Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10
81
Leon IV (mk4) / Απ: Ελαφρύς-μικρός θόρυβος "στα χαμηλά".
« Τελευταίο μήνυμα από tsofras στις 22-09-2021, 10:06:13 »
Update : έφτιαξα ένα account και διαβάζω μαν ευχαριστώ
82
« Τελευταίο μήνυμα από tsofras στις 22-09-2021, 09:42:46 »
Δες λίγο και αυτό, έχουμε αρκετοί πρόβλημα με κιβωτιο και συμπλεκτη αλλά σε διαφορετικά κανάλια επικοινωνίας...

https://m.facebook.com/groups/398259081263457/permalink/533607381061959/

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω facebook man

Μόλις επέστρεψα από Seat , το κάναμε βόλτα πάλι παρέα , μου είπε τα ίδια περί τζόγων κιβωτίου - διαφορικού και ότι με 17αρες μπορεί να μην ακουγότανε τόσο.

Στο μέλλον μπορεί να βγεί κάποια οδηγία που να διορθώνει κάτι, αν δεν βγει θεωρείται φυσιολογική λειτουργία από το εργοστάσιο.

Είχε ένα άσπρο Leon FR απο service εκεί με 7500χλμ και με έβαλε και κάναμε βόλτα και με αυτό. Δυστυχώς ή ευτυχώς (δεν έχω αποφασίσει ακόμη) έκανε ακριβώς τον ίδιο ήχο σε σημείο που δεν μπόρεσα καν να πώ ότι το δικό μου κάνει χειρότερο. Ήταν ακριβώς ο ίδιος.

Πήρα χαρτί με υπογραφή για την διάγνωση από τον έλεγχο και την στείλαμε και στα κεντρικά.

Αυτά
83
« Τελευταίο μήνυμα από Lazo στις 21-09-2021, 18:56:38 »
Δες λίγο και αυτό, έχουμε αρκετοί πρόβλημα με κιβωτιο και συμπλεκτη αλλά σε διαφορετικά κανάλια επικοινωνίας...

https://m.facebook.com/groups/398259081263457/permalink/533607381061959/

84
« Τελευταίο μήνυμα από tsofras στις 21-09-2021, 12:55:16 »
Όταν πας ενημέρωσε... Σου είπε τι οδηγία είναι και ποιους αφορά; από ποια αντιπροσωπεία σε πήραν; όχι από Αργυρούπολη φαντάζομαι. Επίσης που έστειλες email γιατί εμένα δεν μου απάντησαν ποτέ όταν έστειλα στα κεντρικά υποτίθεται.

Έκλεισα ραντεβού αύριο το πρωί πάω να το αφήσω και θα το πάρω το απόγευμα .
Αργυρούπολη έκλεισα πάλι , έστειλα email στα κεντρικά μέσα απο το επίσημο site της Seat.

Δεν ξέρω την οδηγία , με ρώτησαν στο τηλέφωνο αν κάνει και κάποιον ήχο όταν ξεκινάει το αμάξι  :think:

Θα σας ενημερώσω όταν έχω νέα , τώρα έτσι όπως τα λέει και ο τεχνικός σύμβουλος λες και είμαι μηχανολόγος δεν ξέρω αν θα σας τα μεταφέρω σωστά
85
« Τελευταίο μήνυμα από Lazo στις 21-09-2021, 12:41:26 »
Όταν πας ενημέρωσε... Σου είπε τι οδηγία είναι και ποιους αφορά; από ποια αντιπροσωπεία σε πήραν; όχι από Αργυρούπολη φαντάζομαι. Επίσης που έστειλες email γιατί εμένα δεν μου απάντησαν ποτέ όταν έστειλα στα κεντρικά υποτίθεται.

86
« Τελευταίο μήνυμα από tsofras στις 21-09-2021, 11:28:46 »
Επειδή δεν την παλεύω πλέον με τον ήχο του κιβωτίου έστειλα εχθές email στα κεντρικά ότι θέλω επανέλεγχο και γραπτώς ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Με κάλεσε μόλις τώρα ο ίδιος τεχνικός σύμβουλος να κλείσουμε ραντεβού να ξαναπάω για έλεγχο γιατί έχουν μία νέα οδηγία και να αφήσω το αμάξι για έλεγχο.

Θα ενημερώσω όταν πάω
87
Leon IV (mk4) / Απ: Μαλακό τιμόνι μετά τα 100;;
« Τελευταίο μήνυμα από tsofras στις 06-09-2021, 22:54:49 »
Οσο είναι στο sport μέχρι τα 100 έχω "βαρύ" τιμόνι, σε σημείο να λες ναι ρε φίλε, οδηγώ αμάξι και μπορώ να του δώσω.
Μετά τα 100 το τιμόνι γίνεται ίδιο με του normal.

Δοκίμασα και το προφίλ individual με επιλογές:
σύστημα διευθυντής : sport
κινητήρα : sport
Clima: eco

Μέχρι τα 100 πέτρα, μετά τα 100 βούτυρο.
Άνοιξα πριν λίγο μέχρι τα 170 το τιμόνι δεν έγινε βαρύ πουθενά και έχω αγχωθεί τώρα έτσι, γτ πες θέλω να παίξω ξανά στο δρόμο, με τόσο ελαφρύ τιμόνι σε τέτοιες ταχύτητες χάνω την αίσθηση και σε σκάσιμο (ατσουμπαλος δρόμος) όπως και σήμερα θα κουνηθεί περισσότερο το τιμόνι απ οτι πρέπει, καμιά sport αίσθηση δλδ.
Πήγαινε να το δούνε ρε μαν, απλά διάβασα για bug που μπορεί να αλλάζουν τα προφίλ μόνα τους στα δικά μας για αυτό στο είπα

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

88
« Τελευταίο μήνυμα από xRRx στις 06-09-2021, 22:34:57 »
Χμμμ εμένα δεν μου το έχει κάνει , το έχω πάντα σε σπορ προφίλ βέβαια δεν έχω δοκιμάσει τα άλλα.
Υπάρχει περίπτωση να άλλαξε προφίλ?

Οσο είναι στο sport μέχρι τα 100 έχω "βαρύ" τιμόνι, σε σημείο να λες ναι ρε φίλε, οδηγώ αμάξι και μπορώ να του δώσω.
Μετά τα 100 το τιμόνι γίνεται ίδιο με του normal.

Δοκίμασα και το προφίλ individual με επιλογές:
σύστημα διευθυντής : sport
κινητήρα : sport
Clima: eco

Μέχρι τα 100 πέτρα, μετά τα 100 βούτυρο.
Άνοιξα πριν λίγο μέχρι τα 170 το τιμόνι δεν έγινε βαρύ πουθενά και έχω αγχωθεί τώρα έτσι, γτ πες θέλω να παίξω ξανά στο δρόμο, με τόσο ελαφρύ τιμόνι σε τέτοιες ταχύτητες χάνω την αίσθηση και σε σκάσιμο (ατσουμπαλος δρόμος) όπως και σήμερα θα κουνηθεί περισσότερο το τιμόνι απ οτι πρέπει, καμιά sport αίσθηση δλδ.
89
« Τελευταίο μήνυμα από tsofras στις 06-09-2021, 22:26:07 »
Σήμερα μετά απο κατι ανοίγματα που είχα σε δρόμο με ήπιες στροφές παρατήρησα πως μετά τα 100 το τιμόνι μαλακώνει σε πραγματικά επικίνδυνο βαθμό.
Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Χμμμ εμένα δεν μου το έχει κάνει , το έχω πάντα σε σπορ προφίλ βέβαια δεν έχω δοκιμάσει τα άλλα.
Υπάρχει περίπτωση να άλλαξε προφίλ?

90
Leon IV (mk4) / Μαλακό τιμόνι μετά τα 100;;
« Τελευταίο μήνυμα από xRRx στις 06-09-2021, 22:18:59 »
Σήμερα μετά απο κατι ανοίγματα που είχα σε δρόμο με ήπιες στροφές παρατήρησα πως μετά τα 100 το τιμόνι μαλακώνει σε πραγματικά επικίνδυνο βαθμό.
Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10