Αποστολέας Θέμα: Μάλλον δεν πουλάει το leon  (Αναγνώστηκε 31709 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος antonis 1.8dsg
  • Συντονιστής
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 6553
  • Φύλο: Άντρας
    • leon 1.8dsg stg2
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #15 στις: 08-07-2022, 17:47:59 »
Θα ρωτήσω αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σε εμάς είχε πει 2 χρόνια

so it shall be written and so it shall be done

  • Αποσυνδεδεμένος giannisma
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 871
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • Seat Leon 5F 1.2 DSG
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #16 στις: 08-07-2022, 21:33:41 »
Έλεγα μήπως αλλάξω το 5f μου με ένα mk4, πιο πολύ για λόγους παλαιότητας 8 ετών παρά κάτι άλλο μιας και είναι σκυλί μαύρο. Για να πάω σε ίδιο τριμ,πάλι αυτόματο με έξτρα ας πούμε
Μόνο το ψηφιακό καντράν σε σχέση με το δικο μου η τιμή ήταν τόσο ψηλά που πραγματικά δε βρίσκω λόγο να το επιλέξει κάποιος (όχι δεν είμαι φανατικός της μάρκας μας,μου αρέσουν πολύ τα μοντέλα της όμως και το vfm). Το Ford Focus που είναι πολύ όμοιο εξωτερικά έχει καλύτερο εξοπλισμό και προσωπικά το λέω καλύτερο αυτόματο και 8 χρόνια!!! Εγγύηση!
Οποτε γενικά νομίζω υπάρχουν καο καλύτερες επιλογές γ αυτό δεν το επιλέγουν πολλοί..είναι πάντως πολύ επιβλητικό το νέο λεον μ αρέσε!!

  • Αποσυνδεδεμένος tsofras
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • Θωμάς
    • Seat Leon FR mk4
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #17 στις: 11-07-2022, 12:34:42 »
Έλεγα μήπως αλλάξω το 5f μου με ένα mk4, πιο πολύ για λόγους παλαιότητας 8 ετών παρά κάτι άλλο μιας και είναι σκυλί μαύρο. Για να πάω σε ίδιο τριμ,πάλι αυτόματο με έξτρα ας πούμε
Μόνο το ψηφιακό καντράν σε σχέση με το δικο μου η τιμή ήταν τόσο ψηλά που πραγματικά δε βρίσκω λόγο να το επιλέξει κάποιος (όχι δεν είμαι φανατικός της μάρκας μας,μου αρέσουν πολύ τα μοντέλα της όμως και το vfm). Το Ford Focus που είναι πολύ όμοιο εξωτερικά έχει καλύτερο εξοπλισμό και προσωπικά το λέω καλύτερο αυτόματο και 8 χρόνια!!! Εγγύηση!
Οποτε γενικά νομίζω υπάρχουν καο καλύτερες επιλογές γ αυτό δεν το επιλέγουν πολλοί..είναι πάντως πολύ επιβλητικό το νέο λεον μ αρέσε!!

Εγώ θα σου έλεγα να το κρατήσεις , εκτός αν το σκέφτεσαι για αναβάθμιση κινητήρα. Το έχω ξαναπεί αρκετές φορές και μπορεί να είμαι κουραστικός αλλά το 5F αν εξαιρέσεις τα συστήματα ασφαλείας και ότι εξωτερικά το KL είναι ομορφότερο (στα δικά μου τα μάτια) , είναι ανώτερο σχεδόν σε όλους τους τομείς. Χρυσό το έχω κάνει τον άνθρωπο που έδωσα το δικό μου να το ξαναέπαιρνα πίσω.
Οκ τώρα στις τιμές που τα πουλάνε ως μεταχειρισμένα δεν παίζει να έδινα το δικό μου για 2000ε διαφορά , αλλά αν ξαναέπαιρνα το δικό μου πίσω όσο το έδωσα (11.000ε) την έκανα την αλλαγή εχθές

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #18 στις: 11-07-2022, 13:30:28 »
Εγώ θα σου έλεγα να το κρατήσεις , εκτός αν το σκέφτεσαι για αναβάθμιση κινητήρα. Το έχω ξαναπεί αρκετές φορές και μπορεί να είμαι κουραστικός αλλά το 5F αν εξαιρέσεις τα συστήματα ασφαλείας και ότι εξωτερικά το KL είναι ομορφότερο (στα δικά μου τα μάτια) , είναι ανώτερο σχεδόν σε όλους τους τομείς. Χρυσό το έχω κάνει τον άνθρωπο που έδωσα το δικό μου να το ξαναέπαιρνα πίσω.
Οκ τώρα στις τιμές που τα πουλάνε ως μεταχειρισμένα δεν παίζει να έδινα το δικό μου για 2000ε διαφορά , αλλά αν ξαναέπαιρνα το δικό μου πίσω όσο το έδωσα (11.000ε) την έκανα την αλλαγή εχθές

Γιατί το Kl θεωρείς ότι εκτός από τον κινητήρα είναι κατώτερο από το 5F? Ως ποιότητα εσωτερικά? Ποιότητα κύλισης?

  • Αποσυνδεδεμένος tsofras
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • Θωμάς
    • Seat Leon FR mk4
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #19 στις: 11-07-2022, 14:27:45 »
Γιατί το Kl θεωρείς ότι εκτός από τον κινητήρα είναι κατώτερο από το 5F? Ως ποιότητα εσωτερικά? Ποιότητα κύλισης?

1) Εργονομία . Έχεις φυσικά κουμπάκια και όχι την βλακεία που τα κάνεις όλα απο την οθόνη . Οι ποτηροθήκες είναι σε καλύτερο σημείο από το mk4 , η δεύτερη είναι μικρή
2) Infotainment : Στο 5F υπάρχουν aftermarket λύσεις , ενεργοποίηση του Full Link αν θέλεις μαμά οθόνη. Στο mk4 εκτός εργοστασίου κλείνουμε 2 χρόνια χωρίς full link και παίζει να μην μπει ποτέ
3) Ποιότητα εσωτερικού , ανώτερο το 5F . Προσωπικά στα 7 χρόνια δεν μου είχε τρίξει ποτέ. Το mk4 τρίζει απο τον πρώτο μήνα , έκανα test drive το Formentor έχει τους ίδιους τριγμούς
4) Επειδή έχω θέμα με την μέση , τα καθίσματα του 5F μου ήταν πιο άνετα
5) Καλύτερα φρένα το 5F . Στο mk4 και δεν έχουν πολύ καλή αίσθηση και υστερούν. Μπήκα στο Formentor που θύμισε του 5F , ξαναμπήκα στο δικό μου η διαφορά είναι αισθητή . Έχουν γίνει αρκετές αναφορές και απο reviewers . Μην παρεξηγηθώ , δεν λέω ότι δεν είναι αποτελεσματικά , η αίσθηση δεν είναι καλή

οκ σε ποιότητα κύλισης δεν μπορώ να πω ότι υστερεί , απλά το συγκρίνω με 18αρι και την ανεξάρτητη που είχα αλλά δεν είναι δίκαιη σύγκριση

Εν κατακλείδι εγώ που έδωσα το 1.8 Fr plus DSG 5F και έβαλα +15.000 για να πάω στο KL , δεν θα έλεγα ότι αξίζει η διαφορά της τιμής.
Σίγουρα σε σχέση με την αγορά το αμάξι σαν σύνολο είναι πολύ καλή επιλογή και χαίρεσαι να το οδηγείς. Απλά αν πας απο το 5F στο KL δεν νομίζω ότι αξίζει η διαφορά της τιμής εκτός των συστημάτων ασφαλείας.

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #20 στις: 11-07-2022, 15:59:03 »
1) Εργονομία . Έχεις φυσικά κουμπάκια και όχι την βλακεία που τα κάνεις όλα απο την οθόνη . Οι ποτηροθήκες είναι σε καλύτερο σημείο από το mk4 , η δεύτερη είναι μικρή
2) Infotainment : Στο 5F υπάρχουν aftermarket λύσεις , ενεργοποίηση του Full Link αν θέλεις μαμά οθόνη. Στο mk4 εκτός εργοστασίου κλείνουμε 2 χρόνια χωρίς full link και παίζει να μην μπει ποτέ
3) Ποιότητα εσωτερικού , ανώτερο το 5F . Προσωπικά στα 7 χρόνια δεν μου είχε τρίξει ποτέ. Το mk4 τρίζει απο τον πρώτο μήνα , έκανα test drive το Formentor έχει τους ίδιους τριγμούς
4) Επειδή έχω θέμα με την μέση , τα καθίσματα του 5F μου ήταν πιο άνετα
5) Καλύτερα φρένα το 5F . Στο mk4 και δεν έχουν πολύ καλή αίσθηση και υστερούν. Μπήκα στο Formentor που θύμισε του 5F , ξαναμπήκα στο δικό μου η διαφορά είναι αισθητή . Έχουν γίνει αρκετές αναφορές και απο reviewers . Μην παρεξηγηθώ , δεν λέω ότι δεν είναι αποτελεσματικά , η αίσθηση δεν είναι καλή

οκ σε ποιότητα κύλισης δεν μπορώ να πω ότι υστερεί , απλά το συγκρίνω με 18αρι και την ανεξάρτητη που είχα αλλά δεν είναι δίκαιη σύγκριση

Εν κατακλείδι εγώ που έδωσα το 1.8 Fr plus DSG 5F και έβαλα +15.000 για να πάω στο KL , δεν θα έλεγα ότι αξίζει η διαφορά της τιμής.
Σίγουρα σε σχέση με την αγορά το αμάξι σαν σύνολο είναι πολύ καλή επιλογή και χαίρεσαι να το οδηγείς. Απλά αν πας απο το 5F στο KL δεν νομίζω ότι αξίζει η διαφορά της τιμής εκτός των συστημάτων ασφαλείας.

Επειδή αναμένω το νέο μου KL και πουλάω το AUDI μου B7 1.8t Quattro, δεν θα κάνω καμία σύγκριση του ενός με του άλλου. Απλά κουράστηκα να χρυσοπληρώνω τα ανταλλακτικά του AUDI, παρόλο ότι είναι κατασκευαστικά τέλεια, φαντάζομαι όπως λες για το 5F.

1) Για την εργονομία δεν έχω γνώμη, γιατί θα θεωρήσω καλύτερη κατάσταση στο KL, διότι για την ποτηροθήκη τώρα έχω μόνο μία. Το θέμα με το CLIMA δεν με ενοχλεί...ακόμα! Όταν θα το δω στην πράξη, θα πω περισσότερα, αν και όταν έκανα 3 φορές TEST DRIVE δεν με δυσκόλεψε.
2) Ακόμα και για το FULL LINK υπάρχει πάλι aftermarket android box (αν έχεις android) και επίσης υπάρχει και κάποιος στην Αθήνα (δεν θυμάμαι ποιος, πρέπει να το ψάξω), ο οποίος κάνει εγκατάσταση ένα μικρό κουτάκι μέσα στο ταμπλό, νομίζω ANDROID BOX + CAR PLAY ή επιλέγεις.
3) Για το θέμα των τριξιμάτων δεν έχω ακόμα γνώμη.... Αλλά λυπάμαι που το ακούω, ως μελλοντικός κάτοχος!
4) Για την θέση, επειδή έχω και εγώ θέμα και κάνω πολλά ταξίδια ειδικά Βόρεια και κεντρική Ελλάδα, η θέση μετά από την πρώτη μιάμιση ώρα με πέθαινε. Όταν έκανα τα TEST DRIVE του KL, μου φάνηκαν ποιο αναπαυτικά. Θα καλύτερη γνώμη και γιαυτό μελλοντικά.
5) Θεωρητικά έχουν σχεδόν τα ίδια φρένα με το 5F και αν θυμάμαι καλά 100-0 ήταν σχεδόν στα ίδια μέτρα.

  • Αποσυνδεδεμένος giannisma
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 871
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • Seat Leon 5F 1.2 DSG
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #21 στις: 11-07-2022, 16:01:56 »
Συμφωνω με τα παραπάνω σχόλια,αλλά όχι πλήρως. Αρχικά το nf είναι πιο φρέσκο αλλά υπάρχουν αμάξια όμοια..Με το 5f όχι,οι περισσότεροι όμως αρέσκονται πιο πολύ στα 5f ειδικά τα fr. Με την ποιότητα τώρα δεν συμφωνω. Το δικο μου κουδουνίζει,όταν το παλιό μου πεζό 307 δεν κουδουνισε ποτέ τίποτα απ την καμπινα,όπως και το λεον 1Μ του ξαδέρφου μου. Εκτός αυτού, έχω οδηγήσει όλο το «τελευταίο» line up της γκάμας Ibiza arona Leon formentor. Η γνώμη μου είναι ότι σε μερικά πράγματα η ποιότητα έχει ανεβεί πχ υφάσματα σε αλλά έχει κατέβει πχ ταμπλάδες. Όποτε είναι πάνω κάτω το ίδιο,μιλοντας για το λεον. Τα μικρότερα μοντέλα έχουν ούτως β άλλως πιο φτηνιάρικα πλαστικά ειδικά τα preFL. Το tormentor ωστόσο είναι άλλη κατηγορία πιο ποιοτικό απ όλα. Τα αρονα και ιβιζα δε με εντυπωσιάζουν.
Από εκεί και πέρα στρίψιμο φρένα κλπ όσο πάει και γίνονται πιο «αυτόματα» και όχι drivers cars όποτε αναμενόμενη η πτώση. Πέραν τούτου τα έξτρα χρήματα πέραν της φρεσκάδας ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ. Και για αναβάθμιση μόνο για το μοτερ θα έκανα για τους ίππους γιατί από οικονομία είναι τα ίδια.
Γενικά αυτό που είπα και παραπάνω,το 5f ήταν πολύ «μοναδικό» όταν ήταν καινούργιο σε πολλά πράγματα, το νέο είναι πολύ όμοιο με ανταγωνιστές πιο ποιοτικούς και vfm βλέπε focus αλλά έχουν Μπει  στη μέση και τα suv..

  • Αποσυνδεδεμένος tsofras
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • Θωμάς
    • Seat Leon FR mk4
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #22 στις: 11-07-2022, 16:47:59 »
Προφανώς παίδες απόψεις γράφουμε και είναι υποκειμενικές και πάντα σε σύγκριση με τι είχαμε πριν , σίγουρα είναι νέο μοντέλο με όλα τα καλά ενός νέου αυτοκινήτου.
Εγώ στο 5F εκτός απο τα προβλήματα που είχα με το DSG δεν είχα κανένα άλλο πρόβλημα (οκ και μία κλασική αντλία που το βγάζει σε όλα τα 18αρια)
Οπότε σε σύγκριση με αυτό , το KL είναι κατώτερο σε όλα εκτός του χώρου των επιβατών . Μπορεί να είναι και νοσταλγία , δεν ξέρω αν το ξανα οδηγήσω τώρα πως θα μου φανεί.
Ξαναλέω αμαξάρα είναι , προσωπικά δεν βρήκα τίποτα που να με καλύπτει το ίδιο μέχρι τα 28.000ε , άντε μετά να πήγαινα σε BMW 118
Απλά το προηγούμενο θεωρώ ότι ήταν περισσότερο αμαξάρα και ειδικά στην τιμή του τότε

@polioan
Με το καλό να σου έρθει φίλε μου , πες μας και τι έχεις παραγγείλει. Αν βγάλεις άκρη και με το full link ενημέρωσε και εμάς

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #23 στις: 11-07-2022, 17:13:11 »
Προφανώς παίδες απόψεις γράφουμε και είναι υποκειμενικές και πάντα σε σύγκριση με τι είχαμε πριν , σίγουρα είναι νέο μοντέλο με όλα τα καλά ενός νέου αυτοκινήτου.
Εγώ στο 5F εκτός απο τα προβλήματα που είχα με το DSG δεν είχα κανένα άλλο πρόβλημα (οκ και μία κλασική αντλία που το βγάζει σε όλα τα 18αρια)
Οπότε σε σύγκριση με αυτό , το KL είναι κατώτερο σε όλα εκτός του χώρου των επιβατών . Μπορεί να είναι και νοσταλγία , δεν ξέρω αν το ξανα οδηγήσω τώρα πως θα μου φανεί.
Ξαναλέω αμαξάρα είναι , προσωπικά δεν βρήκα τίποτα που να με καλύπτει το ίδιο μέχρι τα 28.000ε , άντε μετά να πήγαινα σε BMW 118
Απλά το προηγούμενο θεωρώ ότι ήταν περισσότερο αμαξάρα και ειδικά στην τιμή του τότε

@polioan
Με το καλό να σου έρθει φίλε μου , πες μας και τι έχεις παραγγείλει. Αν βγάλεις άκρη και με το full link ενημέρωσε και εμάς

Εννοείται αγαπητέ φίλε tsofra, οι απόψεις μας είναι απόψεις! Υποκειμενικές, αντικειμενικές... όλα μαζί! Αλλά τα δεχόμαστε και τα αναλύουμε... και πάντα χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος να σφαζόμαστε! Καταλαβαίνεις σίγουρα τι εννοώ..

Σε ευχαριστώ, ανυπομονώ να το παραλάβω.

Όσο για το Leon μου περιμένω το FR PLUS, 1.5 tsi, 150hp, με Adaptive cruise, DCC και το Safe and Driving L, Pure Red.
Για το Full Link αναφέρεται ότι τα τωρινά που έρχονται θα έχουν ενεργοποιημένο το ασύρματο FULL LINK. Επίσης, το ξεκλείδωμά του με το OBD11 δεν έχουν καταφέρει ακόμα, αν φυσικά γίνεται τελικώς.

  • Αποσυνδεδεμένος tsofras
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • Θωμάς
    • Seat Leon FR mk4
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #24 στις: 11-07-2022, 17:21:00 »
Εννοείται αγαπητέ φίλε tsofra, οι απόψεις μας είναι απόψεις! Υποκειμενικές, αντικειμενικές... όλα μαζί! Αλλά τα δεχόμαστε και τα αναλύουμε... και πάντα χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος να σφαζόμαστε! Καταλαβαίνεις σίγουρα τι εννοώ..

Σε ευχαριστώ, ανυπομονώ να το παραλάβω.

Όσο για το Leon μου περιμένω το FR PLUS, 1.5 tsi, 150hp, με Adaptive cruise, DCC και το Safe and Driving L, Pure Red.
Για το Full Link αναφέρεται ότι τα τωρινά που έρχονται θα έχουν ενεργοποιημένο το ασύρματο FULL LINK. Επίσης, το ξεκλείδωμά του με το OBD11 δεν έχουν καταφέρει ακόμα, αν φυσικά γίνεται τελικώς.

Με το καλό να παραλάβεις , όχι καλέ τι να σφαχτούμε για τις απόψεις μας?  :xa:
Απλά τονίζω ότι είναι δική μου άποψη γιατί απλά αν κάποιος το καβαλήσει το αμάξι μπορεί να έχει τελείως διαφορετική και να σκέφτεται τι μπούρδες έλεγες αυτός ο tsofras  :think:
Πως και δεν έβαλες και το wrap around?

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #25 στις: 11-07-2022, 17:26:11 »
Με το καλό να παραλάβεις , όχι καλέ τι να σφαχτούμε για τις απόψεις μας?  :xa:
Απλά τονίζω ότι είναι δική μου άποψη γιατί απλά αν κάποιος το καβαλήσει το αμάξι μπορεί να έχει τελείως διαφορετική και να σκέφτεται τι μπούρδες έλεγες αυτός ο tsofras  :think:
Πως και δεν έβαλες και το wrap around?

 :xa: :xa:  :ok: :ok:
Καλά κάνεις και το αναφέρεις!
Wrap around έχει ήδη το FR PLUS ως πακέτο, οπότε θα έχω και την αλλαγή των χρωμάτων εσωτερικά και την ένδειξη τυφλών σημείων. Επίσης, το πακέτο έχει και το Coming/Leaving Home.
Και εννοείται και την πανοραμική!

  • Αποσυνδεδεμένος tsofras
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • Θωμάς
    • Seat Leon FR mk4
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #26 στις: 11-07-2022, 17:45:12 »
:xa: :xa:  :ok: :ok:
Καλά κάνεις και το αναφέρεις!
Wrap around έχει ήδη το FR PLUS ως πακέτο, οπότε θα έχω και την αλλαγή των χρωμάτων εσωτερικά και την ένδειξη τυφλών σημείων. Επίσης, το πακέτο έχει και το Coming/Leaving Home.
Και εννοείται και την πανοραμική!

Κομπλέ όταν το πήρα εγώ δεν ήταν το wrap around στον εξοπλισμό.
Σε έχουν ενημερώσει αν θα σε επηρεάσει και εσένα η έλλειψη των chips στο dynamic lighting για τα πίσω φώτα? Γιατί διάβασα ότι δεν θα το έχουν πλέον

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #27 στις: 12-07-2022, 09:02:50 »
Κομπλέ όταν το πήρα εγώ δεν ήταν το wrap around στον εξοπλισμό.
Σε έχουν ενημερώσει αν θα σε επηρεάσει και εσένα η έλλειψη των chips στο dynamic lighting για τα πίσω φώτα? Γιατί διάβασα ότι δεν θα το έχουν πλέον
Ναι με ενημέρωσαν!
Είναι πολιτική πλέον από την κεντρική SEAT, γιατί έχουν έλλειψη και για να μην αργήσουν και άλλο τις παραγγελίες.
Εντάξει, μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτό!

  • Αποσυνδεδεμένος disino
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon Cupra (red)
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #28 στις: 12-07-2022, 19:03:16 »
Κρίμα. Είναι ωραία τσαχπινιά τα dynamic lights. :wink:

  • Αποσυνδεδεμένος s..Leontas
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • ΗΡΘΑ-ΕΙΔΑ-ΝΙΚΗΣΑ
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #29 στις: 12-07-2022, 23:05:07 »
Εγώ θα έλεγα πως είναι κρίμα να αγοράζει κανείς καινούργιο αυτοκίνητο και να μην το χαίρεται αναπολωντας το παλιό!