Αποστολέας Θέμα: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...  (Αναγνώστηκε 8162 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος Amessad
  • Αντωνης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 642
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Καλησπέρα, πριν πω οτιδήποτε ενά μεγάλο μπράβο για το forum και την παρέα!

Αυριο Δευτερα καταθετω την προκαταβολη για ένα Leon Cupra, DSG λευκό 5d με επιπλέον εξοπλισμό τα μονοκόμματα bucket, το media plus pack και την ρεζερβα 18 ιντσων προκειμένου να μπει και το subwoofer από το πακέτο ήχου.
Η επιλογή ήταν ... κεραυνοβόλος και η απόφαση πάρθηκε ενετελώς αντικειμενικά μετά το τεστ drive που έκανα την Παρασκευή  :xa: :xa: :xa:
(εγώ για ένα test drive πήγα ο άμοιρος και έφυγα με μείον 32 χιλιάρικα ή 35 αναλογα με το αν θα υπάρχει απόσυρση ::hiphop::)

Το αυτοκίνητο για τα λεφτά του απλά ... δεν θα έπρεπε να υπάρχει! Πολύ δύναμη από τις 2 χιλιάδες στροφές τρελαίνεται από τις 3.5 έως τις 6 το μπλοκέ διαφορικό δε είναι εκπληκτικό για τόσο δυνατό προσθιοκίνητο αυτοκίνητο, τουλάχιστον για τις δικές μου θνητές οδηγικές ικανότητες.
Υπερπλήρης εξοπλισμός έχοντας σχεδόν τα πάντα από full led φώτα μπρος/πίσω μεχρι dcc συν όλα τα modes που παραμετροποιηουν κινητήρα/ανάρτηση/κιβώτιο/τιμόνι ... στην τιμή μου δώσανε 4 χρόνια εγγύηση και 2 χρόνια δωρεάν service +400 euro επιπλέον της απόσυρσης εκπτωση + αισθητήρες παρκαρίσματος + συναγερμό.

Ολα καλά όλα ωραία άντε τώρα να περάσουν οι 6 μήνες ....!!!
Και πάλι χάρηκα που σας βρήκα.
Αντώνης
... aus Freude am Fahren....

  • Αποσυνδεδεμένος Άγγελος
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 825
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon Cupra stage 3
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #1 στις: 05-10-2014, 16:52:19 »
Με το καλό να το παραλάβεις λοιπόν ....
κάπως έτσι την πατήσαμε όλοι με το cupra και το πήραμε...  :wink:
δεν θα το μετανιώσεις το μόνο σίγουρο και όταν με το καλό το "μάθεις" με ένα πρόγραμμα κτλ. κτλ. θα πάθεις πλάκα.... :dizzy: :dizzy:

θαρραλέος...  μπράβο ... :clap2: :clap2: :clap2:

Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #2 στις: 05-10-2014, 17:10:30 »
Το' χει τ'όνομα με τα λευκά cuproleon μάλλον..
Άντε με το καλό
If everything seems under control, you are not going fast enough..

  • Αποσυνδεδεμένος gsa1967
  • POWERED BY GIAC
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 8334
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #3 στις: 05-10-2014, 17:39:05 »
με το καλο!! :ok:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ

  • Αποσυνδεδεμένος Aid78
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
  • ΝΙΚΟΣ
    • Leon 5F 1.8tsi FR
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #4 στις: 05-10-2014, 17:43:18 »
Με το καλό..... Άντε να μεγαλώνει λίγο η παρέα με τα 5F!!!!!!!!  :welcomeani: :welcomeani:
Όσο για τους αισθητήρες παρκαρίσματος, να ζητήσεις να μπουν οι μαμά και όχι οι κινεζιές που βάζουν.... Γιατί αυτοί όταν τάζουν αισθητήρες να ξέρεις βάζουν των 40ευρώ  :wink: οι μαμά έχουν 400. Και όταν την σήμερον ημέρα κάποιος παίρνει το cupra ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να του βάλουν ΔΩΡΟ τους μαμά αισθητήρες. Αν σου κάνουν τσαλιμάκια πες τους ότι θα πας σε άλλη αντιπροσωπεία  :wink: :wink: εκεί να δεις τι θα κάνουν  :59: :59:

  • Αποσυνδεδεμένος Amessad
  • Αντωνης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 642
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #5 στις: 05-10-2014, 18:08:28 »
Με το καλό..... Άντε να μεγαλώνει λίγο η παρέα με τα 5F!!!!!!!!  :welcomeani: :welcomeani:
Όσο για τους αισθητήρες παρκαρίσματος, να ζητήσεις να μπουν οι μαμά και όχι οι κινεζιές που βάζουν.... Γιατί αυτοί όταν τάζουν αισθητήρες να ξέρεις βάζουν των 40ευρώ  :wink: οι μαμά έχουν 400. Και όταν την σήμερον ημέρα κάποιος παίρνει το cupra ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να του βάλουν ΔΩΡΟ τους μαμά αισθητήρες. Αν σου κάνουν τσαλιμάκια πες τους ότι θα πας σε άλλη αντιπροσωπεία  :wink: :wink: εκεί να δεις τι θα κάνουν  :59: :59:

Εχεις δίκιο... πολύ δίκιο! Νόμιζα ότι δεν "υπάρχουν" μαμά γι αυτό και το πέρασα ντούκου... ευχαριστώ.
... aus Freude am Fahren....

  • Αποσυνδεδεμένος Amessad
  • Αντωνης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 642
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #6 στις: 05-10-2014, 18:10:43 »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! ... Η εξάμηνη αναμονή μου έχει κάτσει κάπως... τέλος πάντων, θα περάσει.
... aus Freude am Fahren....

Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #7 στις: 05-10-2014, 18:22:48 »
Με το καλο η παραλαβή!!!
Περιμένουμε νέα και φωτό με το καλο :wink:

Seat leon 1 20VT 340hp stock engine...Seat leon 2 cupra 400+++++hp stock engine,stock turbo.. peugeot 106 rallye 160+hp stock engine -->
ecu tuning by dynoexelixis

  • Αποσυνδεδεμένος ranioti
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 5312
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΑΝΟΣ
Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #8 στις: 05-10-2014, 18:24:52 »
Καλορίζικο και καλοταξιδο να ειναι το εργαλείο,με το καλο η παραλαβή

  • Αποσυνδεδεμένος Aid78
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
  • ΝΙΚΟΣ
    • Leon 5F 1.8tsi FR
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #9 στις: 05-10-2014, 18:31:02 »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! ... Η εξάμηνη αναμονή μου έχει κάτσει κάπως... τέλος πάντων, θα περάσει.

Συνήθως είναι λιγότερη η αναμονή να ξέρεις  :wink: :wink:

Πάντως δες το τελευταίο ποστ του villager και δες τα extra και τις τιμές τους. Τελικά το parkcontrol μπρος-πίσω έχει 500ευρώ (το είχα ξαχάσει αν και το έχω βάλει και εγω  :blush: :crazy: :crazy: )
http://seatclub.gr/forum/index.php/topic,38043.30.html

αααααα δες και αυτό..... Το όφελος απόσυρσης ισχύει για όλους από την  :s: δεν στο κάνουν δώρο από την αντιπροσωπεία http://www.seat.gr/news.php?act=newsitem&newsid=195

Στα λέω γιατί εγώ έκανα το λάθος και δεν πίεσα πολύ για κάποια προνόμοια ή κάποια "δώρα" και τώρα ψάχνομαι να πάρω δώρο κανένα κάλυμμα για το πόρτ μπαγκαζ  :fool: :fool: :fool: :fool: :fool:

  • Αποσυνδεδεμένος bocanegra180
  • ''ΨΑΡΟΝΙΚΟΣ''
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • seat ibiza cupra bocanegra-500 esseesse
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #10 στις: 05-10-2014, 21:27:15 »
Με το καλό η παραλαβή. Και εγώ 6 μήνες περίμενα και σε καταλαβαίνω . Όσο για τους αισθητήρες , βάλε αν σε παίρνει τους εργοστασιακους. Είναι πολύ πιο διακριτικοι και πιο όμορφοι από αυτούς που βάζουν στην αντιπροσωπία,που,όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω , όντως κοστίζουν 30 με 40 ευρώ.

  • Αποσυνδεδεμένος Amessad
  • Αντωνης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 642
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #11 στις: 05-10-2014, 21:30:44 »
Συνήθως είναι λιγότερη η αναμονή να ξέρεις  :wink: :wink:

Πάντως δες το τελευταίο ποστ του villager και δες τα extra και τις τιμές τους. Τελικά το parkcontrol μπρος-πίσω έχει 500ευρώ (το είχα ξαχάσει αν και το έχω βάλει και εγω  :blush: :crazy: :crazy: )
http://seatclub.gr/forum/index.php/topic,38043.30.html

αααααα δες και αυτό..... Το όφελος απόσυρσης ισχύει για όλους από την  :s: δεν στο κάνουν δώρο από την αντιπροσωπεία http://www.seat.gr/news.php?act=newsitem&newsid=195

Στα λέω γιατί εγώ έκανα το λάθος και δεν πίεσα πολύ για κάποια προνόμοια ή κάποια "δώρα" και τώρα ψάχνομαι να πάρω δώρο κανένα κάλυμμα για το πόρτ μπαγκαζ  :fool: :fool: :fool: :fool: :fool:

Σε ευχαριστώ πολύ για τον καταλογο Aid78!!! Για την απόσυρση το ξερω... δεν το εξέλαβα σαν "δώρο" :xa: απλά δεν μπορούν να δεσμευτούν για την τιμή εφόσον το μέτρο δεν συνεχιστεί (λογικό, αν και από όσο ξέρω αυτή την στιγμή θα πάει και το 15)).
... aus Freude am Fahren....

  • Αποσυνδεδεμένος Vasilis TSI
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 7359
  • Φύλο: Άντρας
    • 1.8 TSI Sport Up
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #12 στις: 05-10-2014, 21:42:08 »
Αμαξάρα πήρες.  :ok: Με το καλό να έρθει.
Νομίζω ότι από εδώ και μπρος τα όνειρα σου θα τα στοιχειώνει το άσπρο Λεόν.

  • Αποσυνδεδεμένος Amessad
  • Αντωνης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 642
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #13 στις: 05-10-2014, 21:42:25 »
Τώρα που το θυμήθηκα, ρώτησα αν μπορώ να παραγγείλω το Sub8 pack (performance pack) και στην Τεχνοκαρ ούτε το είχαν ακούσει :down: (ή έτσι μου είπαν...)... ο λόγος που το ρώτησα δεν ήταν για να κυνηγάω τον Gene στο Ring  :xa: αλλά στην Αγγλία η τιμή του είναι καλύτερη από ότι οι Brembo μόνοι τους!Δεν θα με χάλαγαν ο δίσκοι αλλά και το διακριτικό bodykit που δίνει κάτι παραπάνω .... σε 6 μήνες βέβαια μπορεί να τα πράγματα να είναι διαφορετικά...
... aus Freude am Fahren....

  • Αποσυνδεδεμένος Amessad
  • Αντωνης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 642
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Απ: Χαιρετισμούς στην παρέα! Leon Cupra 5d DSG...
« Απάντηση #14 στις: 05-10-2014, 21:44:24 »
Αμαξάρα πήρες.  :ok: Με το καλό να έρθει.
Νομίζω ότι από εδώ και μπρος τα όνειρα σου θα τα στοιχειώνει το άσπρο Λεόν.

Ευχαριστώ Βασίλη! Αυτό είναι σίγουρο  :xa: ήδη με δουλεύει η γυναίκα μου που περπατάω μέσα στο σπίτι με το προσπέκτους...  :blush:
... aus Freude am Fahren....