Αποστολέας Θέμα: Μάλλον δεν πουλάει το leon  (Αναγνώστηκε 32272 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

  • Αποσυνδεδεμένος DimitrisAlteaxl
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • SEATCLUB.GR
    • Altea freetrack
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #45 στις: 20-10-2022, 20:32:14 »
Φίλε μου αν εγώ περίμενα ένα χρόνο μια  καινούργιο αμάξι θα είχα φουνταρει.αν το γουστάρεις τόσο  πολύ το κρατάς και σου αφαιρεί την διαφορά απ' τα έξτρα που έχεις βάλει γιατί αν πας για καινούργιο πάλι σε βλέπω να το παίρνεις το 2024 δυστυχώς

  • Αποσυνδεδεμένος disino
  • Διαχειριστής
  • Master member
  • *
  • Μηνύματα: 10426
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon Cupra (red)
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #46 στις: 20-10-2022, 20:48:23 »
Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι έγινε κάτι στο εργοστάσιο, χωρίς να έχουν ενημερωθεί. Αν είχαν έλλειψη ανταλλακτικών, πρώτων υλών κλπ και μείωσαν τον εξοπλισμό (έχω ακούσει ότι δε δέχονται παραγγελίες σε full led, για παράδειγμα), αποκλείεται να μην είχαν ενημερώσει την αντιπροσωπεία.
Άρα υποψιάζομαι ότι κάτι έγινε στην αντιπροσωπεία. Με πιθανότερο να μη σε ενημέρωσαν για τις αλλαγές, μήπως σε φέρουν προ τετελεσμένου. Δε θέλω να φανταστώ ότι το έδωσαν αλλού, παρουσιάζοντας άλλο αμάξι σε εσένα…
Ό,τι κι αν έγινε, είναι τραγικοί. :down:

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #47 στις: 21-10-2022, 01:29:22 »
Φίλε μου αν εγώ περίμενα ένα χρόνο μια  καινούργιο αμάξι θα είχα φουνταρει.αν το γουστάρεις τόσο  πολύ το κρατάς και σου αφαιρεί την διαφορά απ' τα έξτρα που έχεις βάλει γιατί αν πας για καινούργιο πάλι σε βλέπω να το παίρνεις το 2024 δυστυχώς
Πλέον δεν γουστάρω και το έχω ακυρώσει! Πάω για άλλο αμάξι άλλης μάρκας, 2ης μου επιλογής μετά το SEAT. Μετά από αυτήν την συμπεριφορά ξενέρωσα και δεν θέλω καθόλου να μπλέξω πάλι με την συγκεκριμένη εισαγωγική, γιατί σκοπός μου ήταν να πληρώσω και να έχω αυτά τα καλούδια που επέλεξα.

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #48 στις: 21-10-2022, 01:31:04 »
Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι έγινε κάτι στο εργοστάσιο, χωρίς να έχουν ενημερωθεί. Αν είχαν έλλειψη ανταλλακτικών, πρώτων υλών κλπ και μείωσαν τον εξοπλισμό (έχω ακούσει ότι δε δέχονται παραγγελίες σε full led, για παράδειγμα), αποκλείεται να μην είχαν ενημερώσει την αντιπροσωπεία.
Άρα υποψιάζομαι ότι κάτι έγινε στην αντιπροσωπεία. Με πιθανότερο να μη σε ενημέρωσαν για τις αλλαγές, μήπως σε φέρουν προ τετελεσμένου. Δε θέλω να φανταστώ ότι το έδωσαν αλλού, παρουσιάζοντας άλλο αμάξι σε εσένα…
Ό,τι κι αν έγινε, είναι τραγικοί. :down:
Αποκλείεται να έγινε κάτι στο εργοστάσιο. Οκ, υπάρχουν ελλείψεις, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό. Τουλάχιστον, όπως γίνεται και στην δουλειά μου και εισάγω πολλές μάρκες από Ευρωπαικές εταιρείες, ενημερώνω για τυχόν ελλείψεις.
Και εγώ υποψιάζομαι αυτό που αναφέρεις από την αντιπροσωπεία.
Τέλος για μένα, πάω για άλλο αμάξι, απλά!

  • Αποσυνδεδεμένος Runner
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • LEON 1.5 MK3 TSi ACT
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #49 στις: 21-10-2022, 06:10:06 »
Αν πας σε ΚΙΑ πάλι στην ίδια αντιπροσωπεία παραμένεις...  ::sfyrao::  :brows: :bleh:

Δεν παίζει ρόλο ο τοπικός αντιπρόσωπος/έκθεση που θα παραγγείλεις. Ο εισαγωγέας παραμένει ο ίδιος. Δηλ. η Autohellas.

Για αυτό προσοχή.
LEON MK3 1.5 TSi ACT [2020] - CORDOBA 1.4/16V [2009]

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #50 στις: 21-10-2022, 15:41:23 »
Αν πας σε ΚΙΑ πάλι στην ίδια αντιπροσωπεία παραμένεις...  ::sfyrao::  :brows: :bleh:

Δεν παίζει ρόλο ο τοπικός αντιπρόσωπος/έκθεση που θα παραγγείλεις. Ο εισαγωγέας παραμένει ο ίδιος. Δηλ. η Autohellas.

Για αυτό προσοχή.
Ω ναι το γνωρίζω! Αλλά τουλάχιστον θα φύγω και από αυτήν την απαίσια αντιμετωπίση που είχα από τον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο!

  • Αποσυνδεδεμένος giannisma
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 871
  • Φύλο: Άντρας
  • SEATCLUB.GR
    • Seat Leon 5F 1.2 DSG
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #51 στις: 21-10-2022, 20:43:19 »
ΚΑΤ έμε πολύ καλό  το xceed και βασικό, 7 χρόνια εγγύηση.Εγώ ζήτησα τιμή με χρηματοδοτικό για formentor και δε μου την έστειλαν ποτέ. Θα το σκεφτώ να ξανά δώσω λεφτά στην Τεχνοκάρ μου φαίνεται.. όπως κ να έχει αν έχεις κάπου το «χαρτί» της παραγγελίας τρέξε τους λίγο γιατί σε έχουν αφήσει σχεδόν ένα χρόνο χωρίς αυτοκίνητο και στην τελική σου λένε άμα έχεις ανάγκη παρτο όπως το φέραμε αλλιώς δε πειράζει.. καραγκιοζιδες
Και στο ΚΙΑ να πας πάλι Βασιλακης είναι βέβαια..

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #52 στις: 22-10-2022, 12:00:15 »
Βλέπω ότι τελευταία η ΤΕΧΝΟΚΑΡ δεν "παίζει"σωστά".
Οκ, είναι θέμα εισαγωγικής Βασιλάκη, αλλά είναι και θέμα αντιμετώπισης και από τον αντιπρόσωπο.
Δεν ξέρω πια τι να οω

  • Αποσυνδεδεμένος JohnnyB
  • Enthusiastic member
  • *
  • Μηνύματα: 2072
  • Φύλο: Άντρας
    • Puma ST performance
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #53 στις: 22-10-2022, 13:03:44 »
έχοντας οδηγήσει το x-ceed εκτενώς, θα έλεγα ότι είναι πολύ μαλακό σε σχέση με τα αντίστοιχα leon. Κάνε το τεστ drive υποχρεωτικά πριν το αγοράσεις. άλλοι βρέθηκαν προ εκπλήξεως.

Αν δεν το στρίβεις, τότε όλα οκ. το 160αρι είναι αρκούντως γρήγορο στην εθνική με καλή κατανάλωση, στην πόλη όμως εύκολα ξεπερνάς τα 8.5lit/100
JohnnyB

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #54 στις: 22-10-2022, 13:34:16 »
Έκανα Test drive την Δευτέρα. Ναι έχει πιο μαλακές αναρτήσεις και παίρνει σε στροφές μια μικρή κλίση, όχι τόσο μεγάλη.
Ως προς την κατανάλωση, τι να συγκρίνω με το τωρινό μου AUDI B7 1.8T QUATTRO;
Που καιει όσο για 2 αυτοκίνητα ειδικά στην πόλη; Μέσος όρος περίπου 11.5 με 12.5

  • Αποσυνδεδεμένος gcap
  • FR 1.8 5F -Γιάννης
  • Rookie member
  • *
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
    • Pics
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #55 στις: 22-10-2022, 15:09:18 »
Αγόρασο προσφάτως 5F FR στο οποίο ο προηγούμενος είχε βάλει 19άρες, coilovers και αντιστρεπτικές και το βρίσκω ισότιμο, στο στεγνό, με το 1Μ 4 (S3 setup) με bilstein κίτρινα και αντιστρεπτικές R32 που οδηγώ μια 10ετία. Στο βρεγμένο/γλυστερό όμως η διαφορά είναι μεγάλη. Μήπως πρέπει να το ψάξεις καλύτερα?
Ειδικότερα στο seatclub.gr/forum δεν επιτρέπεται:
5. Απαγορεύεται το «trolling»... που έχει ως στόχο τη δημιουργία ερίδων και αντιδικιών...
6. Η χρήση απρεπών, ειρωνικών, προκλητικών, προσβλητικών, δυσφημιστικών ή υβριστικών εκφράσεων....

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #56 στις: 22-10-2022, 18:10:39 »
Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Ως προς την ανάρτηση ποιανού αναφέρεις να ψάξω;

  • Αποσυνδεδεμένος shumakos
  • Elite member
  • *
  • Μηνύματα: 2602
  • Φύλο: Άντρας
  • Leon II 1,4 TSI Sport F/L Speed Blue in the past..
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #57 στις: 22-10-2022, 18:35:50 »
Μάλλον να ξανασκεφτείς τη μετάβαση από 4κίνητο σε προσθιοκίνητο εννοεί ο φίλος.

Στάλθηκε από το SM-A920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  • Αποσυνδεδεμένος antonis 1.8dsg
  • Συντονιστής
  • Expert member
  • *
  • Μηνύματα: 6556
  • Φύλο: Άντρας
    • leon 1.8dsg stg2
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #58 στις: 22-10-2022, 19:16:53 »
Μπορείς να δεις το 1600αρι με τα 204 το xceed
Εξαιρετικο

so it shall be written and so it shall be done

  • Αποσυνδεδεμένος polioan
  • Newbie member
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Ibiza - Top Gun
Απ: Μάλλον δεν πουλάει το leon
« Απάντηση #59 στις: 22-10-2022, 19:41:03 »
Χμμ δεν την σκέφτομαι την 4κινηση...δεν έχω θέμα σε αυτό. Τώρα όσον αφορά το 1.6 με τα 200 άλογα ναι αυτό θα το σκεφτόμουν