Αποστολέας Θέμα: Re: Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres  (Αναγνώστηκε 111850 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος tsapi
  • Seat Leon4 1.8T
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1455
  • Φύλο: Άντρας
  • Τετράποδος !!!
Re: Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« στις: 30-11-2005, 23:34:09 »
Παράθεση από: George
Μιας και η πρώτη ιδέα έπεσε ήδη σε άλλο topic, ας δούμε λοιπόν εάν υπάρχει όντως ενδιαφέρον για ένα οργανωμένο Track Day στο αυτοκινητοδρόμιο των Σερρών.  ;-)steering

Ενδιαφερόμενος..  :wink:
tsapi

Ήταν: Leon4 - 04-023 - Giac - Haldex performance - Quaife front LSD - KW3 - Brembo - tsapi (τα χέρια του θεού)

Είναι: Mitsubishi Lancer Evo IX

  • Αποσυνδεδεμένος Sharky
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2169
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #1 στις: 01-12-2005, 00:05:05 »
Δεν χρειαζεται να πω οτι ειμαι μεσα. Εσυ κυριε Mod με καλα θα κανεις και θα ανεβεις με το Λεον. Η πιστα ειναι ιδανικη για δυνατα αυτοκινητα. Ο ραλος σιγουρα κραταει καλυτερα αλλα απο δυναμη  :-?  ασε που ειναι καιρος να ασχοληθεις και με το στριψιμο του Ισπανου :grin:
Devil's advocate...

  • Αποσυνδεδεμένος LEONtokardos
  • Κώστας
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10322
  • Φύλο: Άντρας
    • 8v rulezz>TSI mode>MB
    • http://www.seatclub.gr
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #2 στις: 01-12-2005, 00:08:26 »
Ρε γμτ θελω και εγω αλλα εχω ακουσει οτι τρωει λαστιχα για πλακα...Και λεφτα δεν παιζουν ...κλαψ...για παρεα ειμαι μεσα σιγουρα...Θα εξαρτηθει και για το αν θα ειμαι μεσα μεσα...
My attitude is based on how you treat me

Μy ex-TSI's set up
Nurburgring-Seatclub decals, black tinted lights, plasti dipped mask, led bulbs, footrest, wind deflectors, park sensors, perfume from Praktiker

  • Liontari
  • Επισκέπτης
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #3 στις: 01-12-2005, 00:58:38 »
Κι εγώ μέσα αλλά για παρέα. Γιατί τρώει λάστιχα, φρένα και με το 16άρι δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα. Είναι και η απειρία στη μέση. Αλλά για παρέα έρχομαι. ¶λλωστε είναι 200 km απόσταση.

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #4 στις: 01-12-2005, 06:00:39 »
Αν βολέψει η ημερομηνία είμαι μέσα κι εγώ.

Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #5 στις: 01-12-2005, 09:25:38 »
ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΧΑΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!
ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΣΕ ΣΕΝΑ!

  • Αποσυνδεδεμένος nfot
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1329
  • Φύλο: Άντρας
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #6 στις: 01-12-2005, 17:31:15 »
Ηδη ψαχνω για Road legal λαστιχα, αν και μεχρι τοτε, τα Dunlop που εχω στις 17αρες θα ειναι οτι πρεπει για πιστα και μετα αντικατασταση.

@ Αγωνιστικοτατος : την πρωτη φορα που μπηκα μεσα, επεστρεψα Βολο με τα λινα !!! Χαραξη δεν υπηρχε. Απλα, πηγαινα αργα και παρακαλουσα να μη βρεξει ...

Σχεικα με το ποτε, οσο πιο αργα τοσο πιο καλα, γιατι ο χειμωνας εκει δεν αστειευεται. Το Σαββατο που πηγαμε με τον Sharky και τον Spy, ειδαμε +3... Φανταστητε το Φλεβαρη τι θα γινεται.
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -

  • Αποσυνδεδεμένος nfot
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1329
  • Φύλο: Άντρας
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #7 στις: 01-12-2005, 18:03:33 »
Παράθεση από: Agwnistikotatos
¶ντε και να γυρίσω με τα λινά σιγά-σιγά... Αν γίνει καμμιά μαλακία στο δρόμο και σκάσει κάνα λάστιχο; :roll:
Ειναι ριψοκινδυνο, το ξερω, αλλα δεν ειχα αλλη επιλογη.
Και το να μπαίνεις με φαγωμένα λάστιχα δεν είναι εντελώς μ@λ@κί@, γιατί θα φεύγει συνέχεια έξω η μούρη; :-?
Τα αυλακια στα λαστιχα, υπαρχουν μονο για αποχετευση νερου. Το μονο κακο με τα "φαγωμενα" λαστιχα, ειναι οτι μπορει να εχουν ξεραθει .
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -

  • red gun
  • Επισκέπτης
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #8 στις: 01-12-2005, 18:17:05 »
Και εγω μεσα ειμε αν βολευει η ημερομηνια :cry:
Οσο για λαστιχα βλεπουμε :wink:

  • Αποσυνδεδεμένος nfot
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1329
  • Φύλο: Άντρας
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #9 στις: 01-12-2005, 18:27:47 »
Παράθεση από: Agwnistikotatos
Με το τελευταίο που λες, δεν συμφωνώ απόλυτα, γιατί όταν ήταν καλύτερα τα λάστιχα μου, (για μαμά μιλάω πάντα), ένα πολύ απλό παράδειγμα, αν το έδινα από ρολαριστή, το esp έμπαινε μόνο με πρώτη και καμμιά φορά σε αλλαγή 2ας... Αργότερα (μαμά πάλι), άρχισε και έμπαινε κανονικά με 2α και καμμια φορά σε αλλαγή 3ης...
Χώρια οι μούρες που άρχισε να πετάει μετά, απλά αυτό είναι κάτι υποκειμενικό και μπορεί να μου πεις ότι είναι η ιδέα μου, ή οτιδήποτε άλλο, ενώ το esp; :roll:
Τα λάστιχα είναι ακόμα μαλακά, αλλά τώρα εντάξει (με giac μόνο), μέσα στην πόλη αν το δώσω με 3η και 1500-2000rpm, μόλις φτάσει στις 3500, τρελένεται και το esp και όλα (αν το έχω οn)...
Αλήθεια, για να μαθαίνω κι εγώ, γιατί δεν έχω ξανατρέξει στην πίστα, :oops:  αν προσπαθήσεις να τρέξεις με το esp on, δεν σε συμφέρει καθόλου, συνέχεια το κόβει; :roll:


Αυτο με τα αυλακια που σου γραφω ειναι σιγουρο. ΑΝ δεν ειχαμε ποτε νερο στο δρομο, ολοι με slick θα κυκλοφορουσαμε  :wink: .
Αυτα που μου περιγραφεις, σου συμβαινουν επειδη:
- ανοιξε ο κινητηρας
- ξεθαρεψες εσυ
- αρκετες αλλες περιπτωσεις, που δενεχω χρονο να σου γραψω - αναλυσω γιατι βιαζομαι.

ΑΝ τρεξεις στην πιστα με το esp on και κρατησεις πολυ καλες γραμμες, λιγο θα σε επηρρεασει το Esp. Καλο ειναι αρχικα να τρεξεις με το esp on, για ασφαλεια και οταν δεις οτι αρχιζειναι μειωνεται η εμπλοκη του στο ελαχιστο, αρα εχεις αρχισει να κρατας σωστες γραμμες, το βγαζεις.
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -

  • Αποσυνδεδεμένος jax7480
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 987
  • Turbo in da house!!!
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #10 στις: 01-12-2005, 18:36:26 »
Μεσα κι εγω. Αν μπορεσω να βρω μια 4αδα 17αρια μεταχειρω... και αν βολεψουν και οι ημερομηνιες.
1.8Τ -- Αλλο φρουτο!!!

  • Αποσυνδεδεμένος leonman
  • Τραμπακουλας
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1230
  • Φύλο: Άντρας
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #11 στις: 01-12-2005, 19:14:53 »
Μιας και ο φίλος Georgre είπε για ιδέες και όχι συμμετοχές , εγώ θα πω κάποιες ιδέες που έχω στο μυαλό μου
Πρώτα απ΄όλα  θα είναι Σ/Κ ή Π/Σ/Κ ; Τι βολεύει τον κόσμο ;
Να φύγουμε Παρασκευή ή Σάββατο μιας και θα γυρίσουμε Κυριακή.
Πάω τώρα στο φεύγε , θα γίνει οδικώς η με τρένο . Τι ώρες παίζουν αναχωρήσεις με το τρένο;

Πέρα από τα πήγαινε έλα η πιστά πρέπει να είναι σίγουρα ελεύθερη και να μην φάμε καμία πατάτα!
Είχα πάει πέρυσι στην Λ.Κερκινη και πέρασα θαυμάσια και ήταν και ΄΄κοντά΄΄ στις Σέρρες επίσης υπάρχουν όμορφα και ιστορικά μέρη που μπορούμε να επισκεφθούμε όπως το οχ οχυρό Ρουπελ (φάγαμε πόρτα πήγαμε μετά της 1300) και  το γνωστό Mall Procom(στα σύνορα ) με πολύ φθηνά προϊόντα κλπ.

Έτσι μπορούμε να έχουμε το τερπνόν μετά του ωφελίμου!

Μια μεγάλη εκδρομή και όχι εξόρμηση στην Πιστά μόνο!



Αρα :

Μιας και υπαρχει χρονος μπορουν να μπουν τα ερωτηματα :

Σ/Κ ή ΠΣΚ

Τρενο η οδικως(να παμε)

Τρενο η οδικως (να γυρισουμε)

Που θα μεινουμε


....και αφηστε τα λαστιχα και τις αναρτησεις .... :cool:
Λευτερης

Ο Επιτιμος

τα χερια του γκαβου-τα ποδια του ζαβου

  • Loxias
  • Επισκέπτης
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #12 στις: 01-12-2005, 23:15:16 »
Παράθεση από: George
σε αντίθεση με τη διαδρομή Θεσ/νίκη - Σέρρες που έχει ένα πολύ δυνατό κομμάτι με στροφιλίκι, διαχωριστική μπάρα και καλό οδόστρωμα.


Συμφωνω ετσι μοιαζει αλλα δεν ειναι.ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ το κομματι αυτο λογω ολισθηροτητας.Με την πρωτη σταγονα που πεφτει εκει γινεται παγοδρομιο.

ΥΓ.Ευτυχως το σπιτι της γιαγιας μου ειναι ουτε ενα χλμ απο την πιστα  :oops:  :oops:

  • Αποσυνδεδεμένος leonman
  • Τραμπακουλας
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1230
  • Φύλο: Άντρας
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #13 στις: 01-12-2005, 23:19:14 »
...ολοι στην γιαγια του λοχια...
Λευτερης

Ο Επιτιμος

τα χερια του γκαβου-τα ποδια του ζαβου

  • Αποσυνδεδεμένος nfot
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1329
  • Φύλο: Άντρας
Προτάσεις - Ιδέες για TrackDay@Serres
« Απάντηση #14 στις: 01-12-2005, 23:33:26 »
Η δικια μου αποψη, ειναι να ειμαστε στην πιστα το Σαββατο το πρωι, που συνηθως εχει  λιγοτερη κινηση απο οτι την Κυριακη. Να ειμαι ειλικρινης, προτιμαω να κλεισουμε την πιστα, για αποκλειστικη χρηση. Αν μαζευτουμε 15-20 συμμετεχοντες, οχι μονο SEAT αναγκαστικα, το κοστος ειναι πολυ λογικο και μπορουμε να ζητησουμε και χρονομετρηση με φωτοκυταρο, προφανως δινοντας κατι παραπανω.

Η διαδρομη πιστα - Σερρες ειναι ... 5 λεπτα. Για το Σαββατο το βραδυ, διανυκτερευση στις Σερρες, σε ξενοδοχειο φυσικα. Εχω κανα δυο γνωστους, που μπορουν να με βοηθησουν σχετικα, στην ευρεση ξενοδοχειου.
Μαθετε τα δρομολογια της επιστροφης του ΟΣΕ, για την Κυριακη, ετσι ωστε να κανονισουμε το προγραμμα της Κυριακης.
Μια καπως βολικη ημερομηνια, ειναι η 25η Μαρτιου, που πεφτει Σαββατο, ετσι ωστε να μπορουν να ερθουν και καποιοι που αλλιως θα δουλευανε.
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -