Αποστολέας Θέμα: ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???  (Αναγνώστηκε 35537 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #90 στις: 04-02-2006, 19:59:17 »
Παράθεση από: Panagiotis Kenterlis
Ξέρεις τί γίνεται ρε Γιώργο;
Δεν είναι μόνο η σκιά που αφήνει για τη διαχείριση.  Είναι και κρίμα για το Sharky που κάνει μια επιχειρηματική προσπάθεια και οργώνει όλη την Ελλάδα να καταφέρει να στρώσει τη δουλειά του και ο άνθρωπος κατηγορείται ότι προσπαθεί με πλάγιους τρόπους να διαφημιστεί.
Τέλοσπάντων, δεν τίθεται θέμα μυνήσεων (μην αρχίσω πάλι τ δικολαβικά μου), αλλά αυτού του είδους οι κατηγορίες είναι πολύ σοβαρές. Γιατί να χαλάμε τις σχέσεις μας με την Τεχνοκάρ και τη Seat Force;


Απ'όσο κατάλαβα Παναγιώτη ο Κοσμίδης μίλησε στον πληθυντικό αν και εννούσε μάλλον τον Λοχία.Και μαζί με τον Λοχία και τον studio και τον Τάκη και ίσως κι εμένα μιας και ίσως αρκετά ελεύθερα λέμε τη γνώμη μας για το πρόγραμμα και τα set up.Ισως περίμενε οτι η διαχείρηση θα ήταν πιο προσεκτική και να μην αφήνει να λέμε τόσο ελευθερα αυτο που βλέπουμε ή που πιστεύουμε.
Είμαι σίγουρος οτι δεν εννούσε οτι επίτηδες αφήνει η διαχείρηση τον sharky να διαφημίζει τα προιόντα του.Αλλωστε αυτό δεν φαίνεται πουθενα.
Λήξτε σας παρακαλώ αυτό το θέμα με το GIAC δεν υπάρχει λόγος να χαλάτε τις καρδιές σας για 2 λόγια παραπάνω.

  • firstLEON FR
  • Επισκέπτης
...
« Απάντηση #91 στις: 04-02-2006, 20:20:40 »
Ρε παιδιά μην πνιγόμαστε σε μία κουταλία νερό!!!ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.... :wink:

¶ντε για σταματήστε όλοι αυτό το θέμα εδώ και μην γράφουμε μαλακίες.... :evil:  :evil:  :evil:

  • firstLEON FR
  • Επισκέπτης
...
« Απάντηση #92 στις: 04-02-2006, 20:23:37 »
Παράθεση από: Vlahos Efstratios
Τί γίνεται εδώ μέσα ρρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε?????
Βλαμμένοι είστε όλοι μου φαίνεται..
Από κοντά δεν μπορείτε να τα πείτε όλα αυτά?
Πρέπει δλδ να γίνουμε κώλος?Εκεί το πάμε?
Το ότι υπάρχουν μέλοι περισσότερα στην Αθήνα το ξέρουμε όλοι.Το κεφάλι αποφασίζει τί θα κάνει το σώμα.Είμαστε το σώμα και οΛάμπρος το κεφάλι.
Τώρα για τα μπλουζάκια και τα σκ@τάκια δεν ξέρω τί έχει παιχτεί και δεν θέλω να μάθω..Εχω προσωπικά προβλήματα να ενδιαφερθώ..
Σε ορισμένα που είπε ο Κοσμίδης συμφωνώ.Σε άλλα όχι και στα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη διότι δεν τα γνωρίζω..
Στο θέμα της Πανελλαδικής να ξεκαθαρίσω μόνο κάτι..
Την 1η μέρα + βράδυ ακολουθήσαμε...Την 2η πήγαμε πάλι όλοι για καφέ το πρωί Αλυκές.Το μεσημέρι που φύγαμε για φαγητό,υπήρξαν άτομα από Θεσ/νίκη τα οποία είχαν παράπονο το ότι δεν είδαν το Πήλιο.Ο μόνος που ήξερε τον Βόλο στην <<παρέα>> που κατέβηκε από <<πάνω>> ήμουν εγώ.Προσφέρθηκα να τους πάω λοιπόν στο Πήλιο να το δούνε,να σταματήσουνε για φωτό κτλ..
Ειδοποίησα τον Μήτσο και του είπα face to face ότι παίζει να πάμε Πήλιο εμείς,διότι είχαμε παιδάκια,μανάδες και ζευγαράκια τα οποία γούσταραν να ανέβουν.Μου είπε να μην πάμε γιατί θα είχε κίνηση.Από συγγενείς τηλεφωνικά έμαθα ότι δεν είχε κίνηση παρά μόνο μετά την Πορταριά ομίχλη.Επίσης ο Μήτσος είπε πως ΟΚ αν αλλάξετε γνώμη πάντως θα έχουμε τραπέζι να κάτσετε (σωστή συμπεριφορά)..
Διασκεδάσαμε όλοι την 1η μέρα όπως και το πρωινό της 2ης.Νομίζω??
Απλά το μεσημεράκι είπαμε,αφού ξαναλέω πως μίλησα με τον Μήτσο,ότι ίσως θα έπρεπε να δούμε κάτι που ίσως να μην ξαναβλέπαμε τουλάχιστον όχι στο άμμεσο μέλλον..Κακό??
Αν και έχω μία εντύπωση πως και άλλα άτομα την κάνανε για προσωπικούς τους πάντα λόγους και όχι από κακή διαχείρηση του 2μερου.Το ΘΕΜΑ όσο αφορά την Πανελλαδική ούτε που το διάβασα,δεν είχα δίκτυο τότε..

Ελπίζω να λήξει το Θέμα εδώ

Πραγματικά ο Στράτος με κάλυψε πλήρως με αυτά που είπε.... :!:  :!:  :!:

  • firstLEON FR
  • Επισκέπτης
...
« Απάντηση #93 στις: 04-02-2006, 20:27:33 »
Παιδιά μακάρι αυτο το θέμα να λήξει εδώ και αυτό το μήνυμα μου ναναι το τελευταίο σαυτην την ενότητα!!! :roll:

  • BILLYS
  • Επισκέπτης
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #94 στις: 04-02-2006, 20:44:23 »
Έγινε πουτάνα από χτές μέχρι και τώρα το forum για κάτι πού δέν είχε τέτοιο σκοπό.Πρός θεού Spyridy!Σέβομαι τα όσα είπες και ειλικρυνά λυπάμαι για όλα.Ελπίζω μετά απ'όλα αυτά να είμαστε εντάξει..Η αλήθεια είναι ότι όλοι απαντήσαμε έν βρασμό ψυχής από ένα σημείο και μετά.

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #95 στις: 04-02-2006, 21:56:47 »
Ειλικρινά δεν θέλω να γράψω τίποτα για να ξεθυμάνει η όλη φάση, αν και  κάτι με σπρώχνει να γράψω....

Θέλω να ελπίζω  ότι δεν ξεκινάνε όλα αυτά απλά και μόνο για να γίνει κάποιος Διαχειριστής στην Βόρεια Ελλάδα.....

Μάγκες, όσον αφορά το θέμα Giac μια άλλη φορά θα τα πούμε διότι νοιώθω Μ@λ@κ@ς που πλήρωσα 1450 euro το REVO & 400 την αναβάθμισή του και άλλα 1200 περίπου το GIAC......

Παρακαλώ πολύ να σκέφτεστε ΠΟΛΥ πριν θίξετε ανθρώπους και επιχειρήσεις διότι μιά μ@λ@κιούλα να πεί κάποιος, μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά ηθική αλλά επίσης οικονομική κλπ.

Ραντεβού στην πίτα (καλύτερα πίτσα, θα μου άρεσε περισσότερο).

  • Αποσυνδεδεμένος bill
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1807
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #96 στις: 04-02-2006, 23:37:26 »
Παράθεση από: Studio54


Παρακαλώ πολύ να σκέφτεστε ΠΟΛΥ πριν θίξετε ανθρώπους και επιχειρήσεις διότι μιά μ@λ@κιούλα να πεί κάποιος, μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά ηθική αλλά επίσης οικονομική κλπ.

Ραντεβού στην πίτα (καλύτερα πίτσα, θα μου άρεσε περισσότερο).

αυτο ακριβως ειναι μητσο  :wink:
τωρα για την πιτσα .......!!!!!!!!! :lol:  :wink:

  • Αποσυνδεδεμένος Giannis20VT
  • Χαζομπαμπάς
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3038
  • Φύλο: Άντρας
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #97 στις: 05-02-2006, 00:04:44 »
"Εφαγα" αρκετη ώρα διαβάζοντας το τοπικ. Δεν εχω να πω τιποτα για την όλη ιστορια. Αυτο που θελω να πω ειναι το εξης:
Οσες φορες πήγα στον Βόλο, εισέπραξα τέτοια φιλοξενία που δεν εχω ξαναδεί  ομοια της. Τα παιδια αφησαν ή και κουβαλήσαν τις οικογενειες τους για να μας υποδεχθούν και να μας ευχαριστήσουν. Πραγματικά εχουμε μεινει (εγω και η γυναικα μου) υπόχρεοι των παιδιων αυτων. Και όλα αυτα χωρις να μας εχουν γνωρισει (την 1η φορα) απο κοντά. Δεν νομίζω οτι εγω (προσωπικά μιλάω πάντα) θα καταφερνα σε τετοιο βαθμο να κανω το ιδιο προς αυτους αν και θα προσπαθούσα. Με ολα αυτα θελω να πω πως τα παιδιά ειναι ανοικτα σε όλους μας και πραγματικα το απολάμβανουν αυτο που κανουν. Δεν θα πρεπει να αναλωνόμαστε σε τετοια μικροπραγματα και να τα κανουμε θεματα. Εδω μεσα (στο φορουμ) οσοι μπαινουμε το κανουμε γιατι μας ευχαριστεί και μας δινει γνωση και ενημέρωση. Ας προσπαθησουμε να καλλιεργησουμε αυτα τα θετικά και να αποφευγουμε τις προσωπικες "διαμαχες"

  • Αποσυνδεδεμένος nkyp
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Άντρας
  • terminator
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #98 στις: 05-02-2006, 00:28:49 »
Πο πο επιτελους τελιωσα ,το διαβασμα εννοω ,ηταν πολυ κουραστικο και ατοπο δεν καταλαβα γιατι εγινε αυτο παντως ηταν καλο γιατι με νυσταξε ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!

  • Αποσυνδεδεμένος Vlahos Efstratios
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 643
  • Φύλο: Άντρας
  • κύριε Υπουργέ ...... τα Υπουργεία σας
    • http://www.manisios.net
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #99 στις: 05-02-2006, 00:41:06 »
Καλά δεν μπορεί ένας προ'ι'στάμενος να το κλειδώσει?
Αυτό νομίζω θα έπρεπε να γίνει από την 1η σελίδα.Τα υπόλοιπα με πμ στον Κοσμίδη.
Καθόμαστε ξεστραβωνόμαστε να διαβάσουμε 8 σελίδες..!!
Αστα διάλα!!
1ο σταδιάκι δεξιά...!!

  • Liontari
  • Επισκέπτης
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #100 στις: 05-02-2006, 01:22:20 »
Μάλλον έγιναν κάποια λάθη και από τις 2 πλευρές. Όσων αφορά την πλευρά των "βόρειων" έπρεπε η κουβέντα αυτή να γίνει από κοντά. ¶λλωστε ήταν ένα λάθος που το αναγνώρισε τόσο ο Θοδωρής όσο και ο Βασίλης. Πάντως τα παιδιά δεν έχουν άδικο καθώς και φωτογράφιση είχαν προτείνει και κοπή πίτας. Μάλιστα ΄στο θέμα κοπή πίτας ενοχλήθηκα πολύ με αυτό που γράφτηκε ότι το club έχει έδρα την Αθηνά. Αν είναι έτσι ρε παληκάρια να το ονομάσουμε athens seat club και να μην έχει δικαίωμα εγγραφής κάποιος από την υπόλοιπη Ελλάδα! Δηλαδή δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί έπρεπε σε όλη την Ελλάδα να κοπεί μία πίτα. Σε club αυτοκινήτου που ήμουν παλιότερα υπήραχαν 2 5μελή. Ένα στην Αθήνα και ένα στη Θεσσαλονίκη. Μήπως αυτό το θέμα πρέπει να εξεταστεί από τη διαχείριση? Όσον αφορά το Giac νομίζω ότι κατάλαβα πως το εννούσε ο Θοσωρής και για να πω την αλήθεια κι εμένα προσωπικά με "ενοχλεί" η συχνή αναφορά της. Τώρα για παραπάνω πέρι Giac μέσω π.μ. γιατί τα δικαστήρια και οι δικηγόροι μου προκαλούν κάποιο φόβο...

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #101 στις: 05-02-2006, 01:35:23 »
Συγνώμη ρε παιδιά, αν μαζευόσασταν στο ανεπίσημο και κάνατε την κοπή αυτή που λέγατε θα σας έλεγε κανείς τίποτα???
Απλά η πίτα που θα κοπεί από το SeatClub είναι μία και το γεγονός μοναδικό, γι αυτό και θα πρέπει να μαζευτούμε όλοι εκεί....
Ή μήπως πάλι φωτογραφίζατε τα αυτοκίνητά σας και έβγαινε και κανένα αυτοκόλλητο στην φωτογράφηση θα υπήρχε πρόβλημα?
Απλά για να γίνουν επίσημα ορισμένα πράγματα απαιτούν διαφορετική προσέγγιση....

  • KOSTAS
  • Επισκέπτης
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #102 στις: 05-02-2006, 02:37:14 »
Παράθεση από: Liontari
Όσων αφορά την πλευρά των "βόρειων" έπρεπε η κουβέντα αυτή να γίνει από κοντά. ¶λλωστε ήταν ένα λάθος που το αναγνώρισε τόσο ο Θοδωρής όσο και ο Βασίλης. Πάντως τα παιδιά δεν έχουν άδικο καθώς και φωτογράφιση είχαν προτείνει και κοπή πίτας. Μάλιστα ΄στο θέμα κοπή πίτας ενοχλήθηκα πολύ με αυτό που γράφτηκε ότι το club έχει έδρα την Αθηνά. Αν είναι έτσι ρε παληκάρια να το ονομάσουμε athens seat club και να μην έχει δικαίωμα εγγραφής κάποιος από την υπόλοιπη Ελλάδα! Δηλαδή δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί έπρεπε σε όλη την Ελλάδα να κοπεί μία πίτα.

Αυτο με τη φωτογραφιση  δεν καταλαβαινω γιατι το λετε διαρκως.
Σας απαγορεψε κανενας να κανετε φωτογραφιση; Εμεις απλως σας ειπαμε να μας ενημερωσετε.

Απο την αλλη το θεμα της κοπης της πιτας παλι δεν μπορω να το καταλαβω. Προτειναν καποιοι να κοπει μια πιτα στη Θεσσαλονικη και σας ειπαμε οτι δεν ειναι δυνατον να κοβουμε μια πιτα ανα περιφερεια. Πουθενα δεν αναφερθηκε οτι η εδρα ειναι στην Αθηνα αν και ουσιαστικα αυτο συμβαινει, καθως το 90% των μελων προερχεται απο εδω.

Το θεωρειτε παραλογο; ή θεωρειτε λογικο να υπαρχουν καποια δωρα για την κοπη στην Αθηνα και στη Θεσσαλονικη να μην υπαρχει τιποτα;
Σκεφτηκαμε για τις Σερρες και για τα Μεγαρα, πολυ πριν το σκεφτειτε εσεις, αλλα ποσοι θα μαζευοντουσαν; 20; 30;
Στην κοπη μεθαυριο θα ειμαστε τουλαχιστον 150 ανθρωποι!
Νομιζω οτι ειναι αυτονοητο οτι η Αθηνα ειναι και γεωγραφικα το κεντρο της χωρας, οποτε ειναι λογικοτερο να γινει εδω η κινηση, παρα π.χ. στην Πατρα.

Παράθεση από: Liontari

Σε club αυτοκινήτου που ήμουν παλιότερα υπήραχαν 2 5μελή. Ένα στην Αθήνα και ένα στη Θεσσαλονίκη. Μήπως αυτό το θέμα πρέπει να εξεταστεί από τη διαχείριση?

Μηπως πληρωνες και καποια οικονομικη συνδρομη σε αυτο το κλαμπ;
(σε λιγο θα μας πειτε να  κανουμε 5μελή σε ολες τις μεγαλες πολεις!!!  :-? )


Παράθεση από: Liontari
Μάλλον έγιναν κάποια λάθη και από τις 2 πλευρές.

Που ακριβως εχει κανει λαθος η διαχειριση;


Και για να τελειωνει αυτο το θεμα, δε μπορω  να καταλαβω απο που και ως που ζητατε ειδικη μεταχειριση.
Εαν  μιλαγαμε για μια δυναμικη 50-60 ανθρωπων, αυτη η συζητηση μπορει να ειχε νοημα. Εσεις οχι μονο δεν ειστε παραπανω απο 10-15, αλλα δειχνετε και καποια απιστευτα περιεργα δειγματα, οπως π.χ. το ανοιγμα του συγκεκριμενου θεματος, που ακομα και μετα απο 7-8 σελιδες δεν βγαζει συμπερασμα, περα απο το να εκθετει καποιους!



Υ.Γ.: το "quote" απευθυνθηκε τυχαια προς τον "Liontari", καθως ουσιαστικα απευθυνεται σε ολους οσους "ανακαλυψατε" θεμα με τη Β.Ελλαδα...

  • Liontari
  • Επισκέπτης
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #103 στις: 05-02-2006, 03:36:46 »
Όσο καιρό είμαι στο club τα δύο λάθη της διαχείρισης είναι η πίτα και η φωτογράφιση. Μα αυτό αναφέρθηκε όταν πήγε να γίνει κοπή της πίτας στη Θεσ/νικη ότι μία πίτα θα κόβουμε και θα κοπεί στην Αθήνα που είναι και η έδρα του club. Και σου λέω ότι από τη στιγμή που θα κοπεί μία επίσημη πίτα αυτή πρέπει να κοπεί σε ένα μέρος που θα είναι προσβάσιμο τόσο σε αυτόν που μένει Αλεξ/πολη όσο και σε αυτόν που μένει Κρήτη. Τώρα όσον αφορά τα 5μελή ναι πλήρωνα συνδρομή αλλά πλήρωνα γιατί κάποιος αναλάμβανε να σε ενημερώνει και με το κινητό για τις συναντήσεις που θα γίνονταν που σημαίνει ότι αυτά τα έξοδα θα έπρεπε να πληρωθούν. Τώρα για τη φωτογράφιση εντάξει θα μπορούσαν με την ίδια λογική να ανέβουν στη Θεσ/νικη Αθηναίοι έτσι ώστε να είναι μαζική! Με αυτή τη λογική η πανελλαδική γιατί έγινε στο Βόλο και δεν έγινε στην Αθήνα?

  • Αποσυνδεδεμένος jax7480
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 987
  • Turbo in da house!!!
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ??? ΕΙΜΑΣΤΕ ή ΟΧΙ???
« Απάντηση #104 στις: 05-02-2006, 08:35:40 »
Παράθεση από: Liontari
Με αυτή τη λογική η πανελλαδική γιατί έγινε στο Βόλο
και δεν έγινε στην Αθήνα?


Σορρυ μαν, αν και βορειος πρεπει να σου το πω.
Εγινε στον Βολο γιατι οι ανθρωποι σκεφτηκαν οτι θα ηταν προτιμοτερο να χωρισουμε την αποσταση στην μεση, μεταξυ Αθηνας και Θεσσαλονικης παρα να κατσουμε να κανουμε εμεις 500χλμ για να παμε στην Πανελληνια. Ασχετως αν αυτοι ηταν πολλοι περισσοτεροι και οτι αν η πανελλαδικη γινοταν στην Αθηνα θα ειχε και περισσοτερο κοσμο...

Οταν ρωτατε και σκεφτεστε κατι, δεν ειναι κακο να το βλεπετε πιο σφαιρικα παρα να βαζετε μπροστα τον εγωισμο ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο.
1.8Τ -- Αλλο φρουτο!!!