Αποστολέας Θέμα: Ελαφρύς-μικρός θόρυβος "στα χαμηλά".  (Αναγνώστηκε 17968 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος tsofras
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • Θωμάς
    • Seat Leon FR mk4
Απ: Ελαφρύς-μικρός θόρυβος "στα χαμηλά".
« Απάντηση #30 στις: 22-09-2021, 09:42:46 »
Δες λίγο και αυτό, έχουμε αρκετοί πρόβλημα με κιβωτιο και συμπλεκτη αλλά σε διαφορετικά κανάλια επικοινωνίας...

https://m.facebook.com/groups/398259081263457/permalink/533607381061959/

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω facebook man

Μόλις επέστρεψα από Seat , το κάναμε βόλτα πάλι παρέα , μου είπε τα ίδια περί τζόγων κιβωτίου - διαφορικού και ότι με 17αρες μπορεί να μην ακουγότανε τόσο.

Στο μέλλον μπορεί να βγεί κάποια οδηγία που να διορθώνει κάτι, αν δεν βγει θεωρείται φυσιολογική λειτουργία από το εργοστάσιο.

Είχε ένα άσπρο Leon FR απο service εκεί με 7500χλμ και με έβαλε και κάναμε βόλτα και με αυτό. Δυστυχώς ή ευτυχώς (δεν έχω αποφασίσει ακόμη) έκανε ακριβώς τον ίδιο ήχο σε σημείο που δεν μπόρεσα καν να πώ ότι το δικό μου κάνει χειρότερο. Ήταν ακριβώς ο ίδιος.

Πήρα χαρτί με υπογραφή για την διάγνωση από τον έλεγχο και την στείλαμε και στα κεντρικά.

Αυτά

  • Αποσυνδεδεμένος tsofras
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • Θωμάς
    • Seat Leon FR mk4
Απ: Ελαφρύς-μικρός θόρυβος "στα χαμηλά".
« Απάντηση #31 στις: 22-09-2021, 10:06:13 »
Update : έφτιαξα ένα account και διαβάζω μαν ευχαριστώ

  • Αποσυνδεδεμένος xRRx
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • SEATCLUB.GR
    • Leon FR Mk4
Απ: Ελαφρύς-μικρός θόρυβος "στα χαμηλά".
« Απάντηση #32 στις: 22-09-2021, 10:34:17 »
Και στο καινούριο 2λιτρο που έκανα τεστ drive χθες όσο κοιτούσαν το δικό μου για το τιμόνι έχει αυτό το θόρυβο στο σασμάν, είναι το συγχρονιζέ 1η-2η και το θεωρούν φυσιολογικό .
Σε συζήτηση που είχα με το παλικάρι που ασχολήθηκε με το δικό μου, μου είπε πως ο θόρυβος αυτός υπάρχει και στα ΜΚ3 αλλά είναι μπετά, δεν έχουν πάθει τπτ τα σασμάν και μάλιστα μου είπε για πελάτη του που αυτή τη στιγμή έχει 175κ χλμ στο ΜΚ3 του και δεν έβγαλε κιχ.

  • Αποσυνδεδεμένος tsofras
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • Θωμάς
    • Seat Leon FR mk4
Απ: Ελαφρύς-μικρός θόρυβος "στα χαμηλά".
« Απάντηση #33 στις: 11-10-2021, 21:31:17 »
Και στο καινούριο 2λιτρο που έκανα τεστ drive χθες όσο κοιτούσαν το δικό μου για το τιμόνι έχει αυτό το θόρυβο στο σασμάν, είναι το συγχρονιζέ 1η-2η και το θεωρούν φυσιολογικό .
Σε συζήτηση που είχα με το παλικάρι που ασχολήθηκε με το δικό μου, μου είπε πως ο θόρυβος αυτός υπάρχει και στα ΜΚ3 αλλά είναι μπετά, δεν έχουν πάθει τπτ τα σασμάν και μάλιστα μου είπε για πελάτη του που αυτή τη στιγμή έχει 175κ χλμ στο ΜΚ3 του και δεν έβγαλε κιχ.

Εντυπώσεις για το διλιτρο έγραψες κάπου και τις έχασα ? Αν όχι άνοιξε ένα θέμα να μας πείς

  • Αποσυνδεδεμένος xRRx
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • SEATCLUB.GR
    • Leon FR Mk4
Απ: Ελαφρύς-μικρός θόρυβος "στα χαμηλά".
« Απάντηση #34 στις: 13-10-2021, 21:52:49 »
οχι δε μπήκα στη διαδικασία.
Θα ανοίξουμε ένα θεματακι κάποια στιγμή :p