Αποστολέας Θέμα: Καλώς σας βρήκα!!!!  (Αναγνώστηκε 4984 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Καλώς σας βρήκα!!!!
« στις: 26-07-2019, 23:42:20 »
Καλησπέρα είχαμε μιλήσει και παλιά τελικά απέκτησα ένα altea xl μετά από τόσο καιρό που έψαχνα και είμαι πολύ χαρουμενος σήμερα έκανα την πρώτη μου βόλτα και έχω να πω ότι δν το περίμενα τόσο καλό και ευχαριστώ στο δρόμο..είχα διαβάσει από άλλους κατόχους του συγκεκριμένου αλλά αν δν το ζήσεις δν το καταλαβαίνεις..
Αλλά έχω ένα θεματικη με τα πίσω παραθυρα έχουν φιμε στην αρχή ανεβοκατέβαιναν κανονικά και σήμερα διαπίστωσα όταν τα ανέβαζα πηγαινε προς τα πίσω το τζάμι και σταματούσε και ξανά κατέβαινε πάλι κάτω..σκέφτηκα μήπως έχουν κάνει κάποιο λάθος τότε που έκαναν φιμε τα τζάμια και έχει κάνει καμία βλακεία ο μαστορα στην βάση του και βγαίνει από αυτήν..το έχει πάθει κανένας αυτό; ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων

  • Αποσυνδεδεμένος disino
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon Cupra (red)
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #1 στις: 27-07-2019, 01:36:08 »
Καλησπέρα. Καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ (και αρκετοί ακόμη) σε Leon II (το προηγούμενο που είχα).
Σταμάτησε, όταν άρχισα να χρησιμοποιώ περισσότερο τα πίσω τζάμια. Προφανώς, κάποια λάστιχα σκληραίνουν από τη μη χρήση και ζορίζουν το τζάμι στο κλείσιμο, με αποτέλεσμα να κατεβαίνει, θεωρώντας ότι βρίσκει εμπόδιο. Έχει σχετική πρόβλεψη για να μην πιάσει κανένα χέρι κατά το κλείσιμο.

Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #2 στις: 27-07-2019, 15:02:34 »
Ευχαριστώ πολύ..
Θα το αφήσω λίγο καιρό χωρίς να το χρησιμοποιώ πολυ και βλέπουμε ευχαριστώ για την απάντηση..

  • Αποσυνδεδεμένος disino
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon Cupra (red)
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #3 στις: 27-07-2019, 16:43:55 »
Το ανάποδο πρέπει να κάνεις. Να τα χρησιμοποιείς, για να μαλακώσουν τα λάστιχα. :wink:

  • Αποσυνδεδεμένος DimitrisAlteaxl
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • SEATCLUB.GR
    • Altea freetrack
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #4 στις: 28-07-2019, 07:58:18 »
Φίλε Κώστα καλημέρα.επειδη έχω και γω το freetrack αντιμετώπισα το ίδιο προβλήμα με τα πίσω τζάμια 2-3  φορές.το αμάξι το είχα πάρει από Λαμία , Φλεβάρη μήνα τότε που έκανε τις κακοκαιρίες τις βαρβατες αν θυμάσαι.το είχε φάει το κρύο και τ αγιαζι εκεί που ήταν τ αμαξι.πλεον δεν έχει παρουσιάσει ξανά τίποτα φτου φτου απλά θέλουν δούλεμα

Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #5 στις: 28-07-2019, 15:06:13 »
Καλησπέρα παιδιά..Ωραία θα το χρησιμοποιώ τότε για να μαλακώσουν...Το πιο πιθανό είναι αυτό που είπατε να είναι από τον καιρό γιατί ήταν ακινητοποιημένο το αμάξι..

Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #6 στις: 28-07-2019, 15:31:10 »
Να ρωτήσω κάτι άλλο το τραβάγατε το τζάμι για να το ανεβάσετε;;γιατί εγώ το τραβάω μπροστά και το κρατάω για να ανάβει!!

  • Αποσυνδεδεμένος DimitrisAlteaxl
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • SEATCLUB.GR
    • Altea freetrack
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #7 στις: 28-07-2019, 18:46:27 »
Όχι εγώ δεν το τραβάω,μόνο με το κουμπί και πάει μόνο του

Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #8 στις: 28-07-2019, 19:05:01 »
Άρα μπορείς να έχει φύγει κάποιος στοπ από τις ράγες :think: :think:

Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #9 στις: 29-07-2019, 15:13:12 »
Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω πως μπορώ να ανεβάσω μια φωτογραφία που θέλω να σας δείξω να μου πείτε τι είναι αυτό αν γνωρίζεται;;

  • Αποσυνδεδεμένος disino
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon Cupra (red)
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #10 στις: 29-07-2019, 18:27:23 »

  • Αποσυνδεδεμένος disino
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon Cupra (red)
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #11 στις: 29-07-2019, 18:28:31 »
Να ρωτήσω κάτι άλλο το τραβάγατε το τζάμι για να το ανεβάσετε;;γιατί εγώ το τραβάω μπροστά και το κρατάω για να ανάβει!!

Δεν το τραβούσα. Το πολύ-πολύ να ήθελε λίγη βοήθεια εκεί που σταματούσε για να συνεχίσει και να κλείσει.

Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #12 στις: 30-07-2019, 07:12:39 »
Δεν το τραβούσα. Το πολύ-πολύ να ήθελε λίγη βοήθεια εκεί που σταματούσε για να συνεχίσει και να κλείσει.


Καλημερα..ναι αυτό κάνω και γω..δν το τραβάω προς τα πανω...Και το άλλο που έστειλες δν μου το ανοίγει λέει ότι έχει διαγραφή..

  • Αποσυνδεδεμένος disino
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon Cupra (red)
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #13 στις: 30-07-2019, 12:16:49 »
Αν δε σου ανοίγει ο σύνδεσμος, πήγαινε στην ενότητα «Φωτογραφίες μελών» και δες το θέμα «Οδηγός ανάρτησης φωτογραφιών». :ok:

Απ: Καλώς σας βρήκα!!!!
« Απάντηση #14 στις: 31-07-2019, 00:36:16 »
Τι είναι αυτό παιδιά σε όσους το έχω πει δν ξέρουν τι ειναι;;

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk