Αποστολέας Θέμα: Track day ξανα;  (Αναγνώστηκε 41492 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος leonman
  • Τραμπακουλας
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1230
  • Φύλο: Άντρας
Track day ξανα;
« Απάντηση #60 στις: 13-03-2006, 20:27:05 »
Παράθεση από: LEON@MANIA
Παράθεση από: docmar
Με ολο το θαρρος.........ειληκρινα δεν μπορω να καταλαβω, γιατι χρωστα καποιος "εξηγησεις" για το ποσα λεφτα εχει ριξει στο αυτοκινητο του, φτιαχνοντας το μοτερ, βαζοντας καλα φρενα η αναρτησεις και για ποιο λογο τα εχει κανει ολα αυτα, σε καποιον αλλο, η απο εδω "μεσα", η απο οπουδηποτε αλλου, εκτος απο τον ιδιο του τον εαυτο.???? :?:  :roll:

Κοίτα, κάποιοι πιστευουν οτι το να ξοδευεις τα χρήματα σου και να φτιάχνεις το αυτοκίνητο σου είναι αχρείαστο αν δεν το βάλεις μέσα στην πίστα.Αλλοι λένε οτι δεν με νοιάζει η πίστα εγω το φτιάχνω για να στρίβω ή να πηγαίνω με 300  εκεί που μου αρέσει. Αλλοι πάλι λένε οτι όποιος θέλει να αποδείξει πόσα απίδια βάνει ο σάκος πρέπει να γράψεις χρόνους στις Σερρες - Μέγαρα και άλλοι πάλι λένε οτι το πόσα απίδια βάνει ο σάκος το ξέρουν οι ίδιοι και δεν τους συγκινεί το πισταδόρικο αναμετρημα με τα χρονόμετρα.Ολοι δίκιο πάνω κάτω έχουν , ο καθένας απο την μεριά του και απο τον τρόπο σκέψης του.Το κακό είναι όταν  αρχίζουν οι ειρωνίες απο τις "αυθεντίες" και των δυο group. Το έχουμε ξαναδει το σκηνικό πάντως τόσες φορές που μούχλιασε πια.


Για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα 1ον συζήτηση κάνουμε και δεν λύνουμε διάφορες μεταξύ μας , 2ον δεν θέλουμε να πούμε ποιος είναι ποιο γρήγορος κλπ , αυτά είναι αστεία πράγματα !

Όσο αφορά τώρα τις ειρωνείες (?) από αυθεντίες(?) ας προσέχουν αυτοί που γράφουν αυτά που γράφουν , φυσικά δεν μιλάω για τα ΄΄τι ανάρτηση έβαλα κλπ΄΄ αλλά  για αυτούς που έκαναν Χρόνους Τρομερούς στις Πίστες , πήγαν Αέρα στα Σουνια και Κουτρουβαλισαν τους Μερκουριδες και τις Παρνηθες….

Πολύ άνετα δημιουργείς εντυπώσεις , αλλά και πολύ άνετα κινδυνεύεις να τα ακούσεις.

Όπως όμως άνετα γράφεις έτσι να μάθεις να διαβάζεις(γιατί με αυτά που γράφεις θα τα διαβάσεις)…..

(δεν μιλαω προσωπικα σε σενα ΄΄Mania.. ακομη και το εαυτο μου βαζω μεσα)
Λευτερης

Ο Επιτιμος

τα χερια του γκαβου-τα ποδια του ζαβου

  • Αποσυνδεδεμένος Nordvinden
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3909
  • Φύλο: Άντρας
  • Nordvinden...
    • MX5 ND2 RF G184
Track day ξανα;
« Απάντηση #61 στις: 13-03-2006, 20:36:11 »
Για κάτσε, ρε Λευτέρη, γιατί δε θα συμφωνήσω...
Δηλαδή, αν κάποιος, ικανοποιημένος με την προσωπική του απόδοση κάπου, έρθει όλο ενθουσιασμό, θέλοντας να μοιραστεί τη λώλα του με τους υπόλοιπους, και πει: "Παιδιά, κοιτάχτε! Έχω φέρει τόσο χρόνο! Καλό;"
΄Η: "Παιδιά, αυτή τη διαδρομή την έχω δουλεμένη και καταφέρνω αυτό και κείνο!"
Είναι σώνει και καλά επίδειξη χειρίστου είδους, που επισύρει καυστική ειρωνία;;
Ε, όχι, ρε παιδιά... Αν είναι, όποιον κάνει κανα αστείο, να πει ότι οδήγησε, να τον πλακώνουμε στο ξύλο!

I-ya I-ya,
I against I,
Flesh of my flesh,
And mind of my mind,
Two of a kind,
But one won't survive...

  • Αποσυνδεδεμένος leonman
  • Τραμπακουλας
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1230
  • Φύλο: Άντρας
Track day ξανα;
« Απάντηση #62 στις: 13-03-2006, 20:42:38 »
Νο Προμπλεμ ρε συ δεν γινεται να εχουμε ολοι την ιδια αποψη , εγω ειμαι ετσι και (ισως) να μην τα γραφω , εσυ (πχ) γουσταρεις και τα γραφεις για να μεταδωσεις την χαρα σου.

Σιγα μην τσακωθουμε κι ολας...!
Λευτερης

Ο Επιτιμος

τα χερια του γκαβου-τα ποδια του ζαβου

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
Track day ξανα;
« Απάντηση #63 στις: 13-03-2006, 21:00:59 »
Έλα να βλέπω φάπες.....

  • Αποσυνδεδεμένος nfot
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1329
  • Φύλο: Άντρας
Track day ξανα;
« Απάντηση #64 στις: 13-03-2006, 21:29:50 »
Παράθεση από: spy
...Θα σε πατήσω κάτω αγωνιάρη nfot s..  o:-Ohamer  ;-)steering  :-(ranting


Χωρις αναρτηση και λαστιχα να μη σου πω τι θα μου κανεις, γιατι το κοβει η λογοκρισια :-PPP  :-PPP  :-PPP  :-PPP .

Παράθεση από: Studio54
Αυτό είναι το πνεύμα που γουστάρω..... Nfot ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ !!!!!


Αυτο μας ελειπε να μη με σκισεις, εχεις καμια 80αρια ατια παραπανω, καλυτερη αναρτηση και haldex. Αλλα αν δεν με σκισεις, θα βαλεις υπογραφη "ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΛΟΣ". ΟΚ;
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -

Track day ξανα;
« Απάντηση #65 στις: 13-03-2006, 21:50:33 »
Παράθεση από: leonman

Για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα 1ον συζήτηση κάνουμε και δεν λύνουμε διάφορες μεταξύ μας , 2ον δεν θέλουμε να πούμε ποιος είναι ποιο γρήγορος κλπ , αυτά είναι αστεία πράγματα !

Όσο αφορά τώρα τις ειρωνείες (?) από αυθεντίες(?) ας προσέχουν αυτοί που γράφουν αυτά που γράφουν , φυσικά δεν μιλάω για τα ΄΄τι ανάρτηση έβαλα κλπ΄΄ αλλά  για αυτούς που έκαναν Χρόνους Τρομερούς στις Πίστες , πήγαν Αέρα στα Σουνια και Κουτρουβαλισαν τους Μερκουριδες και τις Παρνηθες�.

Πολύ άνετα δημιουργείς εντυπώσεις , αλλά και πολύ άνετα κινδυνεύεις να τα ακούσεις.

Όπως όμως άνετα γράφεις έτσι να μάθεις να διαβάζεις(γιατί με αυτά που γράφεις θα τα διαβάσεις)�..

(δεν μιλαω προσωπικα σε σενα ΄΄Mania.. ακομη και το εαυτο μου βαζω μεσα)


1.Θεωρητικά δεν μαλώνουμε αλλά πρακτικα δεν συζητάμε κιόλας όταν ο ενας ειρωνευεται τον άλλον.Το ποιός είναι πιο γρήγορος καθόλου δεν με ενδιαφέρει και όντως είναι αστείο να το συζητάμε.Επίσης αστείο είναι μερικοί να πιστευουν οτι επειδή σβούρηξαν την πίστα 100 φορές τους έχει κάνει πιο μάγκες και οδηγούς απο τους υπόλοιπους.Αντιστοίχως γελοίο είναι να πιστευει αυτός που πάει τέζα οπουδήποτε οτι είναι μεγάλος χεράς και οτι κανονικά πρέπει να τρέχει τουλάχιστον στην F1.
2.Λογικά άμα κάτι σε αφήνει παγερά αδιάφορο δεν μπαίνεις να πετάξεις την εξυπνάδα σου και την ειρωνία σου ετσι δεν είναι ?
3.Μερικοί όντως μπορεί να θέλουν να δημιουργήσουν εντυπώσεις αλλά σε αυτούς δεν αξίζει η ειρωνία αλλά η αδιαφορία.
4.Τελικά πρέπει να δίνουμε λόγο που δίνουμε τα λεφτά μας και γιατι ? Γιατι κάτι τέτοιο λέχθηκε πριν .
5.Αμα τρέχω με 180 σε δημόσιο δρόμο , νομίζοντας και καλά οτι είμαι αφαλής και εγω και οι υπόλοιποι γύρω μου , αλλά μπαίνω εδω μέσα να σταυρώσω κάποιον που έκανε κάτι αντίστοιχο και το δημοσιοποίησε πως θα έπρεπε να χαρακτηριστώ ?

Αυτά τα ολίγα τα οποία φυσικά δεν έχουν να κάνουν με σενα αλλά με όλους αυτούς που τους κυνηγάνε τα φαντάσματα του παρελθόντος.

  • Αποσυνδεδεμένος spy
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1554
  • Φύλο: Άντρας
    • 1.8 TSI
Track day ξανα;
« Απάντηση #66 στις: 13-03-2006, 22:17:30 »
Παράθεση από: nfot
Παράθεση από: spy
...Θα σε πατήσω κάτω αγωνιάρη nfot s..  o:-Ohamer  ;-)steering  :-(ranting


Χωρις αναρτηση και λαστιχα να μη σου πω τι θα μου κανεις, γιατι το κοβει η λογοκρισια :-PPP  :-PPP  :-PPP  :-PPP .

Παράθεση από: Studio54
Αυτό είναι το πνεύμα που γουστάρω..... Nfot ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ !!!!!


Αυτο μας ελειπε να μη με σκισεις, εχεις καμια 80αρια ατια παραπανω, καλυτερη αναρτηση και haldex. Αλλα αν δεν με σκισεις, θα βαλεις υπογραφη "ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΛΟΣ". ΟΚ;


Μου βαλες λαστιχάκια κι έκανες χρόνους και μιλάς ε;
ΡΕ,ΡΕ .....Studio+Spy :arrow:  ::bondage::  ::smackbottom::  ::intercource:: Nfot

  • Αποσυνδεδεμένος Sharky
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2169
Track day ξανα;
« Απάντηση #67 στις: 13-03-2006, 22:18:20 »
Εγω ειμαι μεσα ειτε για Μεγαρα ειτε για Σερρες.
Για το τεχνικο μερος του θεματος γιατι κατα τα αλλα λογος δεν μου πεφτει οι τετρακινητοι τι το θελετε το μπλοκε??? Νομιζω οτι απο υποστροφη ισχυος δεν πασχετε ποιο το οφελος λοιπον. Tην υποστροφη γενικως δεν προκειται να την κοψει γιατι το προβλημα δεν προερχεται απο σπιναρισμα. Εγω στην θεση σας θα εβαζα το uprated haldex controller ή θα ψαχνομουν στο σετ απ της αναρτησης.
Οσο για τα λαστιχα του τετραποδου Τσαπι νομιζω οτι ο ιδιος καλυτερα απο ολους ξερει τους λογους...
Οσοι μπηκαν για πρωτη φορα ή σχεδον πρωτη φορα σε πιστα εφαγαν λαστιχα αυτο ειναι κοινη διαπιστωση ο λογος μαλλον θα πρεπει να αναζητηθει στον τροπο οδηγησης (αρκουντως επιθετικη με τιμονιες για την εξουδετερωση της υποστροφης) και οχι σε αυτο καθαυτο το γεγονος της οδηγησης σε πιστα. Οι "παλαιοτεροι" ειχαν πολυ λιγοτερη φθορα σε λαστιχα.
Αυτο βεβαιως σε τιποτα δεν μειωνει ουτε τους "πρωταρηδες" πολυ δε παραπανω το Tsapi που αν υποθεσουμε οτι τελικα οδηγησε με λαθος τροπο για πιστα φανταστειτε που θα σταματησει το χρονομετρο με προπονηση.
Κατα τα αλλα...
Nfot & Spy θα σας σκισω ρεεεε
Devil's advocate...

  • Αποσυνδεδεμένος Studio54
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 3623
  • Φύλο: Άντρας
  • www.seatnet.eu
    • www.seatnet.gr
Track day ξανα;
« Απάντηση #68 στις: 13-03-2006, 22:20:41 »
Και συνεχίζωντας.... Nfot ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ.....αν δεν μου φέρεις καφέ αύριο.

  • Αποσυνδεδεμένος nfot
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1329
  • Φύλο: Άντρας
Track day ξανα;
« Απάντηση #69 στις: 13-03-2006, 23:12:53 »
Παράθεση από: Studio54
Και συνεχίζωντας.... Nfot ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ.....αν δεν μου φέρεις καφέ αύριο.


Φραπε ή εσπρεσο κρυο;
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -

Track day ξανα;
« Απάντηση #70 στις: 13-03-2006, 23:30:34 »
Παράθεση από: George
Παράθεση από: LEON@MANIA
4.Τελικά πρέπει να δίνουμε λόγο που δίνουμε τα λεφτά μας και γιατι ? Γιατι κάτι τέτοιο λέχθηκε πριν .



Εσύ αυτό κατάλαβες;  :?:

Δεν πρέπει να ήμουν ο μόνος  :roll:
Εσένα αυτο σου έμεινε απο όλα αυτά ?


Για 20 - 22 είναι κανεις μέσα για Μέγαρα πρωινές ωρες ? Sharky ?

  • Loxias
  • Επισκέπτης
Track day ξανα;
« Απάντηση #71 στις: 13-03-2006, 23:32:32 »
Παράθεση από: LEON@MANIA

Για 20 - 22 είναι κανεις μέσα για Μέγαρα πρωινές ωρες ? Sharky ?





 :roll:  :roll:  :grin:

  • Αποσυνδεδεμένος leonman
  • Τραμπακουλας
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1230
  • Φύλο: Άντρας
Track day ξανα;
« Απάντηση #72 στις: 13-03-2006, 23:33:19 »
Εγω σταματω εδω Μορτιδες εχασα την μπαλα.....

Λοιπον Μεγαρα 06 00 πρωινη (ετσι ειπε ο Λιμενικος...)
Λευτερης

Ο Επιτιμος

τα χερια του γκαβου-τα ποδια του ζαβου

Track day ξανα;
« Απάντηση #73 στις: 13-03-2006, 23:38:21 »
Παράθεση από: leonman
Εγω σταματω εδω Μορτιδες εχασα την μπαλα.....

Λοιπον Μεγαρα 06 00 πρωινη (ετσι ειπε ο Λιμενικος...)

Κάτσε ρε Λευτέρη εδω έχουμε και κάτι πούπουλα να τινάξουμε απο πάνω μας , ασε που πλεόν τα καλούδια που έχω βάλει θα έχουν και χρήση βάσει λογικής Λοχία :wink:

  • Αποσυνδεδεμένος leonman
  • Τραμπακουλας
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 1230
  • Φύλο: Άντρας
Track day ξανα;
« Απάντηση #74 στις: 13-03-2006, 23:41:46 »
Παράθεση από: LEON@MANIA
Παράθεση από: leonman
Εγω σταματω εδω Μορτιδες εχασα την μπαλα.....

Λοιπον Μεγαρα 06 00 πρωινη (ετσι ειπε ο Λιμενικος...)

Κάτσε ρε Λευτέρη εδω έχουμε και κάτι πούπουλα να τινάξουμε απο πάνω μας , ασε που πλεόν τα καλούδια που έχω βάλει θα έχουν και χρήση βάσει λογικής Λοχία :wink:


(ε τωρα τα θελει ο κο...λς σου) :twisted:

Εδω δεν εχεις βγαλει τα πουπουλα και θες και Πιστα...? :twisted:

Αλλα ξεχασα σου λειπει το οικοπεδο σου (εχω και εγω 3 μην σε νοιαζει)
 :lol:
Λευτερης

Ο Επιτιμος

τα χερια του γκαβου-τα ποδια του ζαβου