ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ SEAT > Leon IV (mk4)

Μαλακό τιμόνι μετά τα 100;;

(1/2) > >>

xRRx:
Σήμερα μετά απο κατι ανοίγματα που είχα σε δρόμο με ήπιες στροφές παρατήρησα πως μετά τα 100 το τιμόνι μαλακώνει σε πραγματικά επικίνδυνο βαθμό.
Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

tsofras:

--- Παράθεση από: xRRx στις 06-09-2021, 22:18:59 ---Σήμερα μετά απο κατι ανοίγματα που είχα σε δρόμο με ήπιες στροφές παρατήρησα πως μετά τα 100 το τιμόνι μαλακώνει σε πραγματικά επικίνδυνο βαθμό.
Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

--- Τέλος παράθεσης ---
Χμμμ εμένα δεν μου το έχει κάνει , το έχω πάντα σε σπορ προφίλ βέβαια δεν έχω δοκιμάσει τα άλλα.
Υπάρχει περίπτωση να άλλαξε προφίλ?

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

xRRx:

--- Παράθεση από: tsofras στις 06-09-2021, 22:26:07 ---Χμμμ εμένα δεν μου το έχει κάνει , το έχω πάντα σε σπορ προφίλ βέβαια δεν έχω δοκιμάσει τα άλλα.
Υπάρχει περίπτωση να άλλαξε προφίλ?

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

--- Τέλος παράθεσης ---

Οσο είναι στο sport μέχρι τα 100 έχω "βαρύ" τιμόνι, σε σημείο να λες ναι ρε φίλε, οδηγώ αμάξι και μπορώ να του δώσω.
Μετά τα 100 το τιμόνι γίνεται ίδιο με του normal.

Δοκίμασα και το προφίλ individual με επιλογές:
σύστημα διευθυντής : sport
κινητήρα : sport
Clima: eco

Μέχρι τα 100 πέτρα, μετά τα 100 βούτυρο.
Άνοιξα πριν λίγο μέχρι τα 170 το τιμόνι δεν έγινε βαρύ πουθενά και έχω αγχωθεί τώρα έτσι, γτ πες θέλω να παίξω ξανά στο δρόμο, με τόσο ελαφρύ τιμόνι σε τέτοιες ταχύτητες χάνω την αίσθηση και σε σκάσιμο (ατσουμπαλος δρόμος) όπως και σήμερα θα κουνηθεί περισσότερο το τιμόνι απ οτι πρέπει, καμιά sport αίσθηση δλδ.

tsofras:

--- Παράθεση από: xRRx στις 06-09-2021, 22:34:57 ---Οσο είναι στο sport μέχρι τα 100 έχω "βαρύ" τιμόνι, σε σημείο να λες ναι ρε φίλε, οδηγώ αμάξι και μπορώ να του δώσω.
Μετά τα 100 το τιμόνι γίνεται ίδιο με του normal.

Δοκίμασα και το προφίλ individual με επιλογές:
σύστημα διευθυντής : sport
κινητήρα : sport
Clima: eco

Μέχρι τα 100 πέτρα, μετά τα 100 βούτυρο.
Άνοιξα πριν λίγο μέχρι τα 170 το τιμόνι δεν έγινε βαρύ πουθενά και έχω αγχωθεί τώρα έτσι, γτ πες θέλω να παίξω ξανά στο δρόμο, με τόσο ελαφρύ τιμόνι σε τέτοιες ταχύτητες χάνω την αίσθηση και σε σκάσιμο (ατσουμπαλος δρόμος) όπως και σήμερα θα κουνηθεί περισσότερο το τιμόνι απ οτι πρέπει, καμιά sport αίσθηση δλδ.

--- Τέλος παράθεσης ---
Πήγαινε να το δούνε ρε μαν, απλά διάβασα για bug που μπορεί να αλλάζουν τα προφίλ μόνα τους στα δικά μας για αυτό στο είπα

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

xRRx:
Έγινε ξανά αρχικοποίηση στους εγκεφάλους και το τιμόνι επανήλθε στα φυσιολογικά, θεωρήθηκε πως κόλλησε το προφιλ. Βασικός ύποπτος η 10ρα οθόνη.
Μου επιβεβαίωσε πάντως πως αν υπάρξει πραγματικό πρόβλημα στο τιμόνι το αμάξι θα βγάλει με τη μια σφάλμα και θα μπει σε safe mode οπότε δεν έχω να φοβάμαι κάτι.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση