

  • Αποσυνδεδεμένος lagos
  • lagoscupra
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο μέλος
« Απάντηση #29 στις: 19-10-2017, 10:32:03 »
καλως ηρθες και με το καλο η παραλαβη.
cuprakias