Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με after market συναγερμό και κλείσιμο παραθύρων  (Αναγνώστηκε 5567 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος pikos
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • leon iv
Παίδες δεν ξέρω τι να πω..

Δεν ήθελα να βάλω τον εργοστασιακό συναγερμό διότι δεν τον εμπιστεύομαι και έβαλα έναν after market.  Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν οπλίζει ο συναγερμός δεν κλείνουν αυτόματα τα παράθυρα.

Ποια είναι η πλάκα λοιπόν..
1. Έχω παλαιότερο μοντέλο από τον ίδιο συναγερμό σε ένα skoda fabia του 2006 και τα παράθυρα κλείνουν όταν οπλίζει.
2. Έχω φίλο με skoda octavia 2021 με τον ίδιο κινητήρα κτλ .. και ο ίδιος συναγερμός κλείνει αυτόματα τα παράθυρα όταν οπλίζει !

Ψάχνοντας λοιπόν ..και να το έχω καταλάβει σωστά..  η vw έχει αλλάξει τα CAM commands για το κλείσιμο των παραθύρων και ο συναγερμός δεν μπορεί να τα υποστηρίζει .. οκ μέχρι εδώ.
Η Skoda λοιπόν είδε το πρόβλημα και απ ότι καταλαβαίνω , αντιστοίχησε το παλιό CAM command με το νέο.

Μπράβο Seat  :clap2:

Ερώτηση, έχετε εγκαταστήσει κάποιον after market συναγερμό που να υποστηρίζει αυτή την λειτουργία ;
 
Ερώτηση 2: Φίλε ξέρεις από CAM Hacking ?  :xa:

  • Αποσυνδεδεμένος pikos
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • leon iv
Δεν κατάφερα να βρω πως κάνω edit ..
Όπου CAM βάλε CAN bus .. 

  • Αποσυνδεδεμένος xRRx
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • SEATCLUB.GR
    • Leon FR Mk4
Αφού το seat connect έχει GPS tracker γιατί να βάλει κάποιος συναγερμό;

  • Αποσυνδεδεμένος pikos
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • leon iv
1. Διότι δεν θέλω κανένας μπιπ ε καταφέρει να το κάνει βόλτα
2. Νιώθεις ασφάλεια με το software της seat; Έχεις δοκιμάσει να κάνεις reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις;

  • Αποσυνδεδεμένος xRRx
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • SEATCLUB.GR
    • Leon FR Mk4
Ασφαλεια με τπτ δε νοιώθεις, ακόμα και με το συναγερμό, πχ μπορεί να κοιμάσαι βαθιά και να μην τον ακούσεις.
Σε πολλά σημεία χάνει το software, αλλά όσο αφορά το tracking, παραδόξως δουλεύει καλά.
Φυσικά εδώ η seat είχε πει πως θα συμπεριλάβει και το κλείδωμα κινητήρα, αν δρν βάλεις το sPIN δε θα παίρνει μπροστά.
Σε αναμονή λοιπόν, όποτε και αν.