Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Leon IV (mk4) / Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Τελευταίο μήνυμα από Apost στις Χθες στις 20:47:09 »
Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν είναι δύσκολο ξαφνικά με την έλευση του καινούργιου μοντέλου το έως τότε καινούργιο να γίνεται πλέον παλιο
Δεν εχω κανενα κολλημα με την εννοια του καινουριου, παντα οσα αμαξια ειχα τα κρατουσα και αλλαζαν 2-3 μοντελα μεχρι να παρω αλλο.
Σιγουρα σε καποια αλλα αμαξια οταν εβγαινε το καινουριο μου αρεσε περισσοτερο, και θα ηθελα να το εχω, αλλα δεν εσκαγα κιολας.
Στην συγκεκριμενη περιπτωση για εμενα γινεται το αντιθετο!
Βεβαια αυτα ειναι υποκειμενικα παντα, σε εμενα δεν μου πολυαρεσει τον αλλον τον τρελαινει, οκ αυτα λογικα.
Καλα και αξια και τα δυο μοντελα, αλλα και ο καθενας μπορει να εχει την προσωπικη του αποψη.

Γενικοτερα παντως δεν μου αρεσει η κατευθυνση που εχει παρει ολο το group, με εξαιρεση τα συστηματα ασφαλειας.
Π.χ. ουτε το καινουριο golf μου αρεσει, το προηγουμενο mk7.5, κατα την αποψη μου παντα, ηταν πανεμορφο.
2
« Τελευταίο μήνυμα από disino στις 18-09-2022, 10:55:42 »
Εγώ, που δεν έχω κανένα από τα δύο, πιστεύω ότι το KL είναι σαφώς πιο όμορφο και σύγχρονο από το 5F. Και για να μείνουμε στο θέμα μας, δε νομίζω ότι ο λόγος που δεν πουλάει (αν δεν πουλάει) είναι η ομορφιά του ή ο... αεροδυναμικός συντελεστής του. Μπορεί να είναι χίλιοι άλλοι λόγοι, όπως ο μεγάλος ανταγωνισμός, η υψηλή τιμή του (δεν έχει, ίσως, αυτό το εξαιρετικό value for money που είχε), η στροφή στα SUV κλπ κλπ. :ok:
3
« Τελευταίο μήνυμα από s..Leontas στις 18-09-2022, 10:48:01 »
Φίλε Lazo το KL έχει 8% καλύτερο αεροδυναμικό συντελεστή σε σχέση με τον προκάτοχό του.Anyway η σύγκριση μεταξύ των δύο δεν οδηγεί πουθενά. Το 5f κατά την άποψή μου είναι εξαιρετικό και το kl άξιος διάδοχος του.
4
« Τελευταίο μήνυμα από Lazo στις 18-09-2022, 08:39:19 »
Πιστεύω πως αυτό που διέφερε απ τον ανταγωνισμό ήταν μόνο το 1p.By the way το 5f δίπλα σε ένα kl δείχνει δυστυχώς παλιό
Σίγουρα από πίσω φαίνεται πιο παλιό το 5F...Γενικά είναι πιο φορτωμένο με έξτρα αισθητικά στοιχεία το KL αλλά καλύτερη αεροδυναμική δεν έχει το KL. Αντίθετα το νέο Octavia σε σχέση με το παλιό έκανε άλμα στην αεροδυναμική νομίζω.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5
« Τελευταίο μήνυμα από s..Leontas στις 18-09-2022, 00:22:46 »
Πιστεύω πως αυτό που διέφερε απ τον ανταγωνισμό ήταν μόνο το 1p.By the way το 5f δίπλα σε ένα kl δείχνει δυστυχώς παλιό
6
« Τελευταίο μήνυμα από Lazo στις 16-09-2022, 23:56:45 »
Με αυτά που διαβάζω εδώ χαίρομαι τελικά που επέλεξα να παραγγείλω το 5f τον Φεβρουάριο του 2020 ενώ μόλις είχε παρουσιαστεί το νεότερο. Πάντα πίστευα ότι είναι ένα εκτεταμένο facelift με παρόμοια μηχανικά μέρη. Μόνο το μεταξόνιο είναι πιο μεγάλο. Κατά τα άλλα συμφωνώ με τους προλαλησαντες ότι αυτήν την στιγμή ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγάλος και πλέον το νέο Leon δεν διαφέρει σημαντικά από αυτόν όπως παλιότερα το 5f.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7
Leon IV (mk4) / Απ: 1o service
« Τελευταίο μήνυμα από disino στις 16-09-2022, 06:49:36 »
Χρεώνουν πολύ ακριβά τα λάδια. Μπορείς να πηγαίνεις εσύ τα λάδια και να σου χρεώνουν τα υπόλοιπα αναλώσιμα και την εργασία στην αντιπροσωπεία. :ok:
8
Leon IV (mk4) / Απ: 1o service
« Τελευταίο μήνυμα από s..Leontas στις 15-09-2022, 23:10:45 »
Σήμερα έγινε το πρώτο σέρβις στις 15300km.Τι σέρβις δηλαδή αλλαγή λάδια φίλτρο ήτανε.Κοστος 175€ με 10% έκπτωση!!!Το ποσό μήπως είναι too much?Άραγε για μεγάλο service τι θα ζητήσουν κάνα νεφρό μήπως???
9
« Τελευταίο μήνυμα από s..Leontas στις 09-09-2022, 00:28:14 »
Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν είναι δύσκολο ξαφνικά με την έλευση του καινούργιου μοντέλου το έως τότε καινούργιο να γίνεται πλέον παλιο
10
Leon IV (mk4) / Απ: Ποιό μοντέλο LEON IV επιλέξατε
« Τελευταίο μήνυμα από mavrosjim στις 04-09-2022, 19:47:04 »
Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Να είσαι καλά. Προφανώς έτσι θα είναι. Δεν πρόσθεσα πάντως κάτι άλλο που να χρειαζόταν παραγγελία. Ο βασικός εξοπλισμός.
Σελίδες: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10